www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Študentski CNC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 47, 48, 49, 50, 51  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2016 9:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

e bay.de

Ship From German Wahouse

Nekateri trgovci pošiljajo iz evropskih hiš in tako ni carine. Vsaj jaz jo nisem plačal v dveh primerih.

http://www.ebay.com/itm/EU-ship-3Axis-Nema34-stepper-motor-1600oz-in-Driver-DM860A-CNC-router-/321966294313?hash=item4af6afc529
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
goranslo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 11 Jan 2016 19:11
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2016 9:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.

Zanima me če je tale komplet vredu za prvo doma narejeno cnc, velikosti cc 800 x 800?
http://www.ebay.com/itm/EU-US-ship-3Axis-Nema23-Stepper-Motor-272oz-in-4Leads-3-0A-Board-CNC-Kit-/190817984770?hash=item2c6da36102
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2016 10:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš še en komplet ki stane okoli 210€. Za tvojo obdelovalno površino mogoče primernejši.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
goranslo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 11 Jan 2016 19:11
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2016 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali lahko pripneš link tega kompleta.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2016 2:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.ebay.com/itm/EU-ship-3axis-Nema23-stepper-motoren-425oz-in-DUAL-SHAFT-driver-CNC-controller-/190903658030?hash=item2c72bea62e
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mvodicar
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Jun 2015 15:32
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.25
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2016 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zmodeliral sem konstrukcijo CNC-ja s premično mizo. Mogoče sem malo pretiraval s profili mostu Smile
Povečal sem razdaljo med ležaji X-osi na 200mm, tako da imam hoda sedaj 550mm. Konstrukcija pa je težka 11kg.
Povečal sem še razdaljo med vodili Y-osi za boljšo togost in znaša 265mm. Hod po Y je 310mm po Z pa 100mm.
Kakšno mnenje?



CNC3.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  198.34 KB
 Pogledana:  39 krat

CNC3.jpg



X-os.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  212.73 KB
 Pogledana:  6 krat

X-os.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jure94
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Maj 2010 17:11
Prispevkov: 433
Aktiv.: 2.56
Kraj: Jesenice / Lj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2016 1:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na to, da delaš konstrukcijo iz profilov je vseeno, če za celotno vzameš cevi.
Cevi boš lahko po potrebi kasneje napolnil z betonom/peskom in s tem zmanjšal vibracije in tudi nekoliko povečal togost.
Tudi, če ne napolniš cevi je priporočljivo, da jih vsaj zapreš. Jaz sem to naredil kar z lesenimi čepi, ki sem si jih porezkal na cncju.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2016 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sama izbira jeklenih profilov je seveda najcenejša (študentska) ,vendar je spajanje le teh mojstrsko delo. (notranje napetosti- krivljenje profilov). Ker ne podcenjujem nobenega mojstra ,bi samo opozoril na most, ki nekako prekriva rezkar. (omejuje dostop do rezkarja in se nekako zadeva.)
Mogoče tudi spajanje dveh profilov v isto ravnino ni smiselno v kolikor najdemo profil ustreznih dimenzij.

Sam sem si ogledoval različne stroje na strani OPENBUILDS
http://openbuilds.org/?category=cnc-router-builds&id=286

Sicer ne poznamo tvojih zahtev , usmeritev, ter pričakovanj tega stroja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mvodicar
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Jun 2015 15:32
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.25
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2016 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko kaj več poveš o teh notranjih napetostih, ali pa daš kakšen link. Za spajanje bom verjetno uporabit tudi epoksi, samo ne vem ali bi dal epoksi med spoje ali bi vsak kos posebej izravnal, glede na to, so profili ponavadi konveksno izbočeni bi lahko nanesel epoksi na profil in ga potem po celi dolžini izravnal. Je pa vprašanje kako se bo epoksi oprijel na kovino, glede na tanek sloj.
Dostop do rezkarja pa nebi smel biti problematičen.
S stroja bi nekako rad iztisnil največ kolikor se da s takimi vodili in vreteni. Rad bi obdelal tudi kakšen aluminij, pa z majhno hitrosjo če je treba. Pa da je dovolj natančen za rezkanje PCB-jev
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jure94
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Maj 2010 17:11
Prispevkov: 433
Aktiv.: 2.56
Kraj: Jesenice / Lj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2016 2:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predlagam, da zadevo ali priviješ skupaj oz. še bolje zavariš in daš na žarjenje za popustitev napetosti (jaz sem dal 0.5€/kg oz. vrjetno še manj, se ne spomnim več).
Lepil CNCja sigurno ne bi oz. bi bilo lepljenje kot dodatek k vijakom (kar pa je nekako brez pomena). Glevni razlog so vibracije, ki nastanejo že samo med premikanjem. Tudi če so minimalne še vedno so.
Nekakšno "pravilo" je, da bo šele 3. oz. še kakšen več cnc tak, kot mora biti. Tako, da, če ti je važno, da bo to za rezkanje vezij in aluminija, lahko kar vredu CNC narediš že iz MDFja.
Moj prvi je bil iz MDFja, ki ga v obiju razrežejo po želji, trapeznih vreten in vodil od predalov, pa je bila točnost celo tam nekje +-1mm (zaradi vodil).
Če malo pogledaš po inernetu, lahko najdeš lesene cncje s katerimi delajo stvari, da lahko samo Applause Shocked
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mvodicar
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Jun 2015 15:32
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.25
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2016 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Epoksi bi uporabil sam za izravnavo zeleznih profilov, naj bi tudi malo dusil vibracije. Se pa ne uporablja za spajnjeelementov. No saj eno prednost vijacenja vidim v temu, da se ta stroj lazje spreminjati, nadgrajevati..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2016 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na tvojih modelih nisem opazil vijakov, zato sem predvideval, da boš konstrukcijo zvaril in takrat se pojavijo težave krivljenja profilov.
Vijačenje se najlažje izvede z montažnimi aluminijastimi profili ,v kolikor ti v prodajalni razrežejo z precizno žago. Potem samo sestaviš, kot lego kocke.
Vijačna tehnika jeklenih profilov v kombinaciji epoxsi smole mi ni znana vsaj za cnc-je. Poznam pa primer ,ko so bicikel (aluminij) dvakrat neuspešno zvarili ,nato pa uspenšo popravili-spojili s karbonskimi vlakni.(mojstri pravega kova)
Verjetno so vse možnosti izvedlijive.....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mvodicar
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Jun 2015 15:32
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.25
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2016 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja vijaki so še v izdelavi Smile Celoten CNC je zaenkrat v planu brez varjenja.
Tukaj si lahko ogledate uporabo epoksi smole http://oneoceankayaks.com/madvac/madvac_index.htm
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mvodicar
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Jun 2015 15:32
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.25
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2016 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo,

pozna kdo koga, ki bi postružil navojna vretena za BK/BH12 ležaje? Cena?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2016 11:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, zadaj za občino na Kadunčevi so bili kar prijazni včasih.
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 47, 48, 49, 50, 51  Naslednja
Stran 48 od 51

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group