www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Siglentov napajalnik spd3303x-e

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 05, 2016 1:34 pm    Naslov sporočila:  Siglentov napajalnik spd3303x-e Odgovori s citatom

Ima kdo kaj izkušenj z napajalnikom proizvajalca siglent (sicer so znani tudi po cenenih osciloskopih, DMM in ostali merilni opremi):

http://www.siglent.eu/spd3303x-e-power-supply.html

Razmišljam o nabavi. Cena je videti dokaj ugodna glede na to, kar ponuja.
Našel sem tudi predstavitveni video:
https://youtu.be/QDrpB1rNTMg

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 05, 2016 2:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No ja cena je še kar. Dotičnega napajalnika ne poznam imam pa funkcijsko podobnega ***klik*** Sam sem ga sicer kupil v NH povezavo sem navedel, ker so na fotografiji lepo opisane funkcije. Kot je napisano lahko dela kot tokovni ali napetostni generator oz kot tokovna ali napetostna zaščita. Lahko nastaviš 4 fiksne napetosti za hitro izbiro.

Prvo vprašanje je za kak namen potrebuješ napajalnik. Običajno se v delavnici potrebujejo naslednje fiksne napetosti:3.3V 5V 12V 24V Včasih je dobrodošla tudi simetrična napetost. Takole iz prakse bom napisal, da sem variabilno napetost (tok) najpogosteje rabil za testiranje kakega analognega vhoda od 0-10V oz 4-20mA. V ta namen je zelo lepo, da ima usmernik za regulacijo potenciometer ali rotacijski enkoder. Nekoč mi je en trgovski potnik dal na probo takega s tipkovnico. Žal je pretipkavanje vrednosti v takem primeru zelo nelagodno zadeva za moje potrebe ni bila primerna.
Ima pa NH trenutno enega zanimivega ***klik*** Naslednjič, ko grem gor ga bom bolj podrobno pogledal.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 05, 2016 3:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če delaš npr. kako napravo z baterijskim napajanjem, je tak napajalnik odličen pripomoček za preizkusit delovanje v vseh pogojih. Primerov je še neskončno. Ker ima korak 10mV / 10mA je tudi soliden vir za preizkušanje analognih vhodov v razna vezja. Ker ni ravno med močnejšimi, je namenjen bolj "fini" elektroniki, kjer ponavadi rabiš napajanja mikrokontrolerjev ali kake logike. V ta namen je tretji izhod, ki se nastavlja na 2,5, 3,3 in 5V. Glede na kilažo bi tudi rekel, da ni svičer, kar je tudi zelo pomembno pri kaki analogni tehniki, da si ne delaš motenj.

Hvala za NH link. Zanimiva napravica. Ni scer za v nežen žep, zna pa biti koristno na terenu.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 05, 2016 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam SPD3303C, in je super. Ne uporabljam sicer programske opreme, tako da tega ne morem komentirati. Uporaba je enostavna, vse deluje po pričakovanjih.
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
e-on
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Maj 2016 12:59
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.39
Kraj: Sentilj

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 05, 2016 6:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz imam ta napajalnik. Deluje super in razmerje cena kvaliteta je odlicna. Od podjetja siglent imam tudi funkcijski generator ki je tudi top
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 05, 2016 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala. Take informacije iz prve roke so zlata vredne.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2016 9:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
...Glede na kilažo bi tudi rekel, da ni svičer, kar je tudi zelo pomembno pri kaki analogni tehniki, da si ne delaš motenj...

V opisu piše "Das regelbare Schaltnetzteil...".
Torej JE svičer.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2016 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj boš tudi kakšen opis našel: http://www.eevblog.com/episodes/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.89
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2016 12:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obelix je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
...Glede na kilažo bi tudi rekel, da ni svičer, kar je tudi zelo pomembno pri kaki analogni tehniki, da si ne delaš motenj...

V opisu piše "Das regelbare Schaltnetzteil...".
Torej JE svičer.


V opisu piše tudi" SPD3000X Series Linear Programmable DC Power Supply has a 4.3 inches TFT_LCD display,..."

Hudič ga vedi, kaj je pesnik mislil...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2016 2:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej moj model je analogni z digitalnim prikazom. Ko greš čez 12V zamenja odcep na transformatorju, do 30V ene 3x mogoče celo več. (Se sliši releje)

Misim, da je večina napajalnikov v tem rangu izdelanih na ta način.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2016 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na opis in specifikacije je tole po mojem mnenju soliden kos opreme.

Siglentovi osciloskopi so zagotovo vredni svojega denarja, zato predpostavljam, da je z napajalniki podobno. Tole s preklopi transformatorskih odcepov se mi zdi, da je kar ustaljena praksa tudi pri drugih proizvajalcih. Z izjemo slišnega klikanja relejev med nastavljanjem izhoda meni ni moteče.



SPD3303X-E.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  126.63 KB
 Pogledana:  5 krat

SPD3303X-E.jpg



SPD3000_UserManual_EN.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  SPD3000_UserManual_EN.pdf
 Velikost datoteke:  979.95 KB
 Downloadano:  0 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kosmaj
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 22:32
Prispevkov: 123
Aktiv.: 0.67
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2016 7:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam SPD3303D v službi in sem z njim zelo zadovoljen. Edino kar me moti, je pri funkciji lock in sicer, da z njo zakleneš vse tipke in potencjometer na čelni plošči. Vključno z on - off tipkami za kanale. Raje bi videl, če bi lahko zaklenil samo nastavitve za posamezni kanal in imel še zmeraj na zaklenjenemu kanalu on - off aktiven. No pa displej gre v spanje.... drugače pa je dober napajalnik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group