www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako skriti vodnike

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1021
Aktiv.: 5.33
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2017 11:17 am    Naslov sporočila:  Kako skriti vodnike Odgovori s citatom

Zdravo,

Prišel sem na en zanimiv problem. V lesene (masiva) špirovce bi rad umestil LED svetilke (na terasi).

Vse ostalo sem nekako "naumil" problem imam "samo" kako skriti vodnike da bodo čim manj vidni ali pa sploh ne.

Terasa je ubistvu pokrita, tako da dodajanje vodnikov iz zgornje strani žal odpade. Razmišljal sem tudi, da bi dodal vodnike ob strani, ker bi skozi luknjo za svetilko poševno prevrtal špirovec in dodal vodnike na stran špirovca.

Ima kdo kako idejo?

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2017 12:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda lesena letev (kotna, ali kvadratna z utorom za kabel,...). Kaka slika bi gotovo pomagala pri navdihu.
_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4052
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2017 1:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko vzameš nadrezkar in vrezkaš utor v špirovec , položiš kabel , v utor pa potolčeš kvadratno smrekovo letvico .

Te letvice dobiš v trgovini tam kot kotne letve pa bo praktično nevidno.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Jaz imam na nadstrešku kable položene po utoru ladijskega poda. Prečno pa plastični nosilci na klik z vijakom ( žeblje je včasih težko zabit )

https://si.traconelectric.com/categories/03_02/Pritrjevalci-kablov-in-cev


plastični kanalčki s pokrovom so ''nagravžni'' - vsaj zame

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3241
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2017 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko pa vzameš dve ločeni "licni" in ju enostavno prilepiš z...
http://www.ebay.com/bhp/wood-grain-tape

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roby
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Avg 2003 15:29
Prispevkov: 233
Aktiv.: 1.05

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2017 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Lahko pa vzameš dve ločeni "licni" in ju enostavno prilepiš z...
http://www.ebay.com/bhp/wood-grain-tape


Če ti je dolgcajt res naredi takole z trakom, potem pa veselo drsaj vsako leto staro lepilo dol, pa nov trak gor..... Brick wall
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1021
Aktiv.: 5.33
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 10:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo,

Se opravičujem za pozen odgovor... Ja gre za leseno konstrukcijo pokrito z lexan streho.

Vrtanje špirovcev mi po pravici povedano ne diši saj je možnosti da gre kaj narobe kar precej glede na to, da bo potrebno umestit cca 36 luči.

Slika je v priponki. Širina špirovca je 10 cm.

Trenutno se bolj nagibam k opciji., da bi na špirovce dodal leseno desko, v katero bi izvrtal luknje za luči (fi 60) in zadaj vrezkal utor za skrit vodnike.

Problem je samo, da luči ki sem jih našel v ustreznih dimenzijah imajo višine skupaj z hladilnikom okoli 50 mm kar pa bo spet grdo ko svinja za videt. Idealno bi bilo, da bi jih lahko skril v nekje 20 do 25 mm visoko desko...

Še kakšna ideja?



nadstresek.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  389.92 KB
 Pogledana:  9 krat

nadstresek.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3241
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti bom dal en popolnoma neuporaben odgovor:

če bi prej razmišljal, bi naročil že obdelane špirovce.

Kaj pa če vseeno dodaš letve enake širine z utori na notranji strani?

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 11:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi dal LED trakove prečno ob tramu ali pa ob špirovcih. Ne štrli ven, pa utorov in desk ne rabiš - vsaj ne veliko.
_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mi4je
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 7:20
Prispevkov: 190
Aktiv.: 0.85
Kraj: Poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 11:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa če bi tvojo idejo ohranil in na špirovce dal desko in izvrtal luknje, dodatno potrebno globino(do 50mm) pa bi zvrtal kar v špirovec.
Zvrtaš s kronsko žago, pa dleto v roko pa gremo Wink

_________________
Lep Dan Še Naprej

MaTJaŽ


You'll never, never know, if you never, never go !!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1021
Aktiv.: 5.33
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:

če bi prej razmišljal, bi naročil že obdelane špirovce.


Heh tole je bolj za v temo "če bi človek bil vedež nebi bil revež"...

Prav veliko za razmišljat nisem imel, ker nisem vedel kako bo padla svetloba na stopnišče spodaj tako da sem moral fizično poskusit, da sem določil ali potrebujem eno ali dve luči na vsak špirovec. Potrebujem 2.

Razmišljal sem v smeri tegale svedera(nameso kronske žage) da ni potrebno potem tolči z dletom, samo na svedru si označiš globino in pa o ideji z nadrezkarjem za izdelavo utora katerega potem "zabiješ" z dodatno lajštico. To bi sicer šlo iz ene luči do druge, ne pa na prehodih kjer je treba vodnike skrit v lego (prehod špirovec lega).

Bo treba še malo prespat ... gre pa v pravo smer Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3241
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 10:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko prideš do lege zavrtaš iz utora postrani, da pogleda nad lego ven. Na gornji strani lege pa se ne vidi. Tako sem jaz naredil v zidanici kar nad "škarjami", pa sploh ne opaziš.

Za špirovce dobiš ekstra podaljšane svedre (80cm).

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group