www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

EI Niš Simfonija AFC deluxe

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 30, 2016 9:51 pm    Naslov sporočila:  EI Niš Simfonija AFC deluxe Odgovori s citatom

Včeraj mi je sosed (pravzaprav je bila njegova žena (vsa vesela seveda)) iz sosednje ulice dobesedno vsilila tale radio, ki čisto normalno dela. (Pa še enega, ali celo dva mi je obljubil-a) Dancing


20160730_180736.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.86 MB
 Pogledana:  31 krat

20160730_180736.jpg



_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 31, 2016 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Točno takega si lastim tudi sam. Izvrsten sprejem na FM območju (moj ima samo do 104MHz). Ima pa moj eno težavo - na FM področju s časom postaja "beži". Če nastavim sprejemnik na določeno frekvenco tako, da je čist sprejem in da je tudi na magičnem očesu poln signal se le ta po določenem času cca. 10min spremeni. Postaja je po tem času neposlušljiva in je potrebno ponovno nastaviti frekvenco sprejema.

LP Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2016 12:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To se ti dogaja tudi, če imaš AFC vklopljen? Lahko je ECC85, morda ECH81.
Tudi varicap dioda je mogoče kaj čudna ali pa kakšen element okoli nje oz. v tunerju. Kolikor sem gledal, imajo nekatere verzije notri še zener diodo za regulacijo napetosti, morda se tam kaj spremeni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nima
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Feb 2014 14:03
Prispevkov: 192
Aktiv.: 1.56
Kraj: Bakovnik

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2016 7:12 am    Naslov sporočila:  Re: EI Niš Simfonija AFC deluxe Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
(Pa še enega, ali celo dva mi je obljubil-a) Dancing
Se priporočam, če bo kaj viška.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2016 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@ mictchW

To se dogaja tudi z vklopljenim AFC. Bom pregledal zadeve, ki si jih napisal pa bom potem videl. V RF nisem ravno doma ...

LP Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ikara
Član
Član



Pridružen-a: Pon 27 Okt 2014 15:07
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.28

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2016 4:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

So mi Iskre bolj znane Speak to the hand
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group