www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Samsung napajalnik BN44-00473B
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2017 12:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za popravilo katerega koli samsunga,rabiš "konjske živce". SMPS še nekako,MAIN pa...
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2017 12:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozabil,
ww.buyqual.com/catalogsearch/result/?cat=&q=BN44-00473B

_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.02
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2018 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, kako si rešil?

Imam enak problem.

Je bil mosfet v stiku, sem dal noter BUZ61, to je edino kar sem mel, pa ni dolgo živel. Na mizi je delalo, ko sem pa dal na tv, je pa crknil.


Saj bi dal na popravilo k temu mojstru, ampak zdajle čez praznike bi pa rad imel tv operabilen.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.68
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2018 12:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je napajalnik sestavljen iz PFC dela in "glavnega napajalnika" ( in je pri tem v okvari PFC del) sem jaz že dva napajalnika popravil tako, da sem pokvarjen PFC del enostavno premostil.

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.02
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2018 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zamenjal sem varovalko, možno tudi da sem imel slab stik na gate od mosfeta, to je sedaj popravljeno.

Sedaj mi na mizi spet deluje. 5V je stabilnih, inverter se mi nabije na 300V, nato pa počasi prazni do 250 in se spet nabije. Tudi drugih 5V (predvidevam da so prvi za stand-by, teli tadrugi pa delovni) pulzira, v roku nekaj sekund.

Je to možno, da pulzira zato, ker usmernik ni nikamor priklopljen?

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2018 3:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pomenjaj še tiste male elektrolite in varovalko, tranzistor sem pa jaz nadomestil z 2SK2645 (HTE) in zaenkrat dela b.p.

Lp, frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.02
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2018 2:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, stvar dela, menjal sem samo mosfet (ostalo nisem imel doma, pa zadeva je oživela).

Sem pa imel malo komplikacij po svoji krivdi, na srečo brez dodatnih stroškov. Namreč originalni mosfet je plastičen, zamenski BUZ61 pa kovinski to-220. Montiral sem ga direkt, brez izolacije in s tem naredil kratki stik tega mosfeta.

Ko sem zadevo testiral, je delovala, nato pa sem dodal hladilnik in poskusil na tv, pa ni delalo.

No, ko sem dodal sljudo in novo varovalko, je bilo ok. Banalna napaka, morda kot opomnik tudi ostalim.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maj11
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 12 Dec 2008 1:34
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.05
Kraj: Kale

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2019 11:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali ima kdo električno shemo za napajalnik BN44-00473B? V kratkem stiku je N-MOSFET MDF11N60 na poz. QP801S v TV Samsung UE40D5000PWXXH pa bi rad preveril še okolico.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3170
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 14, 2019 9:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povezava na podobno shemo je dodal že Dušan. Dobra je možnost, da je odneslo gonilne tranzistorje in/ali krmilni čip.
Pripravljenost pa mora delovati tudi brez tega tranzistorja, ki je v stopnji PFC.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Grepin80
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 08 Jan 2022 10:35
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.29

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2022 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bn44-00473b samsung.
Kam povezat označen kontakt, namreč zaradi pregretja je odstopil, gre se za
Mosfet mdf11n60



Screenshot_20220107_225431.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  573.47 KB
 Pogledana:  55 krat

Screenshot_20220107_225431.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2022 12:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj je samo kakšen milimeter odstopil, tako da ni problem poiskati kje je to.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3170
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2022 1:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z malo razmišljanja ni problem ugotoviti:
- MOSFET je 600 V in temu ustrezne morajo biti razdalje. Torej na desno ne.
- Dušilka levo bi bila tako-rekoč v zraku (razen malega kondenzatorja), če ne bi bila priključena na D MOSFET-a.


Nazadnje urejal/a bostjang Sob Jan 08, 2022 7:32 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Grepin80
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 08 Jan 2022 10:35
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.29

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2022 5:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala sem zrihtu.... Zdaj pa nov problem... Tv se prižge.. Logotip se pokaže in ugasne.
Če posvetim s svetlko v ekran se slika vidi samo osvetlitev ne.
Če odklopim povezovalni kabel med napajalnikom in matično se pa ledice prižgejo.
Sklepam da sta napajalnik in matična ok. Napetosti na konektorju ustrezajo legendi
A so ledice šle?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3170
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2022 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je več LED verig (ali sijalk CCFL), krmilnik ugasne vse, ko ugotovi, da ena ne deluje.
Pri LED TV so za nedelujočo osvetlitev večinoma krive LEDice, sploh tam, kjer je 'full back-lite'.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Grepin80
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 08 Jan 2022 10:35
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.29

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2022 8:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta model ima na vrhu v eni vrsti ledice....hvala za nasvet... Se strinjam najbrž ugotovi odstopanje v porabi toka in ugasne...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group