www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Spraviti Siemens PLC v RUN mode

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 2:40 pm    Naslov sporočila:  Spraviti Siemens PLC v RUN mode Odgovori s citatom

Pozdravljeni;

Dolga zgodba na kratko; prestavljali smo eno napravo, kjer je notri malo starejši Siemens. Oznaka CPUja je 115U. No ko smo jo priklopili nazaj na napajanje stvar dva dni ni delovala, nato do danes delala brez težav.
Danes sem spet izklopil glavno napajanje in prevezal napajanje preko glavnega stikala.
Naj omenim da je v originalu ta Siemens stalno pod napetostjo. Sem že imel težave da je potem rabil par "dni" da je pridobil neke podatke od servotov ipd. Potem naprej je deloval brez težav.

No ko sem priklopil napajanje sem izgubil podatke, ampak te nekako CPU pridobi "nazaj", problem pa je, da je CPU v STOP modu? Kako ga spraviti nazaj v RUN mode?



rsz_img_0214.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  96.4 KB
 Pogledana:  32 krat

rsz_img_0214.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 3:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probaj s stikalom RN ST. Da j v ST in potem nazaj na RN.
_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 3:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A ti PG pokaže, če je v krmilniku sploh program?

Če imaš backup naredi komparacijo FD > PC, da ni kakšnih razlik. Lahko so samo v DBjih - OBji, PBji in FBji pa morajo biti enaki.

Si poizkusil zagnat RUN programsko preko PGja?

Poglej še v ISTACK kjer ponavadi kaže vzrok zaustavitve.


Lučka za LOW BATT sicer ne gori a bi jaz vseeno preveril, če je baterija dobra. Še posebej ker not nimaš EPROMa ...

Sem imel nekaj primerov, da stroji s tem krmilnikom po kakšnem daljšem vikendu niso več startali. Potem pa sem naredil dnevnik vseh krmilnikov v proizvodnji in že novembra naročil nove baterije, ki so se zamenjale tik pred novoletnim večdnevnim mirovanjem strojev. Od takrat je bil mir.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 4:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem preklopil stikalo, pa sta zasvetili RUN lučka in še ena.
Pult se je začel odzivati, ko pa sem poskusil prižgati motor, pa je vrglo spet v STOP mode in sedaj ga ne dobim več ven. Ko preklopim stikalo za 1s zasveti run, nato pa ostaneta prižgati enaki ledici.

Je bil pa poleg mašine še en takšen rdeč EEPROM, ampak je cel čas zunaj. Bi ga moral priklopiti? Do sedaj je stvar delala, ne vem zakaj zdaj kar naenkrat ta STOP mode.
Mogoče bi moral res vstaviti eeprom in dati napajanje, mislite da lahko kaj pokvarim? V smislu programa ipd? Ker ne vemo nič o mašini, razen tega, da je rabljena in je stala cca. 2 leti, sedaj sem se je pa lotil malo oživeti in mi je tudi že delala, dokler ni začel nagajati ta STOP mode.

Lahko izklopim glavno napajanje, dam CPU v STOP mode in prižgem napajanje ter ga dam v RUN mode?
Pa da bi probal dati še EEPROM pred zagajanjem?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ugasni stroj in odstrani baterijo, če je noter. Potem vstavi EEPROM in vklopi stroj.

Nato sledi temu postopku: http://www.plctalk.net/qanda/showpost.php?p=8154&postcount=4

Več o teh EEPROMih in Overall Reset pa lahko prebereš tukaj: http://gaxons.com/files/s5/115uen.pdf

Ko bo vse startalo pa lahko vstaviš ob vklopljenem stroju nazaj še baterijo, da se ne bo ob vsakem vklopu ponovno delala inicializacija servotov.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, v petek sem kot sem opisal, dal gumb is STARTa na STOP in nazaj. Krmilnik se je "nastavil" in je bil v RUN modu.
Čez par ur priden nazaj k stroju in poskušam prižgati "motor". Seveda krmilnik ponavadi ne pusti, ker ni podatkov o servotih ipd. No motor se za sekundo prižge, nato se izklopi in krmilnik opazim v STOP modu.
Če gumb dam iz START -> STOP in nazaj, se ne postavi in še naprej gori STOP mode.

Probal sem z drugim načinom, ki ga je predhodnik linkal, torej v OR in potem 2x iz START -> STOP in nazaj. STOP ugasne in čez par sekund začne utripati, v navodilih pravi da je napaka RAMA? Probal sem z in brez EEPROMA.
Zdaj pa ne vem, je možno da sem dal v mašino pokvarjen EEPROM? Piše takole:

Citiram:
The internal program memory and any RAM submodule (plugged into the CPU 941/CPU 942) are now ”overall reset”. After Overall Reset, the CPU automatically tests your internal program
memory; in the event of a fault, the STOP LED flickers.


Torej preveri interni RAM in module (v mojem primeru EEPROM), ker je napaka, ne gre v RUN mode. Lahko še kaj storim, glede na to da nimam izkušenj s Siemens opremo, posledično tudi nimam opreme da bi šel "online".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 11:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali si poskusil s kartico in brez baterije?
V tem primeru mora prebrati program na kartici in si ga zapisati v interni pomnilnik.
Šele potem podpreš interni pomnilnik z baterijo.

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, nisem probal brez baterije; nekako si ne upam odstranit baterije, ker ne vem kaj bo potem.
Smo imeli že probleme z enim CNCjem, ko je pri izklopljeni mašini nekdo odstranil baterijo in smo izgubili podatke za osi. Morali so priti iz Nemčije in inicializirati sistem.

Probal sem ob vklopu z in brez EEPROMA. Nisem pa odstranil baterije. V meniju vem da kaže uro in datum (dvovrstični siemens prikazovalnik), ki pa jo bom izgubil če odstranim baterijo. Ker nimam potem opreme, bo tole težka inicializirati.
Po drugi strani pa v navodilih piše, da mora biti baterija prisotna v primeru zunanjega pomnilnika?

Aja; ta naprava je klasična stiskalnica. Višino orodja/podajanje/Hub itd. se nastavi elektronsko. Ima naprimer servo ojačevalnik z linearnim izhodom, ki pa je sedaj izgubil pozicijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 2:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem pa boš moral poklicat nekoga, ki ima PG (programiergerät), da ti zadevo online diagnosticira.

Še prej pa poizkusi pri proizvajalcu ali nekomu, ki ima tak stroj, dobiti še program.

Jaz sicer imam PG740 a je že leta v skladišču in bi bil potreben temeljite obnove in updejtov, da bi še kdaj delal ...

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 5:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva spravljena v RUN mode.

1. Izklopil sem dovod celi napravi
2. PLC dal v STOP mode
3. Vstavil EEPROM
4. Vklopil glavne varovlke
5. Vklopil stroj

Nato sem sledil zgornjim navodilom (2x STOP -> START) in se je zadeva pobrala sama od sebe. Dobila je tudi podatke od servotov in ostalih pozicijskih naprav.

Hvala za pomoč
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 8:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj pa še zamenjaj baterijo!
_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group