www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kateri spindle

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mulc
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 22 Jul 2012 19:54
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 2:10 pm    Naslov sporočila:  Kateri spindle Odgovori s citatom

Imam bolj hobi cnc, in do zdaj je bil na njem Proxxonov dremel. Sedaj pa bi ga menjali, saj ni dovolj močen. Odločamo se med Kress 1050 FME-1, in pa kakšnim kitajskim 2.2kW. Kaj se mi bolj splača, glede na to, da so kitajci dvakrat dražji?
Lahko tudi predlagate kaj drugega.
Sicer pa režem predvsem v les, ter občasno kakšen pleksi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 2:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa je to Proxxonov dremel? Eno je Proxxon, drugo je Dremel, oboje je znamka, kot npr Makita, Dewalt, Bosch, ...
Kaj zdaj, kateri model Proxxon oziroma kateri model Dremel imaš in ti je preslaboten? Oboje je moči tam okoli 120W če je napajanje 230V, kar je dovolj le za vrtanje in plitvo rezkanje.

Kress 1050 FME-1 bo dober nadomestek, ne vem pa kaj si mislil s kitajskim 2,2kW Rolling Eyes

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mulc
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 22 Jul 2012 19:54
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 3:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je Proxxonov fbs 240/e, sicer pa temu mi rečemo dremel, zato sem tako napisal. Kar pa se tiče kitajskega, je to podobno, kot v tej temi: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=43338 , le da so moči 2.2kW, in so navadno vodno hlajeni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 4:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mulc je napisal/a:
To je Proxxonov fbs 240/e, sicer pa temu mi rečemo dremel, zato sem tako napisal...
Pa gedore tudi rečete, ali ne? In ste še enrat v zmoti. Kakšno orodje bom uporabil, če rečem: "Grem po unior, pa bom....to in to."?

Saj sigurno uporabljate tudi feks, je tako?

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vzami kitajca. Boš lahko zraven stroja.
Do 10.2. se lahko pridružiš skupinskemu naročilu, ki ga bo izvedel jerjur.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam tole. Kar precej obratuje. Do sedaj nobenih težav. Istočasno smo naročili 3 komplete. Vsi so v pogonu. Z nobenim ni kakih težav.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2016 11:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole sem skopiral iz sosednjega foruma:
-----------------------------------------------------------------------------------
Ker bomo naročili še nekaj špindlov se lahko še kdo priključi k dobavi.
Naročiti je možno do 10.2.2016
dobavljivi so špindli:
65mm 0,8kW 274€
80mm 1,5kW 359€
800mm 2,2kW 476€

Komplet bo vseboval: spindel, 3 stročnice in frekvenčni pretvornik.
------------------------------------------------------------------------------------
Sam trenutno ne kupujem, ne potrebujem in nisem na tekočem s cenami.
Glede na ceno s Silvotovega linka, bi kar takšnega kupil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2016 11:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Madona, ste pa (spet) zašli s teme...

Da grem nazaj: že na sosednjem forumu sem napisal, pa bom spet, čeprav sem v manjšini (in dovoljujem, da me še tukaj "popljuate", ne bom zameril): ne vem, zakaj komplicirate s temi vodno hlajenimi spindli, saj gre za hobi projekt... sam imam 1.5kW ZRAČNO hlajen motor in preko 40 stopinj še ni videl. Če bi zdaj kupoval, bi kupil 0.8kW, ker je popolnoma dovolj.
Kdor misli, da je bolj glasen naj pa povem, da je razlika minimalna - ventilatorja se praktično ne sliši, posebej ko začne sveder cvilit...Za primerjavo: ventilator od inverterja je glasnejši od ventilatorja motorja.

Ne vem, ampak komplicirat z vodo, črpalko, antifrizom... d'oh! Brick wall za brez veze... ne vem, ali gre za "mi imamo", ali za to, kdo ima daljšega...enostavno mi ni jasno, zakaj vodo...saj ne bo 150 stopinj na motorju Shame on you

OK; Jaka ga je skuril. Smo pa takrat tudi ugotovili zakaj... in na ta način enako hitro skuriš tudi vodnega, ne se bati.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2016 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam vprašanje. Kako je izvedeno pri teh motorjih zračenje? Kam piha ventilator? Proti rezkarju? Če potem zadeva precej praši če rezkaš kak material kot je les, plastika, pertinaks.

Sam imam za hlajenje 10l kanister. V njem majhno potopno črpalko. Zadeva starta in ugasne, ko starta motor. Sem zadnič nekaj rezkal 4h skupaj pa ni bilo zaznano kako segrevanje. Edino kar moram še narediti je neka indikacija pretoka.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2016 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, nekaj takšnega: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XWater+flow+sensor+flowmeter+Hall+flow.TRS0&_nkw=Water+flow+sensor+flowmeter+Hall+flow&_sacat=0
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2016 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uh tega je veliko. Miran hvala. Sicer bi bil čisto dovolj indikator, ki se uporablja pri avtomatskih sistemih dolivanja destilirane vode v vozne akumulatorje viličarjev. Prozorno ohišje s turbinco , ki se vrti, dokler teče voda skozi.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
horvi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Mar 2005 16:36
Prispevkov: 154
Aktiv.: 0.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2016 1:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

... mogoče 3DP Flow Indicator
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2016 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Imam vprašanje. Kako je izvedeno pri teh motorjih zračenje? Kam piha ventilator? Proti rezkarju? .

Ja, proti rezkarju. Ampak to ni kakšen tajfun ali podobno, bolj kot nežna sapica,tako da ni neke nevarnosti, da bi prah razpihovalo po celi sobi.



Tema je bila razdeljena
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group