www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Windows, Word, Excel...

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2016 10:35 pm    Naslov sporočila:  Windows, Word, Excel... Odgovori s citatom

sirjost je napisal/a:
Pozdravljeni.
Pred kratkim sem dobil z servisa računalnik, ko sem računalnik kupil sem dobil zdraven dva cd-ja eden je za windows na novo naložiti na drugem pa piše Application in support discc
Zanima me ali je na tem cdju word in ostali offisi. In če morda niso kje bi jih lahko dobil brezplačno.

frenki je napisal/a:
Preberi pravila !

Tema je v smeteh in zaklenjena zato sem odprl podobno kot odgovor.

@frenki, vse lepo in prav, a lepo bi tudi bilo, da mu poveš kje ga je pihnil (mogoče točka 5?), da si mu vrgel post v smeti ali pa si podaljšaš čas na tipki Delete&Lock.

Fant očitno ne ve (čeprav ima Windows CD ter Applications cd za katerega vseeno upa, da so na njem MS-Office (Word, Excell, PowerPoint...)), da MS Office ni "zastonj" , lahko pa se seveda dela francoza.

Jaz bi razložil takole:
Imaš dva cd-ja, na enem je sistem Windows, za ponovno inštalacijo ali kak recovery/repair ob morebitnih težavah, drugi cd pa ima gonilnike za pripadajočo strojno opremo in dodatne aplikacije/programe kot npr. Adobe Acrobat Reader, razni pregledovalniki slik, programi za predvajanje glasbe itd.
Na tem cd-ju ni Worda ali ostalih Office programov.

Ampak MS-Office je lahko zanj tudi zastonj, če si npr. študent (za dijake ne vem).
"Za Office 365 Education potrebujete veljaven šolski e-poštni naslov !
Vsi študenti dobijo spletne različice programov Word, PowerPoint, Excel in OneNote. Nekatere šole študentom dovolijo brezplačno namestitev polnih različic programov zbirke Office v največ pet računalnikov (Windows ali Mac). Če šola ponuja to ugodnost, bo na domači strani za Office 365 prikazan gumb »Namesti Office«."

VIR

Skratka pozanimaj se na šoli. MS z ministrstvom za šolstvo vsako leto podpiše pogodbo in vključi ohoho licenc za šole, vrtce, fakultete... za njihove zaposlene ali uporabnike, ki jim omogoča brezplačen dostop ali inštalacijo na služben ali domači računalnik.

Svoj čas je bil zastonj tudi MS-Office Starter 2010 - 32bit, ki je vseboval zgolj Word in Excel v malce okrnjeni verziji a delujoči.
Potrebno je naložiti program "setupconsumerc2rolw.exe", ki začne prenašati z MS strani omenjeni Office Starter. Na mojih Win10 - 64bit ne deluje (prenese, a se ustavi pri inštalaciji), lahko zaradi 64/32 bitne razlike ali pa deluje zgolj z Visto ali Win7, vendar jih trenutno nimam, da bi preizkusil, če MS to še podpira.

Možno je tudi, da ga je povozil Office 365, ki je na voljo v 30-dnevni preizkusni različici ali pa kot prednaložena verzija (zgolj v novih računalnikih) na voljo za uporabo za eno leto.

Namesto Worda/Excela/PowerPointa bi lahko uporabil tudi neko alternativo npr. Libre Office, le navaditi se ga moraš.
Tudi z WordPadom, ki je del Windows, lahko narediš povsem soliden dokument. Odvisno pač kaj in koliko hočeš.

Upam, da bo zgornje komu koristilo, drugače naj tudi to roma v smeti ! Jaz tega ne rabim.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale prispevek sem včeraj očitno spregledal. Vzrok sem opisal tukaj.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group