www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Aliexpress internetna trgovina

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2015 11:51 am    Naslov sporočila:  Aliexpress internetna trgovina Odgovori s citatom

Imam temen prostor, v katerem ima plafoniero z nekaj žarnicami, pa je vse skupaj ena temna žalost.
Pokazali so mi tole:

http://www.aliexpress.com/item/HIGH-POWER-12W-1200LM-Warmwhite-Coldwhite-BRIGHT-LED-module-chip-beads-for-led-lamps-2pcs-lot/32219971802.html

in sem se že odločil kupiti, morda celo tisto z 1800 lumni svetilnosti, a ko sem začel proces, vidim, prvo, da se ne da kupiti preko PayPalla, drugo ko naj bi dal svoje podatke, spletna stran ni bila https, torej ni kriptirana komunikacija. In tako nisem dal svojih podatkov.

Prijatelj mi pravi:
Citiram:
Jaz ti povem, da sem tu naročil že nekaj komponent za elektroniko, med drugim GSM modul ter tudi te žarnice LED. Sicer je Aliexpress zelo znan, zakaj pa ni paypala pa ne vem? Brez problema se registriraš!

a jaz sem še vedno fobičen, in mi ne gre, da bi svoje podatke dal
prvič, nekomu, ki ga ne poznam in
drugič nekriptirano.

Kaj mislite vi? Imate izkušnje s to spletno trgovino?

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.86
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2015 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aliexpress se je že leta nazaj "skregal" s paypalom, ker je začel poleg paypala ponujat še lastno plačilno zadevo alipay.
Kako je pa glede zavarovanja pri njih pa še nimam izkušenj.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eboc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Maj 2005 8:42
Prispevkov: 258
Aktiv.: 1.16

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2015 12:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da je pri AliExpress-u rešeno "zavarovanje" tako, da plačaš AliExpreuss in ta plača prodajalcu šele, ko dobi potrdilo s strani kupca, da je vse ok oz. po pretečenem roku (mesec, dva, ...).

Sicer po par nakupih pri njih nisem imel (še) problema. Res, pa je, da vedno pogledam oceno prodajalca.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kastaneda
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 11:18
Prispevkov: 458
Aktiv.: 2.59

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2015 12:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na http://www.dx.com imaš polno tega.
_________________
LP
Srečko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fonejayy
Član
Član



Pridružen-a: Sre 01 Okt 2014 13:09
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2015 12:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mojster glede varne povezave in sicer lahko se ročno v naslovni vrstici doda črko s pred http in zadeva deluje na varni povezavi.. opazil sem tudi da je ob registraciji to avtomatsko omogočeno torej preko https slednje pa je enako med plačilnim procesom. Lp

Nazadnje urejal/a fonejayy Pet Maj 15, 2015 7:33 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2015 1:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Varianta so tudi Acrich moduli od seoul semiconductors. V IC v Ljubljani so še nekaj cenejši od tistega tvojega, pa direkt na 230V grejo, ne rabiš napajalnika. Doma jih imam v kuhinji nad pultom, pa bi po občutku rekel, da so njihovi lumni kar pravi.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.73
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2017 1:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

(feb. '17)
ali lahko kdo preizkusi naročanje iz trgovine YuFei Official Store ?
Če hočem nabaviti kamero na sliki ali karkoli iz te trgovine, mi napiše "ni več dobavljivo".
Vprašal sem trgovca kaj je vzrok in je rekel "napaka v sistemu".
Potem sem preizkusil še nekaj naključnih trgovin in vse deluje OK, zato sem vprašal trgovca če je SLO ali jaz osebno na črni listi njegove trgovine, in pravi da ne.



aliexpr_probl.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  122.45 KB
 Pogledana:  24 krat

aliexpr_probl.jpg



_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2544
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2017 4:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali ex ima chat, tam izpostavi problem, pa bodo uredili.

Medtem se pa dogovori, da ti prodajalec pošlje, plačaj mu na paypal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 426
Aktiv.: 4.36
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2017 9:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No kako ste rešili z Ali expresom? Kaj svetujete?

Pa vidim, da je tale YuFei Official Store zelo dober dobavitelj za CCTV in gre močno v zelje Digiklik -u oziroma Digitklik -u.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group