www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Savica 60A / RA 74

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simox
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 09 Nov 2012 15:16
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ivančna Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2012 3:29 pm    Naslov sporočila:  Savica 60A / RA 74 Odgovori s citatom

Imam omenjen radio Savica 60A 1959 mi deluje z nekaj pomankljivosti, kot so: pokvarjena skala zaradi vrvice ki je nekje strgana pa deluje DV, SV, KV ne deluije pa gumb local pa samo lovi postajo radijo slovenija, pa še to zraven zelo šumi.
Glasnost deluje vredu od zadaj pa sem opazil da je nekak upor odlotan in bi mogel nekje biti prilotan pa nimam sheme za ta radio. Zelo mi je všeč vaš forum sem dobil že nekaj namigov za odgovor se vam zahvaljujem

Simon



LGIM0002.jpg
 Opis:
moj radio Savica 60A
 Velikost datoteke:  490.6 KB
 Pogledana:  7 krat

LGIM0002.jpg



LGIM0004.jpg
 Opis:
Notranjost radia
 Velikost datoteke:  402.84 KB
 Pogledana:  3 krat

LGIM0004.jpg



LGIM0013.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  298.12 KB
 Pogledana:  4 krat

LGIM0013.jpg




Nazadnje urejal/a simox Pet Nov 09, 2012 4:21 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
simox
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 09 Nov 2012 15:16
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ivančna Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2012 4:16 pm    Naslov sporočila:  Re: Savica 60A / RA 74 Odgovori s citatom

Dodajam še nekaj slik od tega radija od tega ki je odlotano in še malo drobovja od radia.


LGIM0008.jpg
 Opis:
odlotano rdeče barve piše na njem 8800 pF 500/ 1500 v
 Velikost datoteke:  312.42 KB
 Pogledana:  3 krat

LGIM0008.jpg



LGIM0010.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  308 KB
 Pogledana:  3 krat

LGIM0010.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
simox
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 09 Nov 2012 15:16
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ivančna Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 10, 2012 11:18 pm    Naslov sporočila:  Re: Savica 60A / RA 74 Odgovori s citatom

Opazil sem še, da na šasiji radia napetost posveti preizkuševalec napetosti, ko obrnem kabel, pa ne posveti. Celo posveti na vhodu za priklopitev zunanje antene.
Verjetno kod to prebija. Pustil sem radijo delovati celi dan pa je deloval se ni nič dodatnega prekurilo. Pa rabil bi nasvet kako se popravlja skala in ta vrv ki premikaš postaje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
simox
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 09 Nov 2012 15:16
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ivančna Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 1:11 pm    Naslov sporočila:  Re: Savica 60A / RA 74 Odgovori s citatom

Včeraj sem si malo ogledal skalo sem vzel iz ohišja šasijo in ugotovil, da ni strgana
vrvica zgleda sa se je samo razvila. Zdaj pa jo ne znam napeljati sem poskušal kar nekaj časa, pa mi ni uspelo. Res bi bil zelo hvaležen za vsak nasvet. Pa ta element k je na eni strani odcinjen mislim da gre za rdeč kondenzator na njem piše 500/1500v kpcu 8800 pF ali 6800pF prva številka je zabrisana je slabo vidna ali je 6 ali pa 8.
S kerimi se lahko zamenja, ker sem že jih iskal, pa jih ne najdem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 1:22 pm    Naslov sporočila:  Re: Savica 60A / RA 74 Odgovori s citatom

simox je napisal/a:
kpcu 8800 pF ali 6800pF prva številka je zabrisana je slabo vidna ali je 6 ali pa 8.

6 je! Vrednost 8800pf namreč ni standardna.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sonys
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 31 Avg 2014 12:15
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: cerklje ob krki

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 12:19 pm    Naslov sporočila:  radio savica 60A/RA 74 Antena Odgovori s citatom

Dober dan! Želim izvedeti kje se dobi antena za ta radijo! ali kako se jo naredi ( ce je možno ) Hvala!
_________________
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sloviscek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Jan 2015 19:04
Prispevkov: 83
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 22, 2017 8:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mogoče kdo ve zakaj služi tipka LOKAL
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
yz7myg
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Jun 2006 21:37
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 22, 2017 11:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tipka Lokal služi za prijem jačih lokalnih radiostanica,kada je pritisnuta slušaš lokalne jače stanicea kada je isključiš možeš hvatati neke DX ili ti daleke stanice? Sve zavisi kakvu antenu imaš i gde si je usmerio.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group