www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

3Dp & rotacijsko brušenje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.93
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 12:48 pm    Naslov sporočila:  3Dp & rotacijsko brušenje Odgovori s citatom

Se je kdo igral z glajenjem 3Dp predmetov z rotacijskim brušenjem ali pa ima sicer izkušnje s tem postopkom?

Kateri brusni medij uporabit za čim hitrejši učinek za ABS/PLA?

S spodnjim čudom sem igračkal a popolnoma brez učinka po ca 6h z:
- suhi/moker Fini pesek (nanos reke Mure)
- suh/moker obcestni gramoz
- orehove lupine (to sem nekje bral, da se uporablja baje za poliranje)



image20160405_091053157.jpg
 Opis:
Improvizacija (del starega printerja)
 Velikost datoteke:  1.42 MB
 Pogledana:  82 krat

image20160405_091053157.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 4:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Šele ko sem kliknil na sliko sem dojel (videl kje je obdelovanec), za kaj gre Smile

Nimam ravno teh izkušenj, sem pa gledal, kako se polirajo (raziglajo) kakšne druge stvari - magnezijevi odlitki v avtomobilski industriji. Tam je še vibro motor, boben je seveda dosti večji.
Edino, kar bi po moji logiki bilo - mogoče imaš pa preveč mivke - peska, pa se obdelovanec ne more toliko "butati" ob medij.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3223
Aktiv.: 33.20

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 6:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
Edino, kar bi po moji logiki bilo - mogoče imaš pa preveč mivke - peska, pa se obdelovanec ne more toliko "butati" ob medij.


Res je, poskusi le do 1/3 volumna. Pa morda bolj široko posodo - lahko je tudi nižja.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.93
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 6:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Suhi medij ali bolje če dodam vodo?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 6:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Suho!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To čudo boš najbrž s kakršnikolim abrazivnim sredstvom lahko vrtel do sodnega dneva, pa bo efekt enak. ABS in PLA sta po moje za ta način obdelave preprosto premehka.
ABS sicer lahko "gladiš" s hlapi acetona ali nitrorazredčila. Piše nekje na forumu s čim točno.

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3223
Aktiv.: 33.20

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aceton topi ABS, PLA pa ne.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In kaj sem napisal jaz?

Slowfly je napisal/a:
ABS sicer lahko "gladiš" s hlapi acetona


Sicer ga preverjeno topi tudi nitro razredčilo.

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.46
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 2:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Temu se reče Ball mill. Se sicer uporablja za mletje, vendar če damo lažji oziroma manjši medij v boben, ter pustimo sorazmerno manj časa, bo izdelek lepo "zgladilo".

Prikaz mletja:
https://www.youtube.com/watch?v=L6sgGXXYdEU
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože zupančič
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Feb 2012 10:02
Prispevkov: 28
Aktiv.: 0.19
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 4:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta kozarec je po notranjem obodu gladek zato ni učinka poliranj ali glajenja. Znotraj po obodu morajo biti nameščena rebra da pri pravilno izbranih vrtljajih in premeru bobna deli in prah padajo iz viška eden na druge. Če se samo kotalijo v kozarcu to ni nobenega učinka.
LP
Jože

_________________
LP Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.93
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 5:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jože zupančič je napisal/a:
Ta kozarec je po notranjem obodu gladek

Ni gladek. Tista bela packarija na robo je trši silikon, ravno zato ker mi je na začetku vse samo drselo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče lahko poizkusiš z mokrim brusnim papirjem ustrezne granulacije
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.93
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 10:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brusni papir? Misliš, da bi ga natrgal namočil in dal v boben?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Miharix, očitno sem bolj slabo zastopil prvi post Whistle

Z mokrim brusnim papirjem bi lahko poliral "na roke". Tako, kot vidim da bi ti rad poliral v vrtečem bobnu, pa moj predlog ni na mestu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group