www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Neznana Iskrina šasija
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2016 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Shar, hvala za tuner! Vendar žal tudi s tem tunerjem ne dobim UKV-ja. Kolikor sem meril, so na izhodu tunerja na osciloskopu lepo vidne postaje in prehodi med menjevanjem, tako, da tuner po mojem deluje OK, pa tudi sam si rekel, da si ga testiral in je bil OK.

Če se dotaknem na odlotan tunerjev izhod, slišim rahel brum...ko je glasnost do konca. Seveda na drugih postajah takrat bobni do konca. Zdaj dalje bom še raziskoval, kaj bi bilo... Lahko je le kakšen kontakt preklopnika.

Je morda kdo našel shemo, ki bi popolnoma ustrezala tej šasiji?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2016 10:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj dela! Občutljivost pa je tudi zelo dobra, saj lovi le sam tuner s 15 cm žice, brez priključene tuljavice cca 20 postaj... v primerjavi z mojim Triglav De Luxe je to skoraj 3x več...

Kriv je bil preklopnik... Evil or Very Mad
Bi pa poskusil popraviti še tastari tuner... da imam enega viška. Tranzistorje sem vzel dol in eden je imel hFE 16, drugi pa čez 1000, bo verjetno kar ta slab. Mogoče bi poskusil s kakšnim BF450, če bo morda delal... glede na to, da je silicijev, ima karakteristike bolj podobne germanijevim tranzistorjem.. http://www.nxp.com/documents/data_sheet/BF450.pdf

Je pa zaradi udarca čisto počeno ohišje spremenljive tuljave, poleg tega so na dveh mestih utrgani trakovi tuljave. Tako, da bi se priporočal za to tuljavo, če bi imel morebiti BraneZ kakšno viška.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2016 10:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daj naslov na ZS.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.54
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 8:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Endan sem se sam zalotil..Vedno me pot zanese na Branezovo stran..če mi ne grejo v prostem času detektorji kovin po glavi in podobno..Pa vse kar je povezano z radijsko tehniko..Migajoče lučke me ne zanimajo toliko..Bi šlo v promet če bi odprli majhno podjetje, kjer bi izdelovali unikat sprejemnike. (Bi vprašal za majhen kapital Iskra koorporejšn)..Ena garaža ,pa par šraufcigru pa nekaj podpisanih papirjev kot čast logotip "Iskra" na izdelkih
Tvoj sfriziran sprejemnik FM na lampe Branez bi se imenoval " Vesna" ..In bi bil kultni prodor na tržišče. Opremljeni z Ei elektronkami ..Tako da vsak začetek je težak ampak ko so vezi spletene..bejbibum
Na dizajn bi bili inovativni..Kultni sprejemniki ..kjer je krom doma.
Kupci se ne bi mogli upreti rulez2 (Potrebna vztrajnost).Kot Donald Trump,Max Grundig in disciplinirano razumevajoče vodstvo..Stem potegnit komplet Iskro v svetovni svet zaupanja in spletali nove poslovne veje v komunikacijski tehniki in elektronskih komponentnih modulov za gps,navigacije, krmljenje energetskih sistemov ..Kot Iskra merilniki. Nadaljevanje Sežane..
Kje dobiti sodelavce? Kar tukaj na forumu.
Potrebujete zanesljivost brez nevšečnosti?.. Razumem.Potrebujete Iskro d.o.o!
Smo se navadli samo jamrat pa moledovat in dopuščat nevšečnosti..
Malo motivacije ne škodi..Brez operacij "vroči spajkalnik"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Klavdij, vsa vrata so ti odprta. Mr. Green
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.54
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 8:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja tvoja stran mi je vedno dala kako idejo..Všeč mi je ker so stvari preproste in še vedno dajajo izvrstne rezultate.
Pa dandanes imamo prav vse na raspolago za izdelovat in ispopolnjevat izvrstne stvari brez odkrivanj tople vode..Tu pa tam malce povohljam še na tvojo stran Brane in že špila tuner tak ali drugačen. Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group