www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Center SABA STEREO STUDIO 1200 - KAKŠNI KONDENZATORJI

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dsernek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Nov 2011 18:44
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.08
Kraj: Črenšovci

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 22, 2016 7:28 pm    Naslov sporočila:  Center SABA STEREO STUDIO 1200 - KAKŠNI KONDENZATORJI Odgovori s citatom

Pozdravljeni člani foruma. Moj oče je iz vrag si ga vedi od kje domov privlekel čudo tehnike iz sredine ali konca 70 let in sicer tki. radio center znamke SABA STEREO STUDIO 1200, ki se sestoji iz trivalnega radio sprejemnika (UKW,SW in KW), kasetnika in gramofona. Takšne stvari sem kot mulec v tistih časih le od daleč občudoval in so bile moje pobožne želje. No. Ob priklopu zadeva pač ni delovala, zato sem jo razdrl, očistil prahu, pri tem ugotovil, da je polomljen vzvod pritisnega stikala za vklop-izklop in po popravilu le tega, je stroj oživel. Po kakšnem dveurnem vrtenju starih gramofonskih plošč in obujanju spominov, pa sem zaznal močan vonj po ožganem, hladilna rebra oz. hladilnik na zadnji strani stroja pa je bil vroč na dotik kot kuhalna plošča. Kmalu je pojenjala tudi moč na desnem kanalu oz. zvočniku, dokler ni dokončno crknil. Ob ponovnem odprtju drobovja sem ugotovil, da se močno pregreva izhodna enota za desni zvočnik oz. tranzistorji BDX53A in BDX54A, kar pa je doseglo tudi uničenje tranzistorja BDX53A. Nadalje ugotovil, da je za pregrevanje izhodne enote kriv kondenzator kapacitete 2200 MFD 40V, ki je izdihnil. In zdaj k vprašanju za Vas. Nekaj razumevanja s tega področja imam, ampak kaj za vraga pa pomeni kratica MFD ?? Kakšne kapacitete je ta kondenzator, saj bi ga rad nabavil in zamenjal pa ne vem kakšnega naj iščem. Prilagam tudi fotke obeh kondenzatorjev, da Vam bo bolj jasno za kaj se gre. V glavnem. Kakšen ekvivalent ali kakšne kapacitete kondenzator naj iščem za zamenjavo ? Hvala Vam za odgovor fantje..


IMG_20160522_184022.jpg
 Opis:
Oba kondenzatorja za katera sprašujem sta ta dva velika zlate barve. Na njiju piše 2200 MDF 40V, 85 stopinj celzija
 Velikost datoteke:  1.84 MB
 Pogledana:  10 krat

IMG_20160522_184022.jpg



IMG_20160522_184004.jpg
 Opis:
Še bližnji posnetek okvarjenega kondija.
 Velikost datoteke:  1.37 MB
 Pogledana:  7 krat

IMG_20160522_184004.jpg



IMG_20160522_183953.jpg
 Opis:
Stroj na popravilu
 Velikost datoteke:  2.4 MB
 Pogledana:  10 krat

IMG_20160522_183953.jpg



IMG_20160522_184120.jpg
 Opis:
Center SABA STEREO STUDIO 1200 nekje iz sredine ali konca 70 let...
 Velikost datoteke:  2.22 MB
 Pogledana:  5 krat

IMG_20160522_184120.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 22, 2016 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MDF je starejša oznaka za enoto micro Farad (zdaj se piše µF ali uF).
Kupi podoben elektrolitski kondenzator, torej 2200uF/40V, horizontalna izvedba, lahko je tudi za višjo temp. 105° C.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dsernek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Nov 2011 18:44
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.08
Kraj: Črenšovci

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 22, 2016 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
MDF je starejša oznaka za enoto micro Farad (zdaj se piše µF ali uF).
Kupi podoben elektrolitski kondenzator, torej 2200uF/40V, horizontalna izvedba, lahko je tudi za višjo temp. 105° C.

...........
Iz srca dol zahvalim Dušan (kot pravimo Prekmurci). Grem jutri v nabavo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.72
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2016 8:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko boš kaj uničenega zamenjal preveri mirovni tok tega kanala.
Kondenzatorje pa lahko dobiš tudi pri meni.

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group