www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Šema osciloskopa
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> About forum and filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dzohusafet
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 30 Dec 2013 14:36
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 14, 2014 7:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pilgram je napisal/a:
Najlepša hvala, bo zelo uporabno pri iskanju napake.

kako se postaje aktivan clan, kako skinuti ovo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 14, 2014 7:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravilo št. 6 Preberi cel odstavek!
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rumpeldzo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 22 Maj 2014 7:15
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 7:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zasto su vam pravila za aktivne clanove i aktiviranje naloga ovakva, samo bespotrebno uskracujete ljude za informacije koje su potrebne, ako kacite uputstva i seme onda ih dajte ljudima a neda ih smarate sa ovim cekanjem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 7:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Papak01
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 18 Jan 2015 19:21
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 2:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Postovana gospodo, ne znam koliko ce ko razumeti Srpski (ja sam vrlo slabo razumem Slovenacki) pa Vas molim da ne zamerite ako dodje do nekakvih nesporazuma. Takodje, isto ovo cu napisati i na Engleskom, i ponovo se nadam da mi necete zameriti. Nov sam na ovom forumu, i aktivirao sam nalog, jer sam nasao veliki broj interesantnih tema. Trenutno pokusavam da popravim MA4048 osciloskop, koji sam kupio na buvljaku, te vas molim da mi objasnite kako mogu da skinem shemu koja se pojavila na ovoj temi! Veoma sam zahvalan na svakoj pomoci! Smile P.S. Procitao sam pravilo br.6. i koliko razumem potrebno je da nesto postavim. Ne znam da li ce nekome ovo trebati, ali evo sheme ruskog C1-94 osciloskopa.

Respected gents, since I'm not familliar with Slovenian, and I don't know how well would some of You understand Serbian, please do not be offended if I make some mistakes with my writing etc. Because of given reasons, I'm writing same in English, and again, I don't want to offend or insult anyone. I'm new member of your forum, and I activate my account since I found a lot of interesting topics here. At the moment I'm trying to repair an MA4048 oscilloscope that I recently bought at flea market, so please answer me how to download a circuit diagram for this oscilloscope, i found here. I apperciate any kind of help! Thank You! Smile P.S. I read roule No.6. and if I understand it well, I have to post something back. I don't know if anyone would need this, but, here's C1-94 russian oscilloscope circuit.



Oscillograf C1-94.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Oscillograf C1-94.zip
 Velikost datoteke:  487.93 KB
 Downloadano:  23 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 8:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne brini, dosta nas ovdje razumije srpski i možeš in da pišeš samo na srpskom. Sada kad se zna, da nisi odavde:)

Šemu (i sve ostalo) možeš da skineš, kada budeš 3 dana registrovan. Danas ili sutra. Sledeći uslov je, da si aktivan član. Ispod svog nicka alinea "aktiv" mora da bude više od 1. Ovaj "aktiv" podižeš sa stavljanjem postova.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Papak01
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 18 Jan 2015 19:21
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@ Lojzek: Veoma Vam hvala na objasnjenju funkcionisanja foruma! Nadam se da cemo imati lepu saradnju u buduce. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihaku
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 24 Mar 2016 11:05
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2016 11:28 am    Naslov sporočila:  Nov član z novimi izzivi Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem.

kot sveže pečeni član sem zaradi aktivnosti dolžan oddati kakšno sporočilo Wink

Pred kratkim sem v roke dobil MA4048 in ker je bila zadeva praktično v rinfuzo stanju potrebujem sheme, uporabniški priročnik, servisno dokumentacijo in navodila za kalibracijo. Iskanje me je privedlo na vaš forum in upam, da si bom lahko kaj pomagal z objavljenimi datotekami.

Zaenkrat sem poleg nekaj mehanskih popravkov usposobil napajanje in trigger na obeh kanalih, čakajo pa me še odprava piska v visokonapetosnem vezju, X-Y prikaz in 1:10 povečava. Po končanem postopku upam, da bom lahko s pridobljenimi izkušnjami tudi komu pomagal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2016 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mihaku pozdravljen!
Shemo imaš tukaj.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihaku
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 24 Mar 2016 11:05
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2016 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša hvala, @Jaka!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iskra223
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 11 Feb 2019 1:21
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2021 1:00 am    Naslov sporočila:  iskra ma4048 Odgovori s citatom

Pozdrav, imam problema sa svojim osciloskopom iskra ma4046, kada upalim samo drugi kanal onda blinka dok ne namjestim trigger level, kolko se ja sjećam tako nije bilo prije.
Ako možda još netko zna kako bi se osciloskop namjestio da prikazuje slikovitu muziku za osciloskop, ako je to uopće moguće na ovom aparatu.

Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> About forum and filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group