www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Polnilec za električni avto -napetost
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 10:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
DIY chademo obstaja ,vendar pa bodo v prihodnosti v evropi prevladale CCS postaje.

Od kje ti pa ta podatek? Ok, sicer je res malo nerodno, da se proizvajalci mogli med seboj dogovoriti, a če se ne motim, ima ravno Nissan Leaf sistem CHA DEMO. Ta avto je pa kar dobro zastopan v evropi.

Sem pa sam pred časom (ob odpiranju polnilnic na avtocestah) nekaj raziskoval o protokolu chademo in sem našel spletno stran "open chademo", a je danes ne najdem več. Na tej strani je bil razložen mislim da celoten protokol polnjenja, in sam analogni del sploh ni bil kompliciran, težja je bila komunikacija med polnjenjem, a ker imam prenizko napetost, sem potem opustil raziskovanje. A razmišljam, da bi bilo super, če bi polnilnico uspel prepričati za delovanje kljub prenizki napetosti, a samo v načinu "current control", ko pa bi celice dosegle max napetos, bi pa izklopil.

ampak, pustimo času čas.

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 770
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Od kje ti pa ta podatek? Ok, sicer je res malo nerodno, da se proizvajalci mogli med seboj dogovoriti, a če se ne motim, ima ravno Nissan Leaf sistem CHA DEMO. Ta avto je pa kar dobro zastopan v evropi.


Nevem ,veliko takih naslovov kroži okrog po netu, primer
http://www.autonews.com/article/20160108/BLOG06/160109859/is-chademo-headed-for-chade-no

Treba je počakati.
Glede open chademo, mogoče si gledal kaj takega: http://www.mynissanleaf.com/viewtopic.php?f=26&t=7764

Jaz razmišljam o tem, ker ima moj avto le 22 kw AC polnilec, ki je za bodoče cene elektrike in časa na avtocestnih AC polnilnicah,prepočasen.
Druga možnost je, da sam naredim dodaten vsaj 15 kw polnilec in ga vklopim paralelno z obstoječim, podatke o bateriji imam preko can ze vmesnika.

Na ebay-u sem kupil nekaj zelo poceni 12 V 30 A 360W napajalnikov (12 € komad) ,sedaj jih testiram in izgledajo ok, vsakega je treba odpreti in malo nadgraditi a za tako ceno... (za kratek čas izdržijo 2 kratno moč)
Če ji zložim 30 skupaj, deset na fazo,imam napetost 300 do 400 V in 10.8kw za manj kot 500 € z carino vred. le velikost je malo problem,zasedli bi celo dno prtljažnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

12V 30A za 12€? Ni drago, a sam sem dobil 12V 100A s poštnino vred za 29€. Zaenkrat sem vzel dva za zaporedno vezavo obstoječim zaradi dviga napetosti. A če bi vzel 6kom bi imel 72V 100A, to je pa pri meni že 0.5C, pa sedaj imam 0.5C, če bi jih pa polnil z 1C sem pa na konju. Saj kaj več pa tudi celicam ni všeč.

Samo še tokovni regulator izvedem.

Lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 770
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 4:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ali lahko prilepiš link kjer si jih kupil .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 5:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko, samo kot kaže, mu jih je zmanjkalo

Tukaj so bili

Je pa to serverski napajalnik. In očitno jih preventivno menjajo. V glavnem, to je bil skupinski nakup iz sosednjega foruma.

Gled tokovne regulacije - sam sem ime namen to izvesti z " CC/CV Boost Power Supply Module, nekaj podobnega kot je tu"

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 770
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 6:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

samo to boš imel dvojno konverzijo ,dvojne izgube.
Mislim da je bolje, da v verigo napajalnikov dodaš enega ki ima cc cv že vgrajeno.
Ali je 12 V dovolj razlike med prazno in polno baterijo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 6:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja, pri 20 celicah je 12V ravno tam nekje, (od2,8V do 3,4V)
_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 770
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 7:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem tele kupoval , samo vidim da jih je podražil Sad
http://www.ebay.com/itm/231667699743?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ta je 30 A, vežeš 3 vsporedno pa maš 90 A ,če pa malo izboljšaš hlajenje in pociniš šunt mostičke pa bodo dali precej več iz sebe.
Prvi trije, ki sem jih kupil, so imeli namesto 3 mostičke, pricinjenih 6 , ko sem ga priklopil na prazen akumulator je teklo 58 amperov pri 13 voltih.Smile
Dokler ni začelo smrdeti,smrdelo je pa po zažganem pcb,potem sem malo ojačal pcb na ključnih mestih,odščipnil 2 mostiča sedaj delujejo z 38 A bp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 770
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 8:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če sem prav razbral imaš 12 kwh baterijo lifepo
koliko si plačal zanjo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, 20 celic po 200Ah ( Winston ).
lansko leto junija sem nabavil 18 celic (cca 3500€ + ddv), letos pa še dve (480€ + ddv)

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group