www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izbira 8 port gigabitnega switcha

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
flomaster
Član
Član



Pridružen-a: Pet 31 Maj 2013 19:49
Prispevkov: 141
Aktiv.: 1.07

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 2:37 pm    Naslov sporočila:  Izbira 8 port gigabitnega switcha Odgovori s citatom

Sem tik pred nakupom gigabitnega switcha z 8 porti in se ne morem odločiti katerega bi izbral. Trenutno imam 8 portni 100Mbit switch in se obesi, če za trenutek zmanjka elektrike, tudi UPS ga ne reši vedno, ker je preklop očitno prepočasen. Težavo bi lahko rešil ampak že dalj časa razmišljam o menjavi za hitrejšega. Prijatelj pravi, da je težava v napajalniku, ker se to včasih ni dogajalo, da so verjetno oslabeli kondenzatorji.

Trenutno imam v izboru več različnih:
dva 8 portna switcha, oba sta TP-LINK,
eden je TP-LINK TL-SG108 in drugi je TP-LINK TL-SG108E (smart)

Pri obeh me moti tudi to, da so vtičnice spredaj, zato sem gledal še tega Edimax Edimax ES-5800G V3 ki mi je bolj všeč že zaradi priklopa, ker so vse vtičnice zadaj.
Switch, ki ga imam trenutno je prav tako Edimax in je vsa leta dobro deloval in še deluje, dobil pa sem že nekaj let rabljenega.


Razlika je po mojem razumevanju ta, da je smart switch "managed" in ima vgrajeno tudi funkcijo QoS in ima tudi svoj IP naslov. Navaden switch ki je "unmanaged" je preprosto plug&play ne omogoča nastavitev in zato tudi nima IP naslova. Menda je unmanaged tudi bolj varen, ker menda ni možen vdor, ker je brez IP naslova in je neviden v omrežju.

Naj omenim, da je trenutni switch, ki ga uporabljam, prav tako navaden unmanaged in da QoS v bistvu niti ne rabim, sicer imam v routerju konfiguriran QoS za VoIP in kakšne posebne razlike nisem opazil pri pogovorih preko skype ali viber. Naj bi smart switch razbramenil router ampak ne vem če to rabim, saj ni toliko prometa, niti toliko računalnikov, da bi to rabil, saj zaenkrat vse deluje dobro in brez prekinitev.

Ker ne razumem vsega, kaj pomeni "managed" smart in "unmanaged" bi prosil za nekaj pojasnil. Za hitrejši switch se odločam zaradi prenosa podatkov na mrežni disk in obratno in povezava na računalnik s torrenti, ker je pri večjih prenosih 100Mbit postalo "prepočasno". Če je do sedaj vse normalno (razen hitrosti) delalo v redu z navadnim, potem verjetno ni potrebe za smart managed switch Rolling Eyes

Kako pa imate ostali rešeno?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 2:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo en nasvet: če boš kadarkoli dajal v omaro, ti bodo prišle vtičnice na sprednji strani zelo prav.

Poglej še Level One>>>> http://global.level1.com/sl/Switch/GSW-0807/p-3212.htm

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če imaš namen tudi kako internetno TV vozit preko njega potem je dobro, da podpira IGMP snooping. Ki onemogoča da multicast video signala ne "serje" še portih naprav, ki jim le ta multicast ni namenjen.
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 3:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po vsej verjetnosti je res problem v napajalniku in omenjenih kondenzatorjih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.51
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem kupil TEGA , pred njim pa je MikroTik router. Od postavitve konfiguracije zadeva deluje brez kakršnih koli težav. So pa na njem ves čas trije televizorji, dva računalnika in še en TP-LINK kot AP za brezžične naprave.
V glavnem zaenkrat zadovoljen, HI.

_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group