www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Unior ročno orodje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 21, 2015 9:51 am    Naslov sporočila:  Unior ročno orodje Odgovori s citatom

Obstaja mogoče kje kak kolikor toliko aktualen cenik Unior ročnega orodja v pdf obliki?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2544
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 21, 2015 9:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tiskanega dobiš po pošti, če pa rabiš pa lahko pogledam v mojega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmartin
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Feb 2004 16:19
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.68
Kraj: Zg. Polskava

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2015 9:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še ena žalostna novica: večina ročnega orodja pod znamko Unior je že nekaj časa Made in PRC.....

Njihovi izvijači kupljeni pred 10+ leti so še vedno dosti boljši (zdržijo dlje in več obremenitev) kot tisti, ki so naprodaj sedaj......

_________________
Lep pozdrav,
webmartin
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.55
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2015 10:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izvijači so narejeni pri nas, delam v podjetju, ki jih proizvaja za Unior. Za ključe pa ne vem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2015 10:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S57KSL je napisal/a:
Izvijači so narejeni pri nas, delam v podjetju, ki jih proizvaja za Unior. Za ključe pa ne vem.


Jaz v to nisem tako prepričan. Eno moje staro sporočilo. ***klik*** Pri nas jih po moje le pakirajo. Liar

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.17
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2015 11:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Silvo pa ti držijo tisti rdeči izvijači? Jaz vem, da sem jih nekaj polomil, enostavno se odkrhne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.55
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2015 11:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče imajo več cenovnih razredov. Unior je naš največji odjemalec. Ti bom poslikal par palet in ti jih poslal na zs.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.53
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2015 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V bistvu je vseeno, kje dobivajo orodje- dejstvo je, da zadnja leta to ni več kvaliteta, po kateri so sloveli. Ali je prekaljeno in se odkrhne, ali pa premehko in se zvije.
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cube
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Jul 2011 15:09
Prispevkov: 253
Aktiv.: 1.62

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2015 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne kupim več ene stvari od Uniorja.

Pri viličnih ključih se je z njih že ob prvi uporabi odluščil krom. Krom se mi je odluščil tudi na treh njihovih ščipalkah. Pri izvijačih še vedno vztrajajo s chrome vanadium jaklom, medtem ko ga je konkurenca že zdavnaj nadomestila s chrome vanadium molybdenum jeklom.

Raje kupim NWS, Knipex, Wera ali Wiha orodje, ki je cenejše in kvalitetnejše od Uniorja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.55
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2015 12:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naredimo, kar naročijo. Tu in tam na žalost še vedno nekaj izvijačev brez črne konice. Je cenejši, a raje zdrkne iz reže v glavi vijaka.

Glede ključev se spomnim pa sledečega: Precej let nazaj sem peljal Yuga 55 na optično nastavitev koloteka. Mojster gleda popolnoma zarjavel končnik, ki ga je bilo treba odtegniti in zmajuje z glavo. Vzame nov Uniorjev 19 ključ in pravi, da ne bo vzdržal. Ključ je res "zinil." Potem je poiskal star, že rjav Uniorjev ključ. Bil je rahlo debelejši. Z njim se je dalo odtegniti zarjavelo matico pri končniku.

Tako moderni managerji zapravijo ugled podjetja v zameno za kratkoročni dobiček.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.65
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2015 2:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potrebno biti bolj previden... po občutku pritegovati vijake pa gre. Smile

Ja PRC proizvodi so praškasta tehnologija niso kovani.

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bilancar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2016 12:48
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.37
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 28, 2016 12:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam imam z Uniorjem bolj slabe izkusnje v zadnjem casu, kar se klesc tice sem jih nadomestil s Knipexom. Nizja cena in vsaj ista ce ne boljsa kvaliteta.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.71
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 28, 2016 2:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S57KSL je napisal/a:
Tako moderni managerji zapravijo ugled podjetja v zameno za kratkoročni dobiček.

Unior je (bil) zakon na področju orodja!
Tako kot mnoga naša podjetja(Iskra,Gorenje...).
Naša podjetja so bila POJEM v svetovnem merilu!
Marsikateri "manager" (kaj to sploh je?) pa ne ve niti pravilno napisati te besede Brick wall

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2016 11:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cenik in naročila je možno dobiti v industrijski prodajalni, kjer je tudi maloprodaja.
Obrnite se na gospo: darja.gorenak (afna) unior.si

Z orodjem Unior sem zelo zadovoljen, saj mi dobro služi že dolga leta. Še vedno dokupujem kakšen nov kos orodja in do sedaj še nisem ugotovil nobenih nepravilnosti.

Novejši izvijači so po mojem mnenju zelo dobro oblikovani in lepo sedejo v dlan. Kvaliteta konic se mi zdi v redu, do poškodb pride le pri pretiravanju in nepravilni rabi. Obraba se pokaže po dolgotrajni uporabi, zaenkrat v mejah normale. Izvijači nekako spadajo med potrošni material, seveda v nekih mejah normale.

Klešče, ključi, nastavki, ... so dobre kvalitete, tudi pri teh do poškodb pride le zaradi pretirane sile in nepravilne uporabe.

Kar se tiče raztegovanja viličastih ključev, je po mojem mnenju krivo pretiravanje in nepravilna raba. Tudi Unior proizvaja debelejše viličaste ključe, ki zdržijo večje sile in so primerni za uporabo v avtomehaničnih delavnicah, kjer se pogosto srečujemo z močno zarjavelimi vijaki. Tanjši viličasti ključi so cenejši in zato večinsko prodajani po trgovinah, debele je treba ekstra naročiti in seči bolj globoko v denarnico.

Zelo dobra noviteta so obročasti zvezdasti ključi z zaobljenimi zobmi, se obnesejo bolje od starih, ki so imeli vogale. Uporaba novejših ključev ne povzroča poškodb tako na orodju, kot ne na vijakih. Tudi obročasti ključi obstajajo v večih izvedbah: kratki, dolgi, debeli ojačani, ...

Do poškodb orodja večinoma pride zaradi nepravilne uporabe. Do nepravilne uporabe večinoma pride, če uporabnik nima zadostne količine orodja, kar pomeni, da nima namenskih kompletov orodja, zato se pogosto zgodi, da za zahtevno delo uporabi šibkejše orodje, ki ni namenjeno za težke razmere.

Ko naletimo na močno zategnjen ali zarjavel vijak, ga seveda ne bomo poskušali premakniti kar s prvim tankim viličastim ključem, saj bo prišlo do poškodbe orodja. V takem primeru je nujno potrebno uporabiti primerno močno orodje. Če je le možno, se namesto viličastega ključa uporabi obročast ključ, ta se ne bo raztegnil, tudi vijaka ali matice ne bo poškodoval.

Kaj pa, če primernega orodja nimamo?
- tvegamo uničenje orodja s šibkejšim ključem
- kupimo močan ključ ali si ga sposodimo (slednje ne priporočam)

Posojanje orodja? NE, jaz ga ne posojam, razen osebi, ki z orodjem ravna tako kot jaz.

Dobro in kvalitetno orodje je drago, dolgoročno gledano je poceni.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group