www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Siemens krmilnik + koračni motor

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pampi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Nov 2014 14:11
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.29
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2016 5:19 pm    Naslov sporočila:  Siemens krmilnik + koračni motor Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Razmišljam o nakupu Siemens s7 313-1ad03-0ab0 krmilnika, ki ima poleg izhodno enoto 322-1bh01-0aa0.

Ali lahko z tem krmilnik in izhodno enoto krmilim tudi koračni motor?

Kolko sem uspel razbrat iz informacij na internetu potrebuje krmilnik PTO - Pulse train output izhod. Pri seriji recimo s7 1200 sem razbral iz tehničnih podatkov da ima 4 te izhode, pri tem krmilniku in izhodni enoti pa nisem prepričan.

Lepo bi prosil za pomoč, do sedaj sem delal samo z arduinoti in pri teh krmilnikih sedaj nisem prepričan.

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bilancar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2016 12:48
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.37
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2016 1:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen, a bos zraven tega koracnega motorja imel še kakšne druge zahtevnejše zadeve na krmilniku? Ce ne, potem je veliko ugodnejša rešitev z S7-200 serijo krmilnikov, ki ga dobiš ze za manj kot 100eur in preko njega preverjeno lahko voziš dva koracna motorja.

Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pampi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Nov 2014 14:11
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.29
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2016 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bilancar je napisal/a:
Pozdravljen, a bos zraven tega koracnega motorja imel še kakšne druge zahtevnejše zadeve na krmilniku? Ce ne, potem je veliko ugodnejša rešitev z S7-200 serijo krmilnikov, ki ga dobiš ze za manj kot 100eur in preko njega preverjeno lahko voziš dva koracna motorja.

Lp.


Hvala za odgovor!

Mislim da bom na S7-200 imel premalo vhodov/izhodov... Za malo več kot 100e lahko dobim zgoraj omenjen krmilnik +2 izhodni enoti in +1 vhodno enoto, in predvsem zaradi tako ugodne cene tega kompleta se nekako nagibam k tem. Problem pa je pri tem tole kaj sem napisal, torej da nevem ali podpira ta konfiguracija koračni motor.

Imam pa namen posodobit/avtomatizirat en stroj na podjetju, in bo potreboval verjetno 2 koračna motorja( 2 vrtalni glavi ) na eni osi. Super bi tudi bilo da bi imel možnost priklopit encoder na oba koračna motorja + potrebujem še kar nekaj vhodov/izhodov.

Iskreno z PLCji še nimam nekih izkušenj, imam pa kar veliko projektov za sabo z Arduinotom.

Gledal pa sem tudi novi S7-1200 z dodatnimi vhodi/izhodi - vendar je tam cena že kar solidna.. ( okoli 350€ )

Lepo prosim za pomoč. Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2016 5:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S7200 je krmilnik, ki gre iz proizvodnje, Če jih nimaš ravno doma v izobilju, ne naredi tega za nov projekt. Če bo slučajno kaj crknilo, rabiš živ produkt, ki ga lahko dobiš naslednji dan. Vsekakor naredi s 1200. 200 eur, ki jih boš prišparal pri krmilniku, boš hitro zapravil z več svojiega dela. Pa tudi tiaportal za programiranje 1200 je cca 300 eur, za tisto S7-300 pa je okrog 2 jurja. Razen če SW že imaš ali pa ga misliš ukrasti.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.68
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2016 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pampi je napisal/a:

Gledal pa sem tudi novi S7-1200 z dodatnimi vhodi/izhodi - vendar je tam cena že kar solidna.. ( okoli 350€ )


Če gre tukaj res za izboljšanje stroja v proizvodnji ( mašina, ki prinaša denar ) so taki zneski smešno nizki

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bilancar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2016 12:48
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.37
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2016 7:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pampi, če boš zadevo posodabljal raje reskiraj kakih 100eur vec in boš imel produkt za katerega bo možno dobiti tudi v prihodnje kakšne rezervne dele. Glede tega se popolnoma strinjam z Energetikom-m.

Kar se pa primerjave s7-200 in s7-300 tice bi se pa jaz se vedno odločil za s7-200.
razlogi:
- oba krmilnika sta že na poti iz prodaje tako da glede tega ni razlike
- krmilnik 226 ima 24 vhodov in 16 izhodov in ne potrebuje nobene dodatne kartice za vožnjo motorjev (pri 300ki rabiš posebej karto samo za motorje), vhode in izhode se pri obeh krmilnikov enostavno razširi, je pa za 200ko verjetno ceneje kot na seriji 300.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2016 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tristotka bo še vedno v prodaji in sicer od VIPE. Nekje konec leta sem se pogovarjal z zastopnikom VIPE. Ti očitno komaj čakajo, da je Siemens ne bo več prodajal Wink
Sicer je Vipa 100% kompatibilna s Siemensom. Ima pa že vgrajen profinet česar siemensovi procesorji nimajo (vsaj tisti s katerimi sem imel opravka) Sam siemensov mrežni modul pa stane toliko kot procesor Brick wall

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bilancar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2016 12:48
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.37
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2016 10:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, vse to je res. Imam pa zaenkrat bolj slabe izkušnje z vipo, ker po nekaj letih razpadejo - dobesedno. Plastika kot da preperi in vezja v krmilniku nimajo več dobrega stika.

Da se vrnem na vprašanje avtorja teme: Mislim da boš s tem krmilnikom in izhodno enoto težko dosegel hitro premikanje motorja, saj imaš tako na krmilniku kot na razširitvi le normalne izhode (do 100Hz) in nobenega hitrega. Za PTO boš potreboval hitri izhod , vsaj 10kHz oziroma se več.

LP.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bilancar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2016 12:48
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.37
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 09, 2016 12:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bilancar je napisal/a:
Pampi, če boš zadevo posodabljal raje reskiraj kakih 100eur vec in boš imel produkt za katerega bo možno dobiti tudi v prihodnje kakšne rezervne dele. Glede tega se popolnoma strinjam z Energetikom-m.

Kar se pa primerjave s7-200 in s7-300 tice bi se pa jaz se vedno odločil za s7-200.
razlogi:
- oba krmilnika sta že na poti iz prodaje tako da glede tega ni razlike
- krmilnik 226 ima 24 vhodov in 16 izhodov in ne potrebuje nobene dodatne kartice za vožnjo motorjev (pri 300ki rabiš posebej karto samo za motorje), vhode in izhode se pri obeh krmilnikov enostavno razširi, je pa za 200ko verjetno ceneje kot na seriji 300.

LP


V tem postu sem bil prehiter... Po pregledu datasheeta sem videl da krmilnika 313 ki je omenjen v prvem postu ni možno razširiti z I/O kartami ampak samo preko profibus razširitev...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pampi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Nov 2014 14:11
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.29
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2016 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za izčrpne odgovore! Bom verjetno se kar za 1200 serijo odločil.

Hvala!

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bilancar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2016 12:48
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.37
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 11, 2016 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najboljša varianta če se odlocas za modernizacijo stroja.

Obilo uspehov pri avtomatizaciji.
Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group