www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vrata

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.41

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 12:34 pm    Naslov sporočila:  Vrata Odgovori s citatom

Zdravo!

Imam garažna vrata horman a70R vario. Bi mi kdo znal pomagati kako jih nastaviti da bi ob pritisku na gumb sama šla nazaj dol-da ne rabiš držati gumba? Gor grejo samo z pritiskom na gumb in ga ne rabiš držati,za dol pa je treba držati skoz gumb.

https://www.smolka-berlin.de/includes/download_pdf.php?ID=188

Če bi znal kod pomagati:)

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 12:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali imaš spodnji panel popolnoma raven ali je zvit?
_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.41

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 1:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem slikal kako je.
Je možno z takšnim kompletom zrihtati da bi vrata delala na daljinca?

http://www.ebay.co.uk/itm/142047884284?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT



img1205[1].jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.28 MB
 Pogledana:  9 krat

img1205[1].jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikoba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2009 20:57
Prispevkov: 154
Aktiv.: 0.86
Kraj: metlika

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam enaka vrata in imel sem enak problem Smile po opisu sodec je napaka v senzorju spodaj v gumi. Najprej preveri povezovalni kabel med senzorjem in krmilno elektroniko. Preveri tudi ce sveti zelena led dioda na elektroniki senzorj. Lahko pa da je poskodovana guma pod vrati, senzor je namrec opticni.
Sam sem ravno tako dodal enak daljinec in sprejemnik in ta sistem deluje odlicno. Edino kar bi te lahko motilo je to da vrat ni mogoce ustaviti vmes, vedno se odprejo ali pa zaprejo do konca. Napajanje za modul sem vzel kar iz usmernika vrat, kontakt relej pa povezes na sponko ext. ce se prav spomnem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.41

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vrata sem kupil rabljena:) In nimajo senzorjev v gumi. Tako da ni kakšnih kablov.

Morda veš če tale elektronika ki sem dal link,da samo signal za zapiranje vrat,ali sklene tok in ostane sklenjen? Tako bi lahko namreč vezal dva kabla iz škatle od vrat na gumb,in če bi tokokrog ostal sklenjen bi se vrata zaprla kot da bi držal gumb:) Če pa da samo signal mi pa ne koristi:)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikoba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2009 20:57
Prispevkov: 154
Aktiv.: 0.86
Kraj: metlika

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 4:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce so vrata brez senzorja ni moznosti da bi se ob enkratnem pritisku na tipko zaprla do konca zal.
Ce je elektronika popolnoma ista kot moja (izgled na slikah je isti le da sem vzel od drugega prodajalca) ima notri jumper z katerim izbiramo nacin delovanja. Jaz sem uporabil samo pulz, je pa prisla povezana tako, kot opisujes. Skratka najboljse da se malo poigras ko dobis. So pa tudi navodila zraven v katerih je tocno napisano.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.41

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje pa lahko tole izbiras?

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 10:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avtomatski režim niti ni dovoljen brez varnostnih senzorjev. Bi rad kakšnega otroka stisnil?
_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, brez senzorjev je sicer dovoljen, a mora potem elektronika imeti tokovni senzor, ki vrne vrata nazaj gor ob določenem pritisku.

Montiraj si ene fotocelice, pa bo problem rešen, če vrata nimajo varnosnte gume spodaj. Brez tega pa ne bo šlo. Shame on you
Sicer pa navodila za to elektroniko dobiš na netu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nikoba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2009 20:57
Prispevkov: 154
Aktiv.: 0.86
Kraj: metlika

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 12:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojzek3211 je napisal/a:
Kje pa lahko tole izbiras?

Hvala


Na samem sprejemniku se nahaja dvopinska letvica katera ima na sebi jumper. S pozicijo tega jumperja lahko izbiraš med tremi režimi delovanja.

Sama krmilna elektronika vrat ima to varnost pravilno urejeno saj moramo ročno držati tipko za zapiranje ves čas dokler se vrata ne zaprejo in smo zato tudi zraven ter nadzorujemo zadevo. To je način, če nimamo priklopljenega senzorja na gumi.
Original senzor se sicer dobi vendar ima zelo zasoljeno ceno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.41

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 10:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nevarnosti da bi se kdo poškodoval ni:) Če bi bila,se nebi tako igral.

Bom počakal da dobim paket iz ebaya, in da vidim če se bodo vrate potem sama zaprla.

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.41

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2016 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem dobil elektroniko in stvar deluje. S pritiskom na gumb se vrata odprejo in ustavijo, če pritisnem še enkrat se vrata zaprejo. Smile Super zadeva, hvala za pomoč.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group