www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Oznaka matične plošče - Acer Aspire
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tejca
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jul 2008 20:33
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.34
Kraj: Gornja Radgona

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2016 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem pri takšnih napakah kaj hitro šel z njo v pečico. Samo kaj ko sem to moral delat ko vsaj mame ni blo doma hehehe, ker je tak vik in krik zagnala ko se je matična pekla. Res pa je da sem do sedaj pekel samo dve matični od prenosnika. Eno sem imel v dveh dneh celo tri krat notr in trejič je komaj stvar bla zapečena tak kot treba in sedaj prenosnik po treh letih še vedno deluje.
Če praviš,da ti bar ledice dajo nek signal kaj bi naj blo narobe bi rajši prvo tisto probal.
Lp Matej

_________________
Live long and prosper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trofeal
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Nov 2013 17:32
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.42
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

spet se javljam.

Ker razni pekovski poizkusi z matično ploščo niso zalegli in iz te moke ni bilo kruha, sem po zaprtju pekarne nazadnje zamenjal komplet matično ploščo.

Prenosnik je oživel:


Sedaj pa imam drugačno težavo. Prenosnik imam odklopljen od vsakršnega vira napajanja (odklopljen od napajalnika, baterija vzeta ven, tudi CMOS baterija ni prisotna). Nato je vseeno ali priklopim baterijo ali napajlnik, ko pritisnem tipko za vklop, se spet ventilator le za nekaj sekund zavrti in nato spet ustavi.

To se dogaja, dokler dvakrat ali trikrat narahlo potrkam točno na sredini prenosnika (označeno mesto na sliki spodaj - mora biti točno na tem mestu, nikjer drugje ne zaleže). Ko to storim, se ventilator zažene in zadeva prične delovati.



Kasneje ga lahko vklopim še stokrat in vedno se bo ventilator zagnal v prvo (ni potrebe, da ga rukneš). Ko pa enkrat odklopim ali napajalnik ali baterijo in priklopim nazaj, ga je spet potrebno dvakrat ali trikrat narahlo "ruknit". Nato se spet vsakokrat zažene ko prvič pritisneš tipko za vklop. Težava se torej pojavi samo, ko enkrat odklopim napajalnik ali baterijo.

Če so moja sklepanja pravilna, je po vsej verjetnosti bila to težava oz. vzork za pregretje prejšnje matične. Ne bi rad, da bi crnila še ta.

Kakšne ideje, predlogi? Kje še lahko iščem vzrok?

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trofeal
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Nov 2013 17:32
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.42
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 10:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me še, kje je možno kupiti "termalni pad" (podlogo med čipom in hladilnim telesom) ?

Trenutno sem za silo sestavil z starimi podlogami, da sem lahko sprobal drugo matično. Bi pa jih bilo vsekakor potrebno zamenjati.

Ima kdo mogoče kaj takega doma?

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2058
Aktiv.: 10.64

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 11:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko debelo rabiš?
Nekaj imam v predalu.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trofeal
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Nov 2013 17:32
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.42
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 11:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
Koliko debelo rabiš?
Nekaj imam v predalu.


Potreboval bi dve različni debelini... 2 mm za grafično in 1 mm za northbridge.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2058
Aktiv.: 10.64

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 11:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

1mm ti bi skoraj moral imeti za 2mm bom pa pogledal, če se da kaj dobiti.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trofeal
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Nov 2013 17:32
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.42
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 12:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
1mm ti bi skoraj moral imeti za 2mm bom pa pogledal, če se da kaj dobiti.


V redu, hvala vnaprej!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group