www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Blondinka
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.56
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 5:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če želiš, ti doniram kakšno stvar, sam sem jo izdelal pred nekaj časa.

Sicer nimam slike, da bi ti jo pokazal, a vendar je stvar dost enostavna.

Potrebuješ: Predelan modelarski servo, DPDT stikalo, končno stikalo in pa baterijo, to je vse.

Imaš "shemo" v priponki Smile



vilko.jpg
 Opis:
.
 Velikost datoteke:  27.21 KB
 Pogledana:  6 krat

vilko.jpg



_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Manjka še ena dioda na zelenem stikalu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Roka za odpiranje[/url] pokrova in izklaplanje stikala se z lahkoto natisne na 3D tiskalniku.
Jaz imam celo "Neuporabno mašino" natiskano na 3D (pa načrte tudi).

Bilo mi jo je nerodno pokazati, bi rekli: glej butca kaj dela.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.56
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 6:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
Manjka še ena dioda na zelenem stikalu.


Čemu dioda? Jaz je nimam in mi deluje čisto ok.

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 7:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jakey, nekaj na tvoji shemi ne štima!

Tole bo bolj pravilno.



Usless_box_Shema.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  83.4 KB
 Pogledana:  1 krat

Usless_box_Shema.JPG



_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.56
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2015 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Jakey, nekaj na tvoji shemi ne štima!

Tole bo bolj pravilno.


Kaj pa ne štima?

Drugače je vseeno, a daš motor na srednja dva pina ali baterijo, glavna poanta je, da povežeš križno zunanje pine.

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2015 5:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne štima zeleno stikalo ali pa manjka na njemu dodana dioda Wink
_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2015 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jakey, kaj spravi motor v pogon in čemu služi mikro stikalo na tvoji shemi?
Ali je mikrostikalo v mirovanju zaprto ali odprto?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.56
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2015 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Jakey, kaj spravi motor v pogon in čemu služi mikro stikalo na tvoji shemi?
Ali je mikrostikalo v mirovanju zaprto ali odprto?

Motor spravi v pogon premik stikala s prstom.

Mikrostikalo služi temu, da ko motor ga motor doseže, prekine tok.

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2015 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In ko mikrostikalo prekine: kaj in kako spet spravi motor v delovanje s prekinjeno eno žico?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2015 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jakey, ne bo držalo, zakaj?
Enostavno zato, ker mora biti mikro stikalo sklenjeno (po tvoji shemi) v mirovnem položaju motorja, če želiš z glavnim stikalom pognati motor.
Torej, mikro stikalo je sklenjeno in mi vključimo glavno stikalo, ki naj bi ga motor izklopil, toda takoj, ko se začne motor vrteti se razklene mikro stikalo in prekine tok motorja, torej se motor ustavi, preden pride roka do glavnega stikala.

Drugi primer pa bi bil, če bi bilo mikro stikalo v mirovanju odprto. V tem primeru pa lahko preklapljaš glavno stikalo kolikor želiš, vendar tudi slučajno ne more steči tok skozi motor (po tvoji shemi), da bi ga pognal.

Pri delujoči shemi (ne tvoji) je dejansko mikro stikalo v mirovanju razklenjeno.

Še enkrat poglej obe shemi, tvojo in tisto, ki sem jo jaz prilepil in "štrumfaj" v čem je razlika.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.56
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2015 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Jakey, ne bo držalo, zakaj?
Enostavno zato, ker mora biti mikro stikalo sklenjeno (po tvoji shemi) v mirovnem položaju motorja, če želiš z glavnim stikalom pognati motor.
Torej, mikro stikalo je sklenjeno in mi vključimo glavno stikalo, ki naj bi ga motor izklopil, toda takoj, ko se začne motor vrteti se razklene mikro stikalo in prekine tok motorja, torej se motor ustavi, preden pride roka do glavnega stikala.

Drugi primer pa bi bil, če bi bilo mikro stikalo v mirovanju odprto. V tem primeru pa lahko preklapljaš glavno stikalo kolikor želiš, vendar tudi slučajno ne more steči tok skozi motor (po tvoji shemi), da bi ga pognal.

Pri delujoči shemi (ne tvoji) je dejansko mikro stikalo v mirovanju razklenjeno.

Še enkrat poglej obe shemi, tvojo in tisto, ki sem jo jaz prilepil in "štrumfaj" v čem je razlika.


Če skrajšava celotno stvar: trdiš da je samo shema narobe narisana, ali trdiš, da se ne da samo s tema dvema stikaloma izvesti te škatle?

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2015 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jakey je napisal/a:
Če skrajšava celotno stvar: trdiš da je samo shema narobe narisana, ali trdiš, da se ne da samo s tema dvema stikaloma izvesti te škatle?
Saj nima smisla ali pač?
Torej, prilepil sem shemo samo z dvema stikaloma, ki zagotovo deluje. Kaj lahko sklepaš iz tega? Da je druga polovica tvojega vprašanja mimo.
Torej ostane prva polovica tvojega vprašanja, glede na mojo razlago, ki si jo citiral in v kateri sem poizkusil opisat nedelovanje tvoje sheme, kaj lahko sklepaš iz tega?

Sicer ti je tudi MadMax postavil vprašanje, kajti mikro stikalo je v mirovnem (začetnem) položaju motorja razklenjeno.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2015 6:27 pm    Naslov sporočila: icon_impressed Blondinka Odgovori s citatom

Počasi verjamem v to sliko.


_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2015 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malce smeje že nekaj časa spremljam tole "burlesko"...
Jakey, bognedaj, da bi preveril in šel s prstom od baterije do motorja v enem in drugem primeru, kajne?

Da ti pomagam: začetno stanje - torej roka je na stikalu, pokrov pa zaprt. Preklopiš stikalo recimo da v levo. Plus gre po rdeči žici iz baterije na rjavo v motor, drži?. povej, če se do sem strinjava...

Naprej, iz motorja gre po zeleni žici, se prekine na stikalu in gre..... o, madona... nič ne gre...kam pa res gre? Na modro in v minus baterije zagotovo ne, kvečjemu če preskoči iskra v stikalu...

Sicer pa - če kljub vsemu ne verjameš, zadevo fizično zveži skupaj in potem študiraj, zakaj vraga se motor iz mrtve lege nikamor ne premakne...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group