www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Problem z baterijo baterijskega vrtalnika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Jun 2006 21:41
Prispevkov: 111
Aktiv.: 0.51
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2016 10:28 am    Naslov sporočila:  Problem z baterijo baterijskega vrtalnika Odgovori s citatom

Imam baterijski vrtalnik EINHELL z 14.4V li-poli baterijo. Že od začetka je občasno delal probleme. Sedaj pa jih stalno oziroma takrat, ko jo nujno rabim. Brick wall

Ko ga poženem se namreč baterija sama sebe ugasne.

Če ga poženeš res počasi, pa deluje.

Torej, vezje pri hitrem zagonu vijačnika zazna nekaj in odklopi baterijo.

Kaj je ponavadi tisto v vezju, kar meri med delovanjem? Najbrž napetost in njen padec? Kolikšen je lahko padec napetosti? Ali je kakšen standard?

Polnjenje poteka normalno. Tudi lučka na koncu sveti zeleno tako kot mora. Napetost na vseh celicah je po polnjenju 3.9V. Skupna napetost je 15.5V.
Ko jo obremenim pade na 14V.

Ali ima kdo kakšno idejo? Ali je možno, da so celice slabe? Kako vem, da so slabe?



IMG_20161013_072147.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  125.37 KB
 Pogledana:  19 krat

IMG_20161013_072147.jpg



IMG_20161013_072133.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  81.98 KB
 Pogledana:  2 krat

IMG_20161013_072133.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2016 10:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče pa motor potegne prevelik tok in izklopi zaščitno vezje.
Drugače pa za tok meri padec napetosti na kosu žice (pod Q5)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Jun 2006 21:41
Prispevkov: 111
Aktiv.: 0.51
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2016 10:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom preveril kakšen je padec še tam in ne direktno na celicah. Ne vem pa, če bo moj instrument pokazal tok, ki ga potegne motor.

Sedaj sem nekje prebral, da pri nekaterih vezjih odklopi, ko pade pod 3V. Se pravi, ko pade pod 12 ker so 4 celice. Verjetno nekaj takega velja za vse li-poli baterije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2016 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi pri prenizki napetosti odklopi (cca. 3V)
Neobremenjen motor ne sme potegniti več kot 1-2A toka. Obremenjen pa tudi 20A (za toliko je ponavadi tudi zaščitno vezje)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1010
Aktiv.: 5.29
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2016 11:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naj me kdo popravi, ampak Li -ion celice morajo imet zaščito pred preizpraznitvijo, ker se drugače uničijo. Sepravi če pade napetost na celicah pod določen novi mora elektronika odklopit celice.

Če so celice stare in iztrošene se ti lahko dogaja, da napetost na njih izredno hitro pade.

Lahko je tudi kaj z motorjem, da potegne prevelik tok.

l.p.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2016 11:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko da je nekaj ali samo ena celica v paketu zanič.
Ko steče tok pade napetost in elektronika to zazna kot da je paket prazen.

To se opazi tudi pri polnjenju, ker je paket nenavadno hitro poln.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Jun 2006 21:41
Prispevkov: 111
Aktiv.: 0.51
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2016 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom danes malo bolj točno premeril in vsako calico posebe koliko pade napetost.
Mora biti nekaj takega verjetno.

Čudno je samo to ker obšasno dela popolnoma brez problema. Ravno danes sem spet preizkusil in karkoli sem naredil ni spodbilo. Včeraj (ko sem jo rabil) pa nikakor ni hotela delati in je vsakič spodbilo. Med tem časom je nisem polnil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
benc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Jun 2006 21:41
Prispevkov: 111
Aktiv.: 0.51
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2016 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes pa kot zakleto. Nekajkrat se je ugasnila. Ko pa sem hotel začeti meriti pa je začela delati brez problema.
Začel sem razmišljati, da je kje kakšen hladen spoj. Zato sem sedaj vse spoje malo pocinil. Sedaj bom pa videl, do kdaj bo delala. Najbrž do prve uporabe Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 15, 2016 8:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če včasih dela brez problema, verjetno tudi dovolj časa, potem verjetno ni težava v kakšni celici.
Zaščitna vezja pa pogosto delujejo tako, da je treba priključit polnjenje za "reset" zaščite.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Jun 2006 21:41
Prispevkov: 111
Aktiv.: 0.51
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 15, 2016 6:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To da bi polnjenje resetiralo ne pomaga v mojem primeru.
Mogoče se mi samo zdi ampak večkrat se je že zgodilo, da je takoj polnjenju delalo probleme. Čez nekaj časa pa je nehalo. Kot da se bi čez nekaj časa nihanje napetosti umirilo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 384
Aktiv.: 2.17
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 16, 2016 3:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ima akumulator pri testiranjih vedno (bolj ali manj) enako temperaturo?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Jun 2006 21:41
Prispevkov: 111
Aktiv.: 0.51
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 16, 2016 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj stopinj razlike bi lahko bilo ker sem prej imel v kleti, sedaj pa v stanovanju. Ampak to je 5 stopinj. Takoj po polnjenju, ko so bile še tople, pa nisem testiral.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group