www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kateri urejevalnik teksta uporabljate?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2016 11:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi tudi predlagal LaTeX.
Ko sem ga uporabljal sem pisal v Tex Studio. Se mi je zdel še najbolj uporaben.
Za začetek sem uporabljal poslovenjen vodič.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
6dan8
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Jan 2011 10:53
Prispevkov: 1046
Aktiv.: 6.51
Kraj: Goriška

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2016 1:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Lepo bi bilo, da bi v glavnem dokumentu videl samo neke markerje...
vilko, varianta, ki jo je podal že mkezmah, menda omogoča "markerje". Nekakšne.
Morda ne bi bilo slabo poškiliti v "Pomoč", tj. ko je Word odprt, pritisniti F1 in v iskalno polje vpisati "glavni dokument". Recimo, za začetek bi morda bil zanimiv rezultat iskanja "Glavni dokumenti".
Z drugimi besedami: v novem, praznem, wordovem dokumentu se v spustnem meniju "Pogled" izbere "Oris".
Pojaviti bi se morala orodna vrstica "Orisovanje". V njej je na desni strani ikonica "Vstavi poddokument" (menda četrta z desne). Klik nanjo odpre okno za vstavljanje dokumenta. Dokument se izbere in potrdi. Vajo z vstavljanjem se po potrebi ponovi.
Nato se v tej isti orodni vrstici klikne ikono "Strni poddokumente" (menda 7. z desne).
Rezultat bi morale biti hiperpovezave.
Videz omenjene ikone se po kliku malo spremeni, pa tudi opis postane drugačen, "Razširi poddokumente". Ponoven klik na to ikono prikaže vsebino dokumentov.

OT: morda ne bi bilo slabo malo pobrskati po spletu, na kakšne težave se lahko naleti pri takšnem načinu "spajanja dokumentov".
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2016 4:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Idea Vilko, kaj pa takole :

- mapa z imenom "knjiga" (na strežniku-tvojem z dostopom do neta ali v oblaku)
- notri npr. INDEX.doc (Read Only) s *ttp://SSL linki na poglavja (poglavje1.doc npr.etc), če je na strežniku, so lahko linki relativni...
- vsa poglavja.doc v isti mapi ...
- vsem, ki bodo sodelovali pri popravljanju poglavij šenkaš geslo za dostop do one mape ...

Varianta 2.: inštaliraš soft-Wiki strežnik na tvojem strežniku in daš ostalim geslo za dostop/popravljanje. Ostali ne rabijo niti urejevalnika texta ...

... je za razmislit tudi kaj takega Rolling Eyes ... vem je težko v vročini razmišljat d'oh!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2016 5:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spajky, tvoja ideja je dobra in zelo verjetno bom ravno ta koncept vzel.
Ni čisto isto kot sem mislil, toda nekako bo zadostovalo še posebeno, ker se mi LaTex ni obnesel: ne dela. Ne vem, ali je moj PC ali sem pri instalaciji kaj zafižil.
No, paše lažje bo, ker tudi Word vsi že poznamo in ne bo veliketa odpora.

Pozdrav vsem!

Tisti slovenski priročnik za LaTex izgleda odličen, a kaj, ko mi ne dela....
Uaaa!

No, poletje je pa vseeno lepo.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2016 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz priporočam http://www.texstudio.org/
sem lani napisal knjigo z 240 stranmi. Prav tako ga uporabljam za avtomatično generiranje dokumentacije, saj tex omogoča ločeno podajanje oblike in vsebine. Vsebina ima tako le sklice na obliko. Slabost je sicer, da ne vidiš takoj, kaj si naredil, ampak z malo vaje to ni problem. Manjša nerodnost so morda tabele. Vendar obstaja cel kup orodij za to. Tudi v texstuio je vgrajen generator tabel. Edina resna pomanjkljivost texa je v tem, da slik nikakor ne moreš postaviti točno tja, kjer bi želel. Seveda je pa latex najmočnejši v sklicevanju, možnosti urejanja v poljubnem številu datotek, ki jih imaš urejene po svojem sistemu (pozna "ukaz" include, kar meni zelo manjka npr. v wordu) in seveda zapis matematičnih izrazov. Tule lahko malo potelovadiš, tako za občutek:
http://www.codecogs.com/latex/eqneditor.php

Tole še poglej:
https://www.sharelatex.com/templates
datoteko z gornjega linka odpreš v texstudio, poiščeš vrstico, kjer piše
Koda:
\begin{document}

in dodaš vrstico
Koda:
\input{mojebesedilo}


potem v datoteki mojebesedilo.tex pišeš vsebino. Npr. nekaj v stilu
Koda:
\chapter{Poglavje aaa} \label{poglavjaaaa}
Besedilo poglavja 1
\section{Razdelek bbb}
Besedilo sekcije bbbbbbbbb.........


Če se želiš sklicevati na poglavje aaa potem to narediš takole
Koda:
V poglavju \ref{poglavjaaaa} je zapisano....


Pri tem seveda ni potrebno skrbeti za oštevilčenje.

Potem v texstudio pritisni f5 (build and view) in pojavi se ti pdf s tvojo obliko in vsebino.

No, tole je bil šnelkurz. Če se odločiš za tole odlično orodje in te bo še kaj zanimalo, pa kar vprašaj.

LP,
M.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group