www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vezava končnih stikal USB6560axis4

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
deathfortold
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Nov 2012 21:41
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.14
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 1:16 pm    Naslov sporočila:  Vezava končnih stikal USB6560axis4 Odgovori s citatom

Pozdravljen,

mene pa zanima če mi lahko pomagate. Doma si izdelujem cnc in bom zaenkrat uporabljal tole ploščo ( USB6560t4v3 )


Vse sem že priklopil, vendar mi ni jasno kako naj priklopim končna stikala.
Na plošči piše
12v
LX-
12v
LX+
12v
LY-
12v
LY+
GND

in tako dalje za z-os in a-os. Zato se obračam na vas če mi lahko kako pomagate.
Lp Aleš
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 3:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali v navodilih nič ne piše?
Ali imaš navadna ali induktivna končna stikala?

_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.parkflyer.ru/static/user_files/2015/0/25/newenglishusermanualUSB6560T4V3.1422201877981.pdf

Tukaj sem našel navodila za V2, ki je precej podobna.
Glede na število 12V linij bi dejal, da je vsako stikalo vezano med 12V in svoj vhod.
Vendar me zmoti spodnja navedba:
Koda:
� Note:the Z axis bottom limit definition is same as tool setting in this software,means they are reduplicate

Ponavadi se za to uporabi samo ploščica, katero dotakneš z svedrom, ki je ponavadi "ozemljen" - se pravi GND ??

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
deathfortold
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Nov 2012 21:41
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.14
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stikala so navadna mehanska

robert, taksna navodila imam tudi jaz, ampak nisem bil čisto prepričan kako moram vezati stikala.
Bi se dalo dobiti kakšno skico kako bi takšna vezava naj zgledala?

Lp Aleš
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 611
Aktiv.: 4.46
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

12V pelji cez stikalo (stikalo v + smeri Xosi npr. stikalo na levi strani stroja) na Xosi in v vhod LX+.
12V pelji cez stikalo (stikalo v - smeri Xosi npr. stikalo na desni strani stroja) na Xosi in v vhod LX- in tako naprej za vse.

Na LZ- pa lahko priključiš tudi senzor orodja če prav razumem navodila (uporabiš "krokodilčka" ki ga pripneš na rezkar in ploščico ki jo postaviš npr. na obdelovanec da zmeriš višino obdelovanca oz nastaviš ničlo točko - krokodilčka pred obdelavo seveda odpneš od rezkarja!!!).

Priporočam da vhode ne vežeš direktno preko stikal na krmilnik ampak jih "ločiš" z uporabo optocoupler-jev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group