www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Slab kontakt na stikalu za pomik stekel

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jozzze2000
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Nov 2011 8:36
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.11
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 12:53 pm    Naslov sporočila:  Slab kontakt na stikalu za pomik stekel Odgovori s citatom

Za starejše avtomobile sem naredil nek modul, ki doda originalnim stikalom za pomik stekel funkcijo one-touch. Torej klikneš stikalo in se do konca odpre ali zapre.

Eden izmed uporabnikov ima težave s tem modulom, nekako mu ne deluje tako kot mora. Modul sem nato preizkusil in je z njim vse OK.

Razmišljam, da je možna težava v samem stikalu. Namreč brez modulov stikalo "baje" deluje normalno. Vendar razmišljam v smeri slabih kontaktov.
Brez modula skozi njega teče tok reda 8-10A, ko je pa vključen v modul, pa preko njega teče tok cca 10mA.

Je možno, da če ima stikalo slabe kontakte in skozi njega teče tok 8A, da deluje "normalno" (nekako "pošmelca" in steče tok), ko pa skozi njega teče tok 10mA, pa ne deluje?

Stikalo zgleda nekako takole:
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
faznprifer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Okt 2012 9:36
Prispevkov: 173
Aktiv.: 1.23
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čisto možno bi bilo, da zaradi slabih kontaktov manjši tok ne prevaja. med 8A in 10mA je kar razlika. če lahko, kontakte očisti in pobrusi z brusnim papirjem, da bo stik boljši. sam sem imel podobno težavo na "fičku". Ko sem vrata odprl se je notranja luč vgrajena v ogledalu lepo prižgala, nato sem jo zamenjal z led in nato kmalu moral demontirati tudi vratno stikalo in pobrusti kontakte, ker je očitno bil kontakt preslab in tok premali da bi se lučka prižgala. potem je delovalo brez problema, ga bom pa kmalu zbudil iz "zimskega spanca" in videl če si ni že kaj premislil Wink
_________________
L.p. faznprifer
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozzze2000
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Nov 2011 8:36
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.11
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

faznprifer je napisal/a:
Čisto možno bi bilo, da zaradi slabih kontaktov manjši tok ne prevaja. med 8A in 10mA je kar razlika. če lahko, kontakte očisti in pobrusi z brusnim papirjem, da bo stik boljši. sam sem imel podobno težavo na "fičku". Ko sem vrata odprl se je notranja luč vgrajena v ogledalu lepo prižgala, nato sem jo zamenjal z led in nato kmalu moral demontirati tudi vratno stikalo in pobrusti kontakte, ker je očitno bil kontakt preslab in tok premali da bi se lučka prižgala. potem je delovalo brez problema, ga bom pa kmalu zbudil iz "zimskega spanca" in videl če si ni že kaj premislil Wink

Hec je, ker je uporabnik v Kanadi. Očitno bo moral kar sam poskrbeti za dober kontakt, očistiti, pobrusiti...Je dobro kontakte potem namazati s prevodno mastjo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
faznprifer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Okt 2012 9:36
Prispevkov: 173
Aktiv.: 1.23
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 3:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kakšen kontakt sprej bi lahko uporabil, ali kaj namenskega za kontakte.
_________________
L.p. faznprifer
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sime.
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Dec 2013 12:56
Prispevkov: 80
Aktiv.: 0.63
Kraj: Žužemberk

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2017 4:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo!
Še bolje kot brusiti z brusnim papirjem je čistiti kontakte z dratenim brusom, saj se drugače abrazivni delci papirja zažrejo v kontaktno površino kar ni najbolje.

https://media.bahag.com/assets/resp_product/48/00/90480076_21236076.jpg

Pozdrav!

_________________
Kaj se zgodi ko Chuck Norris prdne v vtičnico? Turbine v elektrarni se zavrtijo v nasprotno smer.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group