www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komentarji, vprašanja avtorjem projektov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
cveto
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Avg 2008 12:58
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 11, 2013 3:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče kakšen nasvet... Kje?
Našel sem zanimiv Silvotov projekt Programator za programiranje PIC-ov, ampak ga spet ne morem pogledati. Ker sem se na forum očitno včlanil l. 2008, bi moral oddati vsaj 60 postov, da bi postal aktiven član... Shocked
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 11, 2013 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj si dobil nasvet. Pri rumenih ljudeh, kitajčkih, na npr. ebayu dobiš ceneje...

Ko si se registriral leta 2008 si prebral pravila in se z njimi strinjal. Ne jokaj, da rabiš 60 prispevkov, jih boš pač napisal 60. Forum je sistem daj-dam, kot kapitalizem. Lahko jih v parih dneh napišeš, saj to ni problem.


Sem se potrudil in za oba prosilca naredil en link
z datotekami.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cveto
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Avg 2008 12:58
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 12, 2013 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo prijazno. Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cveto
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Avg 2008 12:58
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2013 10:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S Kitajske sem končno dobil pickit2 programator (se mi je zdela ugodna zadeva)
DX
in pojavila se mi je nova težava.
Sedaj, ko sem inštaliral programček Pickit2 programmer vidim, da nima možnosti izbire PIC12C508. Na voljo so PIC12F.... Tudi s programom MPLAB IDE sem se malo igral in ugotovil, da pickit2 ne podpira PIC12C508. Torej, kakšna bi bila rešitev? Če vzamem npr. Pic12F508 ali je potrebno na novo napisati in prevesti program?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2013 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

F ima flash pomnilnik, ki ga lahko prepišeš, C pa ima pomnilnik, ki ga lahko vpišeš samo enkrat. Je mišljen za produkcijo. To je vsa razlika.
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cveto
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Avg 2008 12:58
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 1:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha. V programu sem izbral 12F508, fizično pa vstavil 12C508 ampak ne deluje. Preberem ga lahko, pri pisanju pa mi javi napako invalid OSCCAL value detected. Ugibam, da bo F serija PICa rešila težavo.. Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matic_scetinec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Jan 2008 17:11
Prispevkov: 993
Aktiv.: 5.03
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2014 7:31 pm    Naslov sporočila:  Silvotov Baterijski električni pastir Odgovori s citatom

Zdravo!

Vprašanje se nanaša na Silvotov Baterijski električni pastir klik

Zanima me, ali mora biti jedro izhodnega VN transformatorja kakšna posebna pločevina, ali je lahko navaden pocinkan "pleh"? Kakšna mora biti debelina? Transformator imam namen naviti na prazen kolut od 1kg cina.

Lp, Matic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2014 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa si prebral kaj sem napisal na povezavi, ki si jo navedel? Evil or Very Mad


kratek povzetek projekta:
..... Kot jedro sem uporabil transformatorsko pločevino starega varilnega transformatorja katero sem s škarjami za pločevino narezal na ustrezne kose.


Torej transformatorska pločevina...

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matic_scetinec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Jan 2008 17:11
Prispevkov: 993
Aktiv.: 5.03
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2014 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem prebral, ampak sem mislil, da bi bila ok tudi navadna pločevina glede na to da sem videl tudi pastirje s trafotom narejenim iz navadnega "pleha".
Torej mora biti transformatorska pločevina.

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Matic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
cveto
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Avg 2008 12:58
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 11, 2016 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni po dolgem času.
Pred časom sem sestavil pastir po Silvotovem modelu, z nekaj modifikacijami. Pastir deluje dobro, se mi je pa postavilo eno vprašanje.
Vem, da je za električne pastirje velik problem strela, ki povzroči prenapetost na žicah ograje. Ali je iz tega vidika vseeno na katero stran se postavi zemlja in ograja na pastirju. Razmišljam, da se napetost strele iz ograje prišteje napetostni špici pastirja in s tem se poveča možnost odpovedi elementov. Na osciloskopu se da lepo videti napetostni impulz pastirja in s tem določiti + in -. Torej kaj, po vašem mnenju, priklopiti na ozemljitev + ali - izhod?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2016 11:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jest sploh nebi izhoda direkt ozemljeval Exclamation "ograja" bi bila sestavljena iz dveh "žic", ena nižje druga višje (za manjše in večje žvali) in bi priklopil vsak izhod na vsako žico. Paralelno izhodu v serijo dve tlivki, na srednjem odcepu med njima pa večje moči nižje omaže upor na maso; mogoče še kakšen vsaj 1KV blok kondić paralelno temu uporu ... Pastirja napajanje pa preko najbolj poceni prenapetostne zaščite (11€) ... Strela (razen direkt ali zelo blizu) ne bi morala več škodovat kaj dosti ... lahko da pa ta moja ideja ni izvedljiva, je pa za razmislit Rolling Eyes ... neke vrste simetrična ograja ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aggr3ssiv
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 01 Nov 2014 19:27
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 11:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Vprašanje se nanaša na Silvov elekrični pastir (http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=4589).
Namreč imam vprašanje. Imam PIC12F675 in bi bilo verjetno potrebno spremeniti program, saj mi po nalaganju programa izhoda GPIO4 in GPIO5 na delujeta asabilno. Kot razumem bi mogla na enega priti logična 1 na drugega pa logična 0. Tako bi na kontakt tiristorja prišlo ojačanje.
Prosil bi le, če bi lahko nekdo prilepil vsebino .hex datoteke ali pa bi mi nudil pomoč, da bi sam spisal potrebni program v mikroC.

Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Youtup
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Avg 2016 23:55
Prispevkov: 28
Aktiv.: 0.30
Kraj: Zagradec

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aggr3ssiv je napisal/a:
Pozdravljeni!

Vprašanje se nanaša na Silvov elekrični pastir (http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=4589).
Namreč imam vprašanje. Imam PIC12F675 in bi bilo verjetno potrebno spremeniti program, saj mi po nalaganju programa izhoda GPIO4 in GPIO5 na delujeta asabilno. Kot razumem bi mogla na enega priti logična 1 na drugega pa logična 0. Tako bi na kontakt tiristorja prišlo ojačanje.
Prosil bi le, če bi lahko nekdo prilepil vsebino .hex datoteke ali pa bi mi nudil pomoč, da bi sam spisal potrebni program v mikroC.

Hvala.


PICkota nisem še programiral. Ti pa lahko odprem HEX file. Sam men kaže samo številke v hex al pa bin ... ali osmiškem.

Ker PICA neznam programirat sem izbral namesto PICa arduinota sicer kitajskega za 2€. Trenutno je zadeva v fazi testiranja =)

_________________
Lp, Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aggr3ssiv
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 01 Nov 2014 19:27
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 5:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj .hex lahko odprem, vendar mi tako ali tako nič ne koristi, ker se je ne da pretvoriti nazaj v C.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aggr3ssiv
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 01 Nov 2014 19:27
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 11:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še eno vprašanje... s kakšnimi časovnimi intervali se preklaplja tiristor? 1Hz?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja
Stran 12 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group