www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Preverjanje prisotnosti ter kvalitete navojev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 05, 2016 6:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda je luknja predvrtana. Smile Tu se ne gre za kaksen hobi projekt.

Problemov je zelo zelo malo. Tu ne govorimo niti o promilih. Napake so pod mejami normale, ki jih ponavadi pozna industrija, tako da prosim ne predlagat izboljsav procesa, ker je zelo dodelan.

Problem je, da mora biti kontrala absolutna. Tudi ce od miljona najdemo enega.

Zanima me res samo kontrola na koncanem izdelku ampak vedno bolj je jasno, da ne obstaja kaj, kar nismo preizkusili.

Kolektorjev strojni vid mi je znan in dalec ni edini, ki ga poznam. En eksperiment so mi delali na Keyencu.

Najmanjse luknje imajo premer 6mm, so orientirane v razlicne strani, tipov je vec... tako da je tezko narediti stroj.

Bo verjetno kar ostalo pri ultradragi metodi rocnege preverjanja. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2016 7:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če želiš "zero defects" se moraš tega lotiti na potencialnem izvoru napak, ne pa sortirat napačne ven.
v avto industriji težijo da je proces boljši od 6 sigma kar je 3,4 PPM neustreznih kosov, ti pa želiš še kakšno stopnjo zraven.
Predlagam investicijo v izboljšanje procesa vrtanja in rezanja navojev. glede na to da ste v avtoindustriji imate skoraj 100% narejene FMEA, kjer bi se naj videli vzroki za napake, kar je osnova za investicijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1010
Aktiv.: 5.29
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2016 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

thetilko je napisal/a:
Seveda je luknja predvrtana. Smile Tu se ne gre za kaksen hobi projekt.

Problemov je zelo zelo malo. Tu ne govorimo niti o promilih. Napake so pod mejami normale, ki jih ponavadi pozna industrija, tako da prosim ne predlagat izboljsav procesa, ker je zelo dodelan.

Problem je, da mora biti kontrala absolutna. Tudi ce od miljona najdemo enega.

Zanima me res samo kontrola na koncanem izdelku ampak vedno bolj je jasno, da ne obstaja kaj, kar nismo preizkusili.

Kolektorjev strojni vid mi je znan in dalec ni edini, ki ga poznam. En eksperiment so mi delali na Keyencu.

Najmanjse luknje imajo premer 6mm, so orientirane v razlicne strani, tipov je vec... tako da je tezko narediti stroj.

Bo verjetno kar ostalo pri ultradragi metodi rocnege preverjanja. Smile


No super.. če bi tole že v začetku napisal bi si prihranili 2 strani pisanja in spraševanja o detajlih...

Ampak ok... Sepravi gre za avtomatiziran proces vrtavnja navojev v predvrtane luknje ulitkov v industrijskem okolju z zahtevo po 0 ppm...

Mi zaupate še katere napake se vam pojavijo? So to poškodbe v navoju (manjkajoči material, presežek materiala) ali so to razni tujki?

Drugače pa si poglejte tole: http://www.mtiinstruments.com/mtiuniversity/appnotes/mtiuniversity-appnotes-threads.aspx

l.p.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2016 8:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravicujem, ce sem spraseval prevec na splosno. Ze od samega zacetka me zanima samo preverjanje. Tudi v prvem postu sprasujem samo po tem.

Vecinoma se gre za napake neznanega izvora. Kakor, da je na orodju nekaj prilepleno in se vlece skozi celi navoj. Z ocmi to ni tako enostavno opaziti, ker na hitro lahko izgleda, kakor da je vse OK. Sta pa morda dva dela eden za drugim, potem pa spet dolgo nic.

boris, tudi ce bi bili 100% bi morali vseeno preverjati. Obstaja moznost, da tudi smo, ker se menda ni nasel noben del ze par 100k kosov, ampak preverjanja vseeno ostajajo...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1010
Aktiv.: 5.29
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2016 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rešitev je sicer lahko tudi v smeri, da poskušate kupca prepričat da se gre v menjavo vijaka na samovrezne vijake. Tako se izognete dragega procesa vrezovanja navoja in pa kontrole... Tudi čistost kosa in pa proizvodnjega okolja je s tem povečana, ker vse špene ostanejo v luknji po vstavitvi vijaka in ni opcije da bi odtavale kam kjer jih ne sme bit...

l.p.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group