www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Korekcija pozicije - aplikacija

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2015 11:25 pm    Naslov sporočila:  Korekcija pozicije - aplikacija Odgovori s citatom

Na vseh kartah (Garmin, Igo, Google maps) mi pozicija odstopa za cca 7m. JV

Ali obstaja kakšna android aplikacija, ki bi stalno naredila to korekcijo. Kjerkoli je odmik enak. Telefon je Xperia Z3C


LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2015 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si pomislil, da je to morda "feature" samega GPS sistema?

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2015 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če kaže napako pozicije 2m, naj bo napaka 2m ne pa 7-10m

Po gps navigaciji vozim po hišah, ne po cesti:)

Zanimivo pa je,da je odmik povsod enak v enako stran. Na navtičnih ploterjih si lahko nastavil korekcijo karte. Ne vem pa, če obstaja to za android.


Sin se gre geocaching, pa je napaka 10m občutno prevelika za pametno najdbo.



LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 8:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem mislil da ima geocaching nek čar če poskušaš sam nekaj glede na opis in da se vživiš v tistega ki je zakladek skril , ne pa golo nabiralništvo Brick wall
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

to vprašaj sina Smile. Je pa problem če iščeš v radu 15m v gozdu.

problem je tudi pri avtonavigaciji. Nekje voziš tudi po vsporedni cesti.

Sicer sem našel na internetu da ima xperia problem z androidom 5.1 in delovanjem gps in kompasa. Bom probal narediti downgrade na kitekat.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.56
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 10:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ČE je poanta GCja da iščeš in ne lootaš, potem je "škoda" uporabljati GPS. Pa dobro, stvar posameznika. Bi ti pa svetoval (vsaj za začetek), da enostavno delaš rusko korekcijo: upoštevaš teh 7m glede na lokacijo, ki te je pripeljal GPS Smile
_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 10:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si prepričan, da je odmik vedno v eni smeri?
+-7m je že kar nizka napaka. Po gozdnih poteh ali po mestu (kjer je pogled na nebo omejen) lahko imaš še slabši signal.
Jaz to rešujem tako, da se pomikam po premici, in gledam kako se mi spreminja razdalja do cilja in napaka. Potem mi včasih uspe bolj natančno locirati cilj.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v bistvu je napaka še večja.

kot primer. Rdeča pika je prava lokacija.

Z drugimi napravami kaže pozicijo pravilno ! ! !



geo.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  66.81 KB
 Pogledana:  5 krat

geo.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se z časom vključenosti natančnost izboljša?
Imaš vključen Assisted GPS (A-GPS) (prenos podatkov moraš imeti vključen)?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ne natančnost je enaka tudi po pol ure

a-gps je vključen.


sem govoril s servisom in pozna napako xperij. Downgrade na kitekat naj bi rešil zadevo. Bomo videli


LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2016 11:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem hotel nekaj pripraviti v stilu GC za Novo leto, da malo popestrimo nekajdnevni žur. Pa pogledam na forum o GC, pa jebenti, a je kak forum v Sloveniji, kjer oseba, ki nima časa, oz. ji neko delo vzame toliko časa, da si ga pač samoplačniško poplača iz skupne malhe, ne meša Velikega Dreka naokoli?
Še dobro, da sem se, ko sem še nekaj mimo šole hodil, naučil kakega tujega jezika u 3 PM, da lahko na kakem tujem forumu še kaj pogledam.


_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2016 1:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od GCja imaš na sosednjem forumu rubriko, kjer se nekoliko pogovarjajo o tem. Malo poglej pod rubriko Potovanje, Trgovina, Geocaching, Kulinarika
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group