www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pomoč pri testni ploščici

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pogorevc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 16 Avg 2013 23:07
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.41

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2015 3:18 pm    Naslov sporočila:  Pomoč pri testni ploščici Odgovori s citatom

Lp

Mi mogoce lahko pomagate pri sledeci tezavi. Programator proggy mi nikakor ne zazna napetosti v vezju z atmega32. Vezje sem izdelal za testiranje programov. Ko prikljucom programator im v atmel studio poakusam povezati z atmega32, mi ko zelim prebrati napetost (read voltage) javi, da ni napetosti v vezju. Nato sem poskusil vezje prikljuciti direktno na adapter z 5v izhodom, vendar kljub temu led dioda,ki je na strani vezja(naj bi javljala kdaj je prikljucen na usb) ne sveti. Kaj v vezju bi lahko bilo narobe vezano?

Iskrena hvala



vezje4.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  vezje4.pdf
 Velikost datoteke:  138.16 KB
 Downloadano:  24 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2015 4:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ima tvoj proggy ta razpored priključkov ?

Kje je sta USB konektor in tista LED, ki ne gori ?

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pogorevc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 16 Avg 2013 23:07
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.41

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2015 5:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Led ki ne sveti je spodaj pod atmego locena od ostalih izhodnih ki so zgoraj. Konektor za programiranje je levo od atmege(10pin isp). Bega me najbolj to da ko prikljucim adapter torej drug vir napetosti tista lef spodaj,ki je locena od atmege( vzporedno vezana) ne daje zivljenja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2015 6:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pogorevc je napisal/a:
Konektor za programiranje je levo od atmege(10pin isp).

Si vezje naredil zrcalno?

-Pomeri, če je napajanje prisotno med nogico upora, ki je vezana na + in katodo LED.
-Je dioda prav obrnjena ? Če je med A in K diode napajalna napetost, je dioda narobe, ali prekinjena.

int47 je napisal/a:
Ima tvoj proggy ta razpored priključkov ?

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pogorevc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 16 Avg 2013 23:07
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.41

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2016 4:40 pm    Naslov sporočila:  lp Odgovori s citatom

vezje sem uspel priključiti na napajanje. težava je bila v gonilniku za programator. sedaj mi pa mi javlja, da ne zazna podpisa naprave oz. (device signiture). Naredil sem novo vezje in vse priključke pregledal. V čez bi lahko bila težava?


vezje6.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  vezje6.pdf
 Velikost datoteke:  117.37 KB
 Downloadano:  15 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2016 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

imaš windows 8 ali novejši? Če ja poguglej kako restartaš mašno v načinu da lahko nameščaš nepodpisane gonilnike. Tam naložiš, restart in bi moralo delovati

Klikot

_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group