www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Arduino uno in cnc shield v3
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
stromarpepi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Jun 2011 0:30
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.64
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 10:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Ja do tega rezultata sem tudi sam nekako prisel. Ze od vsega zacetka delam po navodilih protooner, ampak nima konfiguracije posebaj opisane za 4 os, razen opisa teh jumperjev. Za nas ki pa smo ne ravno najbolj vesci v kodi pa je vse drugo odvec.
Programiranje arduinota sem opravil po navodilih iz ene francoske strani, kjer pa zajema verzijo 8c. Ali bi pri nadgradnji na 9j moral se kar koli drugega spremeniti? Nadgradil sem ga z xLoaderjem in hex kodo katero sem potegnil iz Grbl strani. Ko pa sem programiral arduinota na 8c pa sem vstavil knjizice v program na pc-ju...
Se to, ponovno sem nalozil 8c in nastavil vse nastavitve kot je treba, koraki mi stimajo, razdalja prav tako Smile ko pa sem nadgradil na 9j pa mi ni uspelo niti postaviti pravilnih parametrov pa tudi voziti nisem mogel saj je vedno ven metalo neko napako itd...

http://quoy25.pagesperso-orange.fr/
Na levi strani izberemo CNC D.I.Y., nato zgoraj 3°)programmes

_________________
L.P.Samo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 11:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na tej strani te pošilja na angleški jezik, kjer imaš še podrobnejše opisano.

Citiram:
tous le detail en version anglaise dans le lien ci dessous :

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stromarpepi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Jun 2011 0:30
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.64
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2016 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
da se spet malo javim. Nabavil sem Mego 2560 kot ste mi tudi tu svetovali, saj z unotom nisem mogel doseči tega kar sem želel. Torej po prihodu paketa sem dalje iskal programe in na koncu namestil Grbl prirejen za mego 2560.
Torej uspelo mi je pognati vse štiri osi, vsako posebaj nastaviti itd.
Sedaj pa se mi je spet ustavilo. Iščem programsko opremo za računalnik, s katero bi najenostavneje ustvaril gkodo za rezalnik. Našel sem nekaj programov, ki so seveda plačljivi. Zanimajo me vaša mnenja, priporočila kaj kupiti ali pobrat na t.i. travniku... Ali pa bi za začetek le prosil nekoga, ki mi je pripravljen nek osnovni program poslat da lahko nadaljujem s projektom.

L.P.Samo

_________________
L.P.Samo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jero
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 15 Jan 2014 17:28
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05
Kraj: Hrušica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2016 8:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Kar sem sprobal je najenostavnejši Estlcam, sicer je plačlijiv, cca 50€ vendar pa deluje tudi kot demo verzija, samo čakat je potrebno.

LP
Jero
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2016 2:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.devcad.com/eng/devcncfoam.asp

kar se tiče rezanja stiropora imajo tile najbolj dodelano rešitev, na njihovi strani je veliko informacij.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stromarpepi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Jun 2011 0:30
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.64
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 09, 2016 1:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
@Jero
malo sem pregledal stran, ki ste jo podali, ampak kot vidim je namenjena za rezkarja, pogledal sem par predstavitvenih posnetkov in moram rečti, da tak na oko zgleda enostaven program.
Kot pa je že g. @boriskozjan podal odgovor, iščem software za rezanje stiropora.
Gledal sem že profili, ki pa sem ga žal že preizkušal pred časom in ga ne morem ponovno naložiti kot demo verzijo, da bi ga stestiral sedaj ko imam stroj. V kolikor je še kdo s kakšnim predlogom, prosim na plano z njim.
@boriskozjan, hvala za odgovor. Ali tudi vi uporabljate ta program?

L.P.Samo

_________________
L.P.Samo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 610
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2017 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima če obstaja še kakšen drug PC software ki je kompatibilen z arduino GRBL poleg Universal G-Code Sender in GRBL Controller.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2017 8:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej za bcnc. Rabiš naložit še pythone 2.7 .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 610
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je že kdo probal arduino + linuxCNC + raspberry pi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group