www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo radia iskra portorož
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.84
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, moram reči da je kar solidno ohranjen radio. Verjetno so se odvili vijaki zaradi vibracij ali kaj podobnega in s tem posledično potrgale žice( teža motorja). Mislim, da se to da enostavno popraviti. Škoda ,da si malo daleč - če pa pripelješ zadevo naokoli pa se lahko dogovoriva za popravilo.

Lp

_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ikozar56
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 05 Jun 2016 23:42
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Zagreb

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 11:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja isto imam radio, moze mi netko poslati shemu?
_________________
90% svega je sranje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZoranB
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Okt 2012 14:23
Prispevkov: 102
Aktiv.: 0.73
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2016 2:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V dveh primerih sem imel problem potrganih gumi nosilcev gramofonskega (EMONA) motorja pa sem v enem primeru zadevo že rešil s pomočjo gumijastih nogic za stare aparate in gumi uvodnico ki jo stlačim v luknjo motorja, pri drugem gramofonu me popravilo še čaka. Predvsem je pomembno da motor na ohišje ni togo pripet ampak preko gume. Podobno imajo na radijih rešeno tudi montažo spremenljivega kondenzatorja.

L.P.

Zoran



gumice_emona.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.7 MB
 Pogledana:  7 krat

gumice_emona.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Chernijov
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 16 Avg 2016 13:27
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.05
Kraj: Renkovci

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2016 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Že nekaj let imamo radio Portorož UKV z gramofonom, in pred kratkim je nehal delovat. Sliši se samo ''brum'' ki pa ne odreagira na spreminjanje glasnosti.
Glede na to da sem danes zamenjal vse elektronke in je zadeva ista. Pomeril sem vse upore (upam vsaj da nisem kakega izpustil) in so vsi upoštevajoč toleranco OK.
Sumim da je problem kondenzator 50+50uF 350V. Zanima me če ga lahko zamenjam z dvema elektrolitskima kondezatorjema 50uf 350V in pač spojim nogice. Ali pa mogoče dam enega 100uF?
Je pa to moj prvi projekt me pa čakata še dva stara radia Smile

Hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.54
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2016 12:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prva varianta.Ker je vmes upor (dušilka) klasična shema pi filtra glajenja anodne napetosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Chernijov
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 16 Avg 2016 13:27
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.05
Kraj: Renkovci

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2016 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej moram dati vmes še upor?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.54
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2016 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne ni treba dodajati..to je že..na licu mesta starega kondija zaspajkaj dva nova kot si opisal..in ju povežeš z negativnima elektrodama na vodnike prejšnjega za negativno elektrodo..Pri starem samo odščipneš žice. (malo iznajdljivosti). Nanju nova kondenzatorja. Lahko pod vezjem spraviš nove .(stari ostane kot okras)..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Chernijov
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 16 Avg 2016 13:27
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.05
Kraj: Renkovci

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2016 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja saj tak je bil moj plan Smile
sem starega že odščipal danes nabavim nova ju dam v skrčko da bo nekako izgledalo in je to to. upam da bo tapravi zvok.
javim rezultat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Chernijov
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 16 Avg 2016 13:27
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.05
Kraj: Renkovci

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2016 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem dobil danes kondenzator Iskra iz podobnega radia. Radio dela ni pa popolnoma čistega zvoka. Morda bi bilo vseeno pametno dati nov kondenzator, kajti tudi ta je že čez 30 let.
Bi lahko bilo še kaj drugega?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.54
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2016 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čisti zvok..misliš se sliši brum ali kaj drugega..zaradi lažje dijagnoze napake.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Chernijov
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 16 Avg 2016 13:27
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.05
Kraj: Renkovci

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2016 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brum. na enem drugem radiu ki ga imam, nekaj časa je lep čist zvok potem pa se sliši brum. pa ugasneš in ponovno prižgeš (mogoče ponovim dvakrat al pa trikrat) pa je spet vredu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.54
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2016 12:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda je lahko slab..Daj popolnoma nove in potem raziskuješ naprej če ni v redu. (skrivnost rabljenih elkov je v tem da ne veš ali je dober ali ne).
Najboljši elkoti trajajo dolgo..vendar se jim čas od takrat izteka in s tem elektolit suši.
Nasvet. Novim elkotem prispajkaš daljše vodnike in jih zaspajkaš na obstoječa mesta. Ko napako odpraviš stvar dizajnsko urediš in jih lepo montiraš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audi1975
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 10 Okt 2016 21:58
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2016 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
kako popravit,zamenjat oz. nabavit drugo stikalo za vklop radia portorož ukv z gramofonom.
Lp,Dušan



20161010_214705.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.06 MB
 Pogledana:  21 krat

20161010_214705.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sadd
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 23 Dec 2020 0:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2020 12:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

JanezM je napisal/a:
... No sem ugotovil da sem pripel napačno shemo. Za moj radio je prava ta shema katero sedaj pripenjam ...


Pozdravljeni!

Zanima me, če slučajno kdo ima še kakšno boljšo sliko(ali pa Pdf) sheme tega radia?

Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blaidd
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Jul 2019 20:36
Prispevkov: 142
Aktiv.: 2.47
Kraj: Zagreb

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2020 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pozdrav!

evo scan, print v knjigi ni najboljsi...



iskra-portoroz-savica-63.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.24 MB
 Pogledana:  27 krat

iskra-portoroz-savica-63.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
Stran 10 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group