www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Praznjenje akumulatorja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Batman
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Sep 2008 21:43
Prispevkov: 230
Aktiv.: 1.22
Kraj: Notranjska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2016 12:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekateri alteratorji imajo enosmerno sklopko v jermenici ( pri dizel motorjih) in potem se dogaja da ta sklopka enkrat drzi in polni, enkrat spusti in ne polni, lahko tudi zariba in potem jermen trese kot nor..
Vem da ima Opel Astra tak sistem in Saab ima Opel motor...
S tem da ima Astra se vakuum crpalko za servo zavore na alternator obeseno, tako da ko ne polni se tudi ustavi tezko :-/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
perosi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Jul 2013 18:34
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Imam vprašanje glede vezave USB music boxa. Kupil sem takšen http://www.ebay.co.uk/itm/Connects2-CTAFOUSB005-Ford-Focus-2005-USB-Aux-In-Car-Interface-Adaptor-/181169760105 rabljen box z vsemi kabli kot na sliki in pri priklopu je vse štimalo. Sem pa čez čas ugotovil, da mi ravno ta box počasi prazni akumulator. Nato sem na konektorju za box videl, da je bil že nekaj "popravljen" (pod neoriginal božirko sem odkril to, kar se vidi spodaj nasliki). Ne vem zakaj je rdeča žička preprosto odščipnjena? Ker pa trenutno nimam instrumenta (crknil) me zanima ali je možno, da je rumena žica (spodnja) stalni + in zaradi tega box stalno deluje? Kaj je pa oranžna?


Hvala za pomoč.



img20170310161759.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  542.78 KB
 Pogledana:  6 krat

img20170310161759.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 11, 2017 12:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

perosi je napisal/a:
Ker pa trenutno nimam instrumenta (crknil)....



Česa takega tudi nimaš? Ali pa kos izolirane licne in 12 V žarnico 1 -2 W?
S tem se da čisto lepo ugotoviti kaj je na kateri žici.



1563714-0.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  25.96 KB
 Pogledana:  0 krat

1563714-0.jpg



_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
perosi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Jul 2013 18:34
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 11, 2017 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbolje da počakam in dobim kje kakšen merilec in bo najbolj sigurno...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 11, 2017 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm... ni nujno. V avtu je žarnica skoraj boljša od instrumenta. Namreč, instrument lahko pokaže 12V preko žarnice, motorčka.... medtem ko žarnica zaradi večje lastne porabe bolj pravilno pokaže. Se mi je že zgodilo, da sem maso mojega vezja vezal na plus od motorja električnih stekel(instrument tam pokaže maso, če motor ne dela...). Vse je delalo, le občasno, ko sta obe napravi delali hkrati se je iz moje pokadilo... Boo hoo!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group