www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tranzistor SX3704
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
king25
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Jul 2004 1:06
Prispevkov: 569
Aktiv.: 2.56
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem že preveril oba releja ločeno pod obremenitvijo in delujeta.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
king25
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Jul 2004 1:06
Prispevkov: 569
Aktiv.: 2.56
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 1:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno sem na mašini direktno na kartici izmeril napajanje čipov in je konstantnih 5,1V in ostale napetosti tudi držijo po načrtu.
Mini 12Vdc rele na kartici, ki krmili zunanji rele ima stalno napajanje tuljave 5,1V, bi pa se po mojem moral vklapljati in izklapljati.
Poskusil sem tudi ročno simulirati vklop, izklop zunanjega releja d3... ampak se glava pri žganju ne odziva gor in dol. Zgleda je vse nekaj povezano s pogoji med karticami.
Premeril sem vse komponente na vseh karticah, tako da sem prišel tako daleč, da ne vem več kaj oz. kje sploh iskati napako.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
king25
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Jul 2004 1:06
Prispevkov: 569
Aktiv.: 2.56
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 09, 2016 9:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo da sporočim, zadevo sem popravil in hvala vsem za pomoč.

Zamenjal sem vse komponente na omenjeni kartici in vse tranzistorje namesto SX3704 z BD337 še na dveh drugih karticah in zadeva je oživela Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gaeser
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 27 Avg 2023 19:43
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 27, 2023 8:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Google Translator:
S spoštovanjem!
Najprej se opravičujem za uporabo prevajalca, govorim madžarsko.
Imel sem podoben problem z generatorjem Charmilles Iospulse p25.
Imam težave s časovno razporeditvijo pulzatorja. Aparat se spušča in vleče navzgor, a takoj, ko želim, da je elektroda dlje časa spuščena in manj prekinitev, se aparat od takrat naprej sploh ne ustavi (ni pulziranja). Ko zavrtim potenciometer za povečanje pavze, se glava popolnoma dvigne in ne začne znova delovati, dokler potenciometra ne vzamem nazaj. zato delovanja stroja ni mogoče natančno nastaviti. Na drugih forumih sem prebral, da se je problem rešil z zamenjavo tranzistorjev SX7304 in 2N4851, vendar mi ni pomagalo. SN7474 in SN7400 IC so že zamenjali, pa ni pomagalo, dodal sem +100Ohm upor na Trimmer potenciometru, potem pa se je ena od IC pokvarila.
Zamenjal sem že vse tranzistorje v krmilniku stroja, dioda in kondenzator sta bila izmerjena in po potrebi zamenjana.
Z odstranjenim relejem Reed je videti dobro in iz njega slišim nežen klik, ko prislonim uho, klik se ustavi, ko potenciometer, usmerjen navzdol, obrnem na 35 %, nato pa se stroj ne ustavi. obravnavati.
Napetosti, prikazane na kartici 6drb, so vse v redu, napetosti IC so prav tako v redu 5,28 V ...
Kje drugje lahko iščem izvor težave?

ChatGPT as translator :

Spoštovani!

Najprej želim opravičiti, ker pišem prevodniku, govorim madžarski jezik.
Imam podoben problem s Charmilles Iospulse p25 generatorjem.
Težava je v časovnem načrtovanju pulzatorja. Stroj se spusti in dvigne, vendar ko želim, da bi elektroda ostala spodaj dlje časa in da bi bili premori redkejši, stroj od tistega trenutka naprej sploh ne ustvarja premorov (ni pulziranja). Ko zavrtim potenciometer za povečanje premora, se glava popolnoma dvigne in se ne začne ponovno delovati, dokler potenciometra ne vrnem nazaj. Tako ni mogoče fino prilagoditi delovanja stroja. Na drugih forumih sem prebral, da je bila težava rešena z zamenjavo tranzistorjev SX7304 in 2N4851, vendar to meni ni pomagalo. Tranzistorji SN7474 in SN7400 so bili že zamenjani, vendar niso pomagali. Na potenciometru za nastavitev sem dodal +100 ohmov upor, potem pa je nekaj IC-jev pokvarilo.
Vse tranzistorje sem že zamenjal v nadzorni enoti stroja, vse diode in kondenzatorje sem preveril in po potrebi zamenjal.
Reedov rele sem odstranil in se zdi, da je v redu, slišim tiho kliščanje, ko ga približam ušesu. Klikanje preneha, ko potenciometer, ki kaže navzdol, zavrtim proti 35 %, in takrat stroj med obdelavo ne ustvarja več premorov.
Napetosti, navedene na kartici 6drb, so vse v redu, napetosti IC-jev so prav tako v redu, 5.28V...
Kje naj še iščem vzrok težave?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 27, 2023 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hello,
probably a Hungarian to English translation would be more helpful (more correct)

Regards

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group