www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sosedovi pogovori na mojih zvocnikih [RESENO]
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2017 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa sosed vrže CD noter, pa se ti potem slikaj s tem oscilatorjem Very Happy
Kolega je šlosar in ima delavnico sredi vasi. So se sosedje pritožili nad hrupom, je moral narediti 4m zid pred delavnico in menjati/zatesniti okna in vrata, da se ni slišalo ven. Ter seveda prepoved fleksanja in švasanja zunaj pred delavnico.
Lahko je napaka banalna: zgodilo se je, da so zaradi motenj klicali akos. Po izvedenih meritvah se je ugotovilo, da motnje oddaja sprejemnik (ja, sprejemnik!!!) 433MHz od dvoriščnih avtomatskih drsnih vrat. Po menjavi sprejemnika motenj ni bilo več.

Zato še vedno trdim: rešuje se vir, ne posledic.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.77
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2017 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti kar trdi, samo resnica je drugačna. Tudi tisti ki oddaja ima svoje pravice. In to podeljene in hkrati omejene. Od države.
Pa čeprav moti nekoga drugega.

Lp, Jože.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2017 3:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozabil si da ima tudi dolžnosti in ena izmed njih je da ne povzroča motenj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2017 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bodite dosledni: da ne povzroča motenj, večjih kot je dovoljeno.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
darkob
Član
Član



Pridružen-a: Pon 27 Mar 2017 20:33
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2017 5:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Peter123 je napisal/a:
Pozabil si da ima tudi dolžnosti in ena izmed njih je da ne povzroča motenj.


...več kot 3 V/m električnega polja v nastanitvenih objektih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2017 5:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ecobra je napisal/a:
Malo "off topic" Boo hoo! ; mene pa moti sosed, ki je 100m oddaljen in po cele dneve "nabija" radijo Veseljak tako, da ga slišim v dnevno sobo in spalnico. Pač živim na vasi Very Happy. Kaj mi je storiti? Brick wall .


"Imaš ti možda pištolj?" Think Whistle

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 310
Aktiv.: 2.61
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2017 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:


"Imaš ti možda pištolj?" Think Whistle

Ne bi se rad vlekel po črni kroniki zaradi takih imbecilov. Ne rečejo zastonj, da je potrpežljivost božja mast. Tudi zanj raste palica. Nekdo se bo že naveličal, nisem sam na vasi. Sem pa že razmišljal o izdelavi motilca, da bi ga vklopil takrat, ko ima preveč naglas, mogoče bi mu pa kak izhodni tranzistor uparlo. Whistle Silenced . Nevem pa kako bi se SAZAS odzval na tako dejavnost?

_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2017 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s57bic je napisal/a:
Ti kar trdi, samo resnica je drugačna.


Nekaj bi bilo hudo narobe s teboj, če ne bi trdil tako. Saj si sam tak, nenazadnje. Logično, da ne boš v svojo skledo pljuval... Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 8:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dve strani prerekanja, pa še vedno ne vemo, ali imajo v dotičnem naselju razvod elektroenergetskega omrežja do hiš po zraku ali v zemlji. Ta podatek precej pove, kje leži srž problema...

Naslednja stvar, pred kakršnim koli nadaljnim ukrepanjem (AKOS, "padanje" anten, prej omenjeni noži, pištole,...) je smiselno ugotoviti / povprašati, s kakšnimi močmi sosed pravzaprav oddaja. Če sosed uporablja moči v razredu do 100W (Low power), je problem zagotovo rešljiv brez posebnih naporov, sploh, če elektrika do hiš pride v zemlji! Če pa sosed uporablja bistveno večje moči, torej, kolikor dopušča amaterjem zakonodaja, pa sem, čeprav tudi sam radioamater, mnenja, da v strnjena naselja taki oddajniki ne sodijo. Z njimi se kaj hitro preseže tistih že večkrat omenjenih 3V/m pri sosedih in njihovih napravah... Če gre za ta slednji primer, je smiselno dotičnega amaterja poskusiti prepričati, da se da tudi z manjšimi močmi na KV obsegih delati lepe dolge zveze. Sicer naj pač pride AKOS pomerit in pove, kdo si mora "poštimati" domačo elektroniko: motilec ali motenec...

Lep pozdrav in 73 de Sandi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 10:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

1. zakaj v naslovu teme piše [RESENO] ? Nikjer nisem opazil rešitve;
2. @ecobra; radio Veseljak in podobni: obstaja minimalna možnost, da se človek sploh ne zaveda kako daleč se sliši njegov radio in da koga to moti, zato bi začel z dopisom, anonimnim ali podpisanim, kjer mu na kratko razložiš za kaj gre. Če potem ne bo nič bolje, ali pa bo še slabše, pač gre za primitivca za katerega bo treba poiskati drugačna zdravila, najbolje v obliki položnic;
3. @protoncek: "So se sosedje pritožili nad hrupom, je moral narediti 4m zid pred delavnico in menjati/zatesniti okna in vrata, da se ni slišalo ven" - bi si upal staviti, da sosedje, ki so to dosegli, niso na minimalcu.

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 11:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem, kje ima denar tu vlogo... po prijavi pridejo ustrezni ljudje z napravo, izmerijo količino hrupa in izdajo odločbo. Ne rabiš biti nevemkdo ali imeti neke hude mašine, da vidiš/slišiš hrup fleksarce in iskre, ki letijo vsepovsod...
Kot jaz poznam tiste sosede so čisto normalni "tečneži", nič posebnega ali bogatega.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 310
Aktiv.: 2.61
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 12:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

psevdonim je napisal/a:
obstaja minimalna možnost, da se človek sploh ne zaveda kako daleč se sliši njegov radio in da koga to moti

Zelo dobro ve koliko daleč se njegov radio sliši in tudi dobro ve, da nekatere to moti, ampak ljubezen do Veseljaka je zgleda prehuda, da bi se ji čisto odpovedal. Nisem hotel biti tečnež, ki ga vsak najmanjši hrup moti. Ampak, da ti v soboto zjutraj ob 6:00 veseljaka nažge na dva 120 Watna zvočnika obešena na fasadi svoje hiše, ki je še za nameček na vzpetini in te s tem vrže iz postelje je pa malo preveč. Res je po mojem posredovanju malo stišal in tudi na moj predlog obrnil zvočnik malo v stran, tako, da je postal znosnejši.
Tale moj prispevek ni v smeri tega, da nekoga za=bem ampak je v tem smislu, da se poišče rešitev, ki bo za obe strani sprejemljiva. Dobro se zavedam, na kateri strani je zakon ampak dokler se da dogovoriti, da je za vse dobro ne rabimo sodnika.
Sem pa samo dal vprašanje: kaj bi rekel SAZAS na tako početje.

_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
darkob
Član
Član



Pridružen-a: Pon 27 Mar 2017 20:33
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se čedalje bolj dozdeva, da pri navedeni temi gre čedalje bolj za slabe medsosedske odnose kot za kaj drugega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 310
Aktiv.: 2.61
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 12:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

darkob je napisal/a:
Meni se čedalje bolj dozdeva, da pri navedeni temi gre čedalje bolj za slabe medsosedske odnose kot za kaj drugega.

Vsekakor se odnosi slabšajo sploh, če povzročitelj motenj vztraja na svojem in svojih "dodeljenih" pravicah in naprej svinja po okolici ne, da bi iskal rešitve v smislu zmanjšanja svojega vpliva.
l.p.

_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mojster-kvarish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Jan 2016 21:55
Prispevkov: 46
Aktiv.: 0.46
Kraj: Centralno močvirje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 2:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dragi pobje,

vidim, da je v vas kar nekaj nesproscene energije,
ne vem ce si stejem v ponos
da je tale tema najbolj zasipana s komentarji v zadnjem letu...

Jaz sem zacel tole temo,
jaz sem postavil vprasanja,
dobil sem vase odgovore s katerim sem zadovoljen
in jaz sem dal v naslovu da je tema resena.
Vi si lahko mislite da lahko resite tole zagato,
toda dragi moji, nihce vas ni prosil za to.
Prosil sem vas za mnenja, v dobri veri da bodo cim bolj profesionalna.
Zdaj pa berem hipoteze o meni in mojemu sosedu ki nimajo nic opraviti z nama...

Menim, da sem dobil kar sem rabil
in bom ukrepal kot menim da je najbolje za mene in mojega soseda.
Ce zelite kaj resit namesto mene
vas prosim da pojdite po bavcarja in ga spravite za zapahe.

Tema je resena, in vi nimate spostovanja do tega, kaj pravite na to?
Na vasem mestu bi me bilo sram....

Nazadnje prosim moderatorja da zapre tole temo,
oziroma vsaj jaz ne bom v njej vec nastopal,
mimo glupega humorja ki se tu pa tam najde
se samo kregate kdo ima vecjo anteno...

patetico in tipicno slovensko

_________________
gnu/linux
ker raje uporabljam svoboden OS
kot pa ukradenega ki ni vreden svojega denarja...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group