www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Programiranje Arm Cortex-M0

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2016 11:35 am    Naslov sporočila:  Programiranje Arm Cortex-M0 Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Naj najprej povem, da sem svež iz Arduinota. Ampak ker počasi postaja "prepočasen" in se želim naučiti še kaj drugega, sem izbral tole razvojni ploščo.

Poznam C, ne znam pa si nastaviti razvojnega okolja. Zaradi tega sem izbral za obnavljanje znanja kar Arduinota, ker ima brezplačno razvojno okolje, programer pa je tudi že na sami plošči.

Kar mene zanima je; imam znanje iz Cja, Atmel datasheet razumem in znam preko registrov nastavljati vrednosti, Arduino razvojno okolje sem uporabljal samo zato, kot že rečeno, ker si nisem prej znal nastaviti razvojnega okolja.
Imam Keil uVision
Imam razvojno ploščo STM32F030F4P6 ARM CORTEX-M0.

Potrebujem še kaj? Kje lahko dobim primere "Hellow Word"? Kako nastaviti razovjno okolje, se pravi linker, compiler, debuger?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2016 12:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za začetek je najbolje, da si namestiš ST Cube MX in pričneš kar tam. To je "čarovnik" za nastavitev periferije. Potem izbereš razvojno okolje (v tvojem primeru keil, lahko V4 ali V5), pa zgeneriraš projekt. Tako dobiš osnovo, od koder štartaš dalje in ti ni potrebno preštevati bitov v konfiguracijskih registrih za periferijo. Zelo podoben pristop kot arduino Smile

Nekaj malega je tudi na tej strani (bolj za naslednji korak):
http://e.pavlin.si/category/microcontrollers/stm32f0/

Lahko pa pogledaš tudi knjižnice in primere na tej strani:
http://stm32f4-discovery.net/
primeri so tudi za cortex M0 (stm32f0), kar izbereš iz menuja pod "target".

Če je kaj nejasno (verjetno bo), pa kar vprašaj.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group