www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Homologacija, zopet

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Testni forum, brisano, smeti, offtopic
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2017 5:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
V obeh, vendar še bolj v samogradnji. Homologacija take stvari so samo pobožne želje. Če se karkoli naredi, gredo gledat papirje in če si sam naredil bo cela štala. Obstaja celo možnost "štale" na tehničnem pregledu.

Lahko bi že nehal utrujati s homologacijo, kajti to ni bistvo teme!
Pogovarjamo se lahko o stroki, če pa želiš debatirat o homologaciji in posledicah, če nekaj ni homologirano, potem odpri temo izven stroke!
Citiram:
Arduino (oz. mega328)

protoncek je napisal/a:
Dve različni stvari. Sicer sem do sedaj samo nekajkrat uporabil arduino in nisem imel težav, je pa na netu ogromno tega, da je arduino slabo zasnovan. Mega328 je čisto spodoben čip (saj veš, da sem bascom fan), samo za tak primer mora biti PCB in sama zasnova narejena do pike, sicer pride do težav. Reboot čipa ali zablokiranje tu enostavno ne sme biti opcija. Če že mora biti, bi jaz naredil svojo plato, ne bi uporabil arudinota.
Se strinjam, da mora biti zadeva narejena tako kot se šika, toda, če pogledam kontroler v svojem vozilu, ni popolnoma nič bolje narejen kot kitajska Arduino plošča. Torej, ker so dejansko v vozilih največji problem vibracije in motnje, ki priletijo po napajanju, vsaj mi smo jih imeli, pri radijskih postajah, ki smo jih inštalirali v vozila, se bi še mogoče strinjal s tvojo trditvijo.
Toda tudi te stvari se dajo zadovoljivo rešiti s kitajsko Arduino ploščo (mega328 in še nekaj dodatkov, da ne bo take razlike Very Happy ).
Torej, če poba želi to narediti, zakaj pa ne, pomagajmo mu, kaj se bo pa izcimilo, bo pa videl sam, mu pa lahko svetuješ, kako napajati tako zadevo, da ne bo prišlo do Reboota.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2017 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, če izrecno želiš biti sokriv v morebitni nesreči, izvoli, kar napiši program. Če bo kaj narobe, bodo prišli do tebe, to bodi prepričan. Jaz se umikam.
BTW... homologacije so tu za točno določene namene, ne za [cenzurirano] folka.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2017 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Ok, če izrecno želiš biti sokriv v morebitni nesreči, izvoli, kar napiši program. Če bo kaj narobe, bodo prišli do tebe, to bodi prepričan. Jaz se umikam.
BTW... homologacije so tu za točno določene namene, ne za [cenzurirano] folka.
A bejž no, sokriv Pray
To se pravi, da, če ti pokažem kako se naredi orožje, ti ga izdelaš in s tem nekoga ubiješ, sem sokriv. Ma bejž no Very Happy .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Testni forum, brisano, smeti, offtopic Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group