www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

USB osciloskop INSTRUSTAR

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2016 9:46 pm    Naslov sporočila:  USB osciloskop INSTRUSTAR Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

V domači delavnici imam še analogni Iskrin osciloskop MA 4046, ki sicer deluje brezhibno, a ni spominski.

In pri spremljanju prehodnih pojavov mi ta možnost manjka.
Mislite, da bi bil ta osciloskop primeren in je vreden svojega denarja ( če specifikacije držijo)?


Potreboval ga bom predvsem za spremljanje prehodnih pojavov pri raznih preklopih, pri UART komunikaciji, PWM signal, itd...
V uporabi pa ne bo prav pogosto, običajno nekajkrat letno

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2016 12:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izgleda, da so kopija Hantek. Poglej na ebay. Tam dobiš tudi podobnega znamke Owon.
Tu je en oglas za malo boljšega rabljenega: https://www.s5tech.net/viewtopic.php?f=25&t=5646
Prodajalec je član tudi tega foruma - nick = marko.

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gkrusi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Jul 2007 17:22
Prispevkov: 811
Aktiv.: 3.99
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2016 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer ne poznam dotičnega osciloskopa, ampak glede na opisane potrebe, bi jaz dal v razmislek raje logični analizator. Sicer pa za USB verzijo spominskega osciloskopa predvsem preveri, če ti ustreza računalniški uporabniški vmesnik. Kitajci znajo tega zelo oskubit in na povezavi je program s kitajskimi črkami... bo pa od njega v večini odvisna uporabnost celotnega produkta.
_________________
Zakaj bi bilo preprosto, če je lahko zakomplicirano???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s51cp
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 15 Okt 2016 4:32
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04
Kraj: Godnje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 11:03 am    Naslov sporočila: icon_impressed  Odgovori s citatom

Jaz sem se po dolgem "preučevanju" danes odločil za Hantek 6022BE. Dobava 8.3. Mnenje bom podal po testiranju. Dobavitelj

Dopisano 11.3.17
Pošiljka je res prišla 8.3. iz Berlina. Cena na Ebay vključuje vse dodatne stroške (carina, poštnina) tako,da ni bilo nobenih frk pri prevzemu. Začetna testiranja (kalibracija sond in 1KHz 2V auto test) vse OK na obeh kanalih. Prve meritve sem naredil na NF oscilatorjih in uglasil medfrekvenco na KV sprejemniku.... Naročil sem še 100X sondo za večje vhodne napetosti. Prvi vtisi so pozitivni.


Nazadnje urejal/a s51cp Ned Mar 12, 2017 12:32 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s57rz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Mar 2010 14:03
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.62
Kraj: Dobrova

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 4:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Namesto priloženega softwarea poskusi:

http://pididu.com/wordpress/basicscope/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51cp
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 15 Okt 2016 4:32
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04
Kraj: Godnje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 11, 2017 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rado hvala za namig. Sem probal BasicScope vendar je preveč okleščen za normalno rabo. Že to, da ne prikaže frekvence je dovolj zgovorno. Res je, da z osciloskopi nimam izkušenj, mogoče ko pričnem z meritvami bom ugotovil, da je ta program za določene meritve (prikaze) boljši.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s57rz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Mar 2010 14:03
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.62
Kraj: Dobrova

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 8:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne bi ti rad pokvaril veselja ob nakupu tega osciloskopa, ampak hotel sem ti prvotno odsvetovati nakup, a si napisal, da si ga že naročil. Če malo pogledaš po forumih, je prav softwerska stran zelo slabo ocenjena. Tudi sam sem ga uporabil le nekajkrat in to vedno tako, da sem imel ob njem še drug zanesljiv osciloskop, da sem se prepričal, kaj 6022 sploh prikazuje. Poleg tega moraš imeti ob meritvah vedno s seboj še laptop, kar je včasih nepraktično.
Če pa se morda motim in boš ti uspel zadevo uspešno uporabljati pa prosim poročaj, verjetno bo zanimalo še koga.
Lep pozdrav Rado
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 09, 2017 10:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem dvignil na pošti Hantek 6022BL z logičnim analizatorjem.
Zaenkrat zgleda ok.
Zvečer ali jutri, ga testiram.

Ker ga nekateri že imate, mogoče tudi kakšna izkušnja iz vaše strani.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group