www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Fading

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aokorn
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2014 11:09
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.14
Kraj: dobrova

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 4:06 pm    Naslov sporočila:  Fading Odgovori s citatom

Zelo rad in veliko poslušam digitalni radijski streaming preko interneta. Posedujem laptop DELL Inspirion 17, v katerem je zmontirana Realtek High Definition Audio kartica. Na zvočniški strani imam kitajski ojačevalnik Nobsound NS-09G (2x50w+100w subwoofer), v D-klasi, ki je z laptopom povezan preko Bluetootha 4.0. Pred nekaj tedni sem kupil nove zvočnike DALI FAZON MICRO. In sedaj so se začele težave. Odkril sem, da zvočniki popačujejo na visokih frekvencah. Nasploh je zvok porazen. Prej tega nisem opazil. Sedaj vem, kako so se novi boksi slišali v trgovini. Takoj sem pomislil na povezavo računalnik – ojačevalec. To je Bluetooth. Ker ima ojačevalec možnost žične povezave, sem laptop z ojačevalnikom povezal z omreženim predpisanim kablom. In tu je težava. Ko deluje Bluetooth je Ok. Ko pa je žična povezava zvok začne nihati. Pomeni neke vrste 'fading in and out' s frekvenco 1 – 2 sek. Skratka vam povem, hribi in doline do onemoglosti! Nemogoče poslušati. Ob tem moram napisati, da je v laptopu naložen SW Equalizer APO 1.1.1, ki ga uporabljam. V primeru, da povezava dela preko Bluetootha, fadinga ni.
Ali kdo ve zakaj se mi pojavlja fading pri žični povezavi? Uporabljam Win 10. Večina mp3 streamingov je večja od 192M/s.


Nazadnje urejal/a aokorn Pet Jan 13, 2017 4:38 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 4:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi laptop poganjati samo z baterijo. Tudi povezava z internetom naj bo WiFI, če že ni. Torej na kratko, računalnik naj bo fizično povezan samo z ojačevalnikom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aokorn
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2014 11:09
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.14
Kraj: dobrova

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 5:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To sem storil. In glej ga zlomka, dela brez problemov! Hvala!! In če priklopim oboje nazaj (mrež. napajanje+ethernet), tudi dela normalno. Ali moram sedaj vedno pred zagonom izključiti ethernet in mrežno napajanje?
Res je, da ko se rahlo dotaknem ojačevalca, je tedaj, ko se fading pojavlja, občutiti rahlo gomezenje. Kot da je na ojačevalcu nek potencial. Sedaj sem obrnil vtičnico računalnika in bom videl, če bo potencial še prisoten...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.16
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slaba elektrika Very Happy Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=4YM1iwC6vhg

_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Išči "ground loop isolator". Verjetno bo to vsaj deloma rešilo tvoj problem. Audio kvaliteta bo trpela, čeprav, če poslušaš internetni radio, potem ne bo velike razlike.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, ali imaš možnost povezati z optičnim kablom? Če ja, pokoristi kar to možnost in boš rešen.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aokorn
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2014 11:09
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.14
Kraj: dobrova

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 11:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne bo treba 'Ground loop isolatorja'. Hvala vsem! Ampak sedaj, ko sem obrnil vtič, se je zadeva 100% popravila. Res hvala! Brez vas bi še naprej trpel...! Dancing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 12:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je sumljivo.
Preveri, ali imata obe napravi še vedno ozemljitev (ko ju ločiš).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aokorn
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2014 11:09
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.14
Kraj: dobrova

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2017 4:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj, ko obrnim je tudi ok. Ne morem verjeti! Sedaj je v vseh pozicijah in kombinacijah vtičev ok...! Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group