www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Krmilni avtomat za "umetna" krmila - Krave molznic
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Hector1
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Feb 2012 11:54
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.66
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 1:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kartico in kovino v bližinji kar pozabi. Tudi jaz sem imel ideje, da bi kartice zalil v "U" profil, pa sem ugotovil da se range kar na enkrat zmanjša na nekaj centimetrov ali pa kartice sploh ne prebere. Kovina je velik sovražnik RFIDa.
Sem dobil od kitajcev ušesne značke. Bom vseeno poizkusil z njimi. So manjše zato je tudi "range" branje precej manjši, vendar upam da bo vseeno OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hector1
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Feb 2012 11:54
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.66
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 4:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uspešno sem značke namestil v ušesa kravam, bil sem zadovoljen, ker so vse šle v standardne klešče in pri nameščanju ni bilo nobenih težav.
Kljub temu, da je omenjeni čitalec na mizi v kombinaciji z ušesnimi značkami povsem zadovoljivo, pa se je v realnosti izkazalo drugače. Zaradi kovine v območju branja in samega telesa krave, branje ni več tako zanesljivo in odzivno. Bralnik sem že postavil na več različnih lokacij, in pri najboljših rezultatih je je bilo izgub cca 1-2 kravi na molžo. Značka je v ušesu malenkost skrita, kar pomeni, da ob hitrem "mimohodu" IDja včasih ne prebere.
Kot možna rešitev je namestitev dodatnega bralnika, ki bi "polovil" morebitne neprebrane živali, ali pa ovratnice z zalitimi karticami v epoksi, kakršna je bila že prvotna zamisel.



WP_20151216_001.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  342.43 KB
 Pogledana:  2 krat

WP_20151216_001.jpg



WP_20151221_002.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  313.43 KB
 Pogledana:  9 krat

WP_20151221_002.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 5:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne samo velikost transponderja, na razdaljo močno vpliva tudi kot med transponderjem in čitalnikom.
Ker vidim na sliki da je čitalnik visoko pod stropom, poskusi prestaviti čitalnik tako da bo postavljen čim bolj pravokotno na transponder.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.35
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na razdaljo čitanja vpliva tudi kovinska konstrukcija v bližini antene ali med anteno in kartico.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hector1
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Feb 2012 11:54
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.66
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 11, 2016 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vlado je napisal/a:
Ne samo velikost transponderja, na razdaljo močno vpliva tudi kot med transponderjem in čitalnikom.
Ker vidim na sliki da je čitalnik visoko pod stropom, poskusi prestaviti čitalnik tako da bo postavljen čim bolj pravokotno na transponder.
LP


Slika morda malce vara, vseeno sem čitalec prestavil bolj pravokotno. Z ušesnimi značkami ni šlo. Branje poteka na prehodu, ko je žival v gibanju, izpuščanje pa ni zaželeno. Izdelal sem kar ovratnice. v alkaten vodovodno cev sem zalil rfid nalepke z poliuretansko maso Modelit.

Od odprtja te teme je preteklo že veliko vode, tudi brada je že precej zrasla, sedaj pa se moj projekt le bliža koncu. No verjetno zaključen nebo nikoli, saj imam že nekaj idej za nadgradnjo. Osnovni cilj, avtomatizacija krmljenja s koncentriranimi krmili, pa je izpolnjen.

Nekaj osnovnih podatkov:
-Krmila doziram v molzišču (zaenkrat 3 molzna/krmilna mesta)
-RFID identifikacija se vrši po standardu ISO 18000-6b. UHF.
-Za krmilnik je uporabljen arduino, ki skrbi za komunikacijo z RFID čitalcem in PCjem, vklop motorjev, ter preračun časa obratovanja dozatorja glede na zahtevano količino krmil
-Aplikacija na računalniku je izdelana v Visual Studiu s pomočjo programskih jezikov C# in SQL. Nadzorni sistem, ponuja osnovni pregled nad čredo živali, vsekakor je materjala za nadgradnje tukaj še veliko, možnosti pa skoraj neomejene.
-Uporabil sem še induktivna stikalca na izhodnih in vhodnih vratih molzišča, da je molznik v primeru odprtja opozorjen. Skrbijo pa tudi za "orientacijo" samega programa.

Nažalost ni bilo časa po sprotnem dokumentiranju in objavi. Zato pa sedaj pripenjam nekaj slik, ker te povedo več kot besede.



dozatorji_WM_forum.jpg
 Opis:
Trije dozatorji polžni dozatorji krmil
 Velikost datoteke:  178.37 KB
 Pogledana:  12 krat

dozatorji_WM_forum.jpg



krmilnik_WM_forum.jpg
 Opis:
Uporabljen je arduino, v 9M ohišju za montažo na din letev.
 Velikost datoteke:  57.69 KB
 Pogledana:  21 krat

krmilnik_WM_forum.jpg



printscreenscada_WM.jpg
 Opis:
Print screen nadzornega sistema. Nekaj popravkov je že bilo narejenih.
 Velikost datoteke:  361.89 KB
 Pogledana:  27 krat

printscreenscada_WM.jpg



WP_20160407_001.jpg
 Opis:
Fotografija krmilne omarice, ter AIO touch računalnika, manjka še zaščita umazanijo. tudi zaščitne folje za zaslon so nekje na poti
 Velikost datoteke:  347.63 KB
 Pogledana:  26 krat

WP_20160407_001.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
clovk12
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Dec 2012 6:02
Prispevkov: 64
Aktiv.: 0.47
Kraj: daljna okolica ljubljane

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 1:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izgleda odlično! Zelo dobra in praktična izvedba!

Od zadjega posta sem se malo bolje spoznal z arduinotom, brezžičnim modulom esp8266, releji itd. Tako, da, kar se tiče kontrolerja, se mi arduino zelo dopade. Čitalce moram še malo bolje naštudirati, potem se bom tudi sam počasi lotil izdelave. Usaj upam, da bo čas dopuščal Smile

_________________
Lep pozdrav vsem!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group