www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Merilnik pretoka vode

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Arto
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 24 Jan 2017 10:32
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.09
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 11:05 am    Naslov sporočila:  Merilnik pretoka vode Odgovori s citatom

Najprej lepo pozdravljeni, sem nov uporabnik foruma in potrebujem vašo pomoč. Informacije o merilniku sem iskal tudi v iskalniku vendar nisem uspel poiskatii ali pa sem jih spregledal. Po pravici povedano niti nisem izobražen v tej smeri zato potrebujem vas. Ker sem si umislil en projekt in je potrebno pri tem meritii količino vode me zanima kaj potrebujem. Primer, da imam v 0,5l plastenki vodo in bi jo rad pretočil v drugo plastenko(tukaj verjetno bom potreboval še vodno črpalko). Glavni namen samega projekta je da lahko dokaj natančno kontroliram pretok vode iz prve plastenke v drugo. Vsaka informacija je dobrodošla
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 11:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikšna količina vode (tekočine) se pretaka in kako hitro? Bi rad meril količino in potem ustavljal pretok, doziral...? Še kaj povej.

KLIK

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Arto
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 24 Jan 2017 10:32
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.09
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 12:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rad bi dosegel, da se voda pretaka hitro. Zadevo sem si zamislil nekako tako se pravi na eni strani imam posodo kjer je cca 0.5l vode in bi jo rad prenesel v drugo posodo v v 4 določenih kriterijih. Primer, da potrebujem količino cca 100ml vode v drugi posodi, da je potem dejansko tudi dobim. Potem bi imel tudi določeno količino za 200ml, 300ml ter 400ml posamezno, če je to sploh mogoče. V primeru, da bi šel pa v ekstreme me zanima, če bi lahko kako kontroliral pretok vsakega (ml) in pri točno določeni količini ustavil pretok ali pa še kaj doziral dodatno. Hvala za link
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sigi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2014 11:42
Prispevkov: 199
Aktiv.: 1.69
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za doziranje tekočin se veliko uporablja peristaltična črpalka, brez dodatne meritve pretoka oz. volumna. Googlaj.

lp Žiga
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Arto
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 24 Jan 2017 10:32
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.09
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sigi je napisal/a:
Za doziranje tekočin se veliko uporablja peristaltična črpalka, brez dodatne meritve pretoka oz. volumna. Googlaj.

lp Žiga


Malo sem pobrskal in kolikor srm uspel razbrati naj bi se ta črpalka uporabljala pri akvarijih. Na ebayu sem najdel tole zadevo, ker potrebujem čim manjšo zadevo, da kasneje vgradim v ohišje.



Je ta črpalka to kar iščem ? Klik
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sigi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2014 11:42
Prispevkov: 199
Aktiv.: 1.69
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri akvariju običajno le prečrpavaš in ni potreben nek nadzor volumna. Če želiš dozirat, je treba poznati/šteti obrate gredi črpalke (koračni motor ,enkoder, fotocelica, itd... ). Bolj preproste izvedbe delajo z nastavitvijo časa doziranja (timer).

Dozirne naprave imajo zato prigrajeno elektroniko. Ni pa noben problem to narest v samogradnji, recimo s kakim arduinom.

Še slikca ene take naprave z neta:



FPeriSemi-tabletop.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  11.37 KB
 Pogledana:  3977 krat

FPeriSemi-tabletop.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Arto
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 24 Jan 2017 10:32
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.09
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 10:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sigi je napisal/a:
Pri akvariju običajno le prečrpavaš in ni potreben nek nadzor volumna. Če želiš dozirat, je treba poznati/šteti obrate gredi črpalke (koračni motor ,enkoder, fotocelica, itd... ). Bolj preproste izvedbe delajo z nastavitvijo časa doziranja (timer).

Dozirne naprave imajo zato prigrajeno elektroniko. Ni pa noben problem to narest v samogradnji, recimo s kakim arduinom.

Še slikca ene take naprave z neta:


Tist naprava na slikci je definitivno prevelika za moj projekt. Si mi pa z zadnjim stavkom zelo pomagal. Na youtubu pod iskanjem arduino water pump je veliko zadetkov in točno to potrebujem. Primer ta se mi najbolj dopade Arduino water pump

Zdaj me pa zanima glede nato, da sem začetnik je to težko takšno zadeva spravit skupaj. Na spletu je kar nekaj tutorialov, ki mu bodo v pomoč?

Seznam stvari, ki jih potrebujem:
- Arduino uno
- Arduino lcd keypad shield
- Peristaltic pump
- 12v 1000mA DC power supply
- transistor
- diode
- usb cable
- alligator clip test leads
Seznam sem najdel tukaj

Water pump kit

Rabim potrditev, če grem v pravo smer. Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najmanj, kar potrebuješ je črpalka s koračnim motorjem, kjer je definiran pretok na korak ali obrat. To so ponavadi peristaltične ali batne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sigi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2014 11:42
Prispevkov: 199
Aktiv.: 1.69
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 12:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Arto je napisal/a:


Rabim potrditev, če grem v pravo smer. Hvala


Zgleda ok, ampak tu se obrni na Arduinaše na forumu.

lp Žiga
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 2:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Arto je napisal/a:
Rabim potrditev, če grem v pravo smer. Hvala

Načeloma greš v pravo smer.
Bi pa bilo lažje, če bi ti kaj več povedal o tem projektu. Kako natančno doziranje bi želel, kako hitro bi rad pretakal (črpalka z Ebay-a ima po podatkih 20 - 60 ml/min), kako majhno je majhno ohišje, čemu sploh zadeva služi itd.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Arto
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 24 Jan 2017 10:32
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.09
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 12:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Opa, tole hitrost doziranja sem čisto spregledal. Flow rate bi rad imeu vsaj 200ml/min, sem malo pobrskal in najdel to zadevo Pumpa . Hvala obelix,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group