www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Varmig 1805,napon na sekundaru TR1,na ploci MM-100T

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Rade
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 31 Avg 2015 1:36
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02
Kraj: Kursumlija

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 17, 2016 3:12 am    Naslov sporočila:  Varmig 1805,napon na sekundaru TR1,na ploci MM-100T Odgovori s citatom

Postovani!
Na Varmig-u 1805,elektronska ploca je: MM-100T,pregoreo je mrezni transformator TR1.
Pretpostavljam da je napon na primaru 220Vac,molim da mi neko kaze koji je napon na sekundaru?
Unapred hvala!
Pozdrav svima!



MM-100T.jpg
 Opis:
slika
 Velikost datoteke:  254.08 KB
 Pogledana:  32 krat

MM-100T.jpg



_________________
sve je relativno
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 17, 2016 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

15V.
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BrankoMN
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 18 Sep 2014 11:58
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Podgorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 2:04 pm    Naslov sporočila:  shema vezave Odgovori s citatom

shema vezave :


varstroj varmig 1805.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  489.42 KB
 Pogledana:  72 krat

varstroj varmig 1805.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.52
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 29, 2017 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima kakšna je vrednost upora R12 na tej ploščici? Na tej, ki jo jaz popravljam
je tudi pregorel transformator, ki je na tej od PETEZE 230V/15V in 120mA. Tisti upor paralelno pa je čisto zoglenel in se ne vidi niti obročkov in kaže cca 61Ω, kar se mi pa zdi premalo. Very Happy

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.72
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 30, 2017 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem ti je šlo še kaj- TC1, transistor,...
Na zgornji sliki se slabo vidi tako da ne bi rad ugibal barv/vrednosti.

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 30, 2017 2:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

R12 = 5k6
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.52
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 30, 2017 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na enem Polskem forumu sem potem zasledil, da je ta upor 56KΩ. Me pa zanima tudi ali bi delalo tudi z 12V transformatorjem ker 15V trenutno nimam nobenega. Very Happy

Pa še to na tistem forumu eden tudi priporoča vstavitev varistorja kar se mi zdi smiselno
ob ponovitvi napake, da transformator dobi namesto 230V 400V.

V pripeti shemi kakor tudi tisti v navodilih, ki je podobna je vrisana varovalka, ki pa je v resnici ni. Kakšno varovalko koliko A bi bilo smiselno montirati? Very Happy

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 01, 2017 12:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S temi karticami je kar nekaj zmede. Na nekaterih je upor zraven transformatorja označen z R12, na nekaterih z R11. Če gre za upor vezan vzporedno primarnemu navitju transformatorja, je njegova vrednost res 56k Omega /2W, lahko tudi 68k Omega .
Ali bi zadeva delala tudi z 12V sekundarnim navitjem ne vem, poskusi. 400 V na ta transformatorček lahko pride samo ob napačni vezavi priključnih kablov in stikala 230-400V. Varovalka za katero praviš, da je ni pravzaprav obstaja. Le da ni talilna ampak termična - oznaka F1. Montirana je na varilnem transformatorju. Ko se le-ta pregegreje, varovalka izklopi, s tem pa prekine napajanje krmilni elektroniki. Ker je vzporedno tej varovalki vezana žarnica H1, ta ob pregretju in izklopu varovalke posveti - signalizira pregretje.
Srečko, da ne bo dvoma. Katero kartico imaš? MM-100, ali MM-100T?

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.52
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 01, 2017 6:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor in pojasnilo. Very Happy

Imam pa v naslovu omenjeno kartico to je MM-100T.

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group