www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Onedrive in alternative
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2017 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz že cca 7let uporabljam NAS, pa je to še najboljša varianta. Disk imam 2TB in je prostora več kot dovolj. Ko ga ne uporabljaš, gre v sleep mode in je poraba minimalna.

Mi je ravno kolega poslal link od dropboxa za file velik 4gb, pa nikakor ni šlo skozi. Vedno se je prenos prekinil pri cca 500Mb. Ko sem že praktično obupal, mi je kolega naredil 3 manjše datoteke, potem je prenos uspel. Zgubil sem 1uro. Tako da hvala lepa za dropbox Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 16, 2021 8:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zopet obujam temo, kajti želel bi več informacij o aplikacijah katere uporabljate, da postane domači NAS strežnik oblak za domače računalnike in telefone ne glede na lokacijo.
Tega namreč še vedno nisem porihtal in počasi imam Onedriva poln kufr, zaradi težav ki jih imam z njim. Sinhronizacija je počepnila že večkrat, nekaj filov sem celo izgubil... Sedaj moram vse file pospraviti na domači NAS 4TB na dveh diskih v RAID načinu.

Dostop imam optiko na T-2. Trenutna hitrost je:
Download hitrost 408.72 Mbps
Upload hitrost 249.15 Mbps
... ponavadi je download hitrejši.

Katera aplikacija ne potrebuje posebnih nastavitev routerja a je še vedno dovolj varna?
Hvala za deljenje izkušenj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 16, 2021 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predlagam, da si postaviš openvpn dostop in potem ti ni potrebno skrbeti za vsako od aplikacij posebej. Vse ostalo pa imaš samo na LAN in ne "odpiraš" na ven.

https://www.cyberciti.biz/faq/ubuntu-20-04-lts-set-up-openvpn-server-in-5-minutes/

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 16, 2021 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam pCloud in je oblačni. Se pravi nimaš nič datotek na lokalnem disku (seveda lahko izbereš opcijo, da se tudi sinhronizira z tvojim direktorijem)
Imam ga že več kot leto in moram reči, da sem zadovoljen. Ampak za ziher sem pa pred par meseci kupil WD myCloud in tam delam polne arhive diskov ter slike / videe iz telefonov. Aplikacija za telefon deluje super. Da se tudi dostopati od zunaj preko mycloud.com strani.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
4real
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 02 Maj 2021 12:10
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 02, 2021 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri Apple uporabnikih je mislim da še vedno najpogosteje uporabljen iCloud, mislim, da še ni bil omenjen, predvsem zaradi enostavne integracije v macOS oz. iOS. Od začetka so bili daleč za ostalimi ponudniki (npr. niti nisi imel opcije deliti celih map, samo posamezne dadoteke), počasi pa gre na boljše... Tudi cene so primerljive ostalim ponudnikom. Čeprav verjetno dolgoročno gledano se še vedno najbolj splača imeti NAS doma, kaj mislite? Sicer začetna investicija je večja, ampak se vedno na dolgi rok vsak izenači.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group