www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

delovanje mehanizma inkjet tiskalnika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
spart
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Avg 2014 10:55
Prispevkov: 114
Aktiv.: 0.97

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 11, 2017 12:04 am    Naslov sporočila:  delovanje mehanizma inkjet tiskalnika Odgovori s citatom

Bi znal kdo razložit kako deluje tiskalnik? Ne mislim tiskalne glave ampak mehanizma tiskalnika-senzorjev, enkoderjev, motorjev...
Naprimer... ko prižgeš printanje se ob pogoju da je vklopljen ta in ta senzor izvede tisto. itd.

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ključne besede iz priložene slike vneseš v spletni iskalnik, boš prišel do odgovorov na velik del tvojih vprašanj.
Na forumih sprašuj bolj konkretna vprašanja, zaradi spoštovanja do časa drugih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spart
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Avg 2014 10:55
Prispevkov: 114
Aktiv.: 0.97

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 2:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni tako preprosto. če bereš o posameznem elementu ti to ne da plastične slike o delovanju. Lahko dobiš celo napačno predstavo.
Mislim pa da je vprašanje za pravi forum ker tiskalnike popravljajo ravno elektroniki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 3:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

spart je napisal/a:
Ni tako preprosto. če bereš o posameznem elementu ti to ne da plastične slike o delovanju. Lahko dobiš celo napačno predstavo.
Mislim pa da je vprašanje za pravi forum ker tiskalnike popravljajo ravno elektroniki.


Zdi se mi, da je tole dosti večji problem.

spart je napisal/a:
Nisem šel tistega brat ker mi angleščina ni ravno dobra.

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spart
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Avg 2014 10:55
Prispevkov: 114
Aktiv.: 0.97

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 3:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:
spart je napisal/a:
Ni tako preprosto. če bereš o posameznem elementu ti to ne da plastične slike o delovanju. Lahko dobiš celo napačno predstavo.
Mislim pa da je vprašanje za pravi forum ker tiskalnike popravljajo ravno elektroniki.


Zdi se mi, da je tole dosti večji problem.

spart je napisal/a:
Nisem šel tistega brat ker mi angleščina ni ravno dobra.


Moraš bit pa res fanatik da greš brat moje poste iz leta 2015.

Poleg tega se lahko človek v dveh letih dovolj nauči jezika da si sam kaj prevede.
Težko pa je iskati ker ne vem katere izraze angleži uporabljajo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

spart je napisal/a:
Moraš bit pa res fanatik da greš brat moje poste iz leta 2015.


Da sem našel omenjeni post, sem potreboval približno 10 sekund. Se ti to zdi fanatično? Think

spart je napisal/a:
Poleg tega se lahko človek v dveh letih dovolj nauči jezika da si sam kaj prevede.


Seveda se lahko, le občutek imam, da v tvojem primeru ta trditev ne velja.

spart je napisal/a:
Težko pa je iskati ker ne vem katere izraze angleži uporabljajo.


Izraze imaš napisane na sliki, ki si jo pripel v prvem postu. Če jih pa ne razumeš, je pa druga stvar.



Nekako se mi dozdeva, da bi ti rad servisno navodilo za ink jet tiskalnike. Ampak tako splošno, ki bi pokrivalo tiskalnike vseh priozvajalcev, vse tipe in modele preprosto ne obstaja.
Obstajajo seveda servisna navodila za vsak konkreten tiskalnik posebej. Je pa težava, da jih je kar težko dobiti, včasih celo nemogoče.
In še ena težava, vezana konkretno nate. Po pravilu so prav vsa servisna navodila napisana v tebi bolj ali manj nerazumljivih jezikih.

-Service manual
-Reparaturanleitung
-Service manuel
-Cервис-мануал
-サービスマニュアル
-服務手冊

Evo samo šest najpogostejših. Smile

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spart
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Avg 2014 10:55
Prispevkov: 114
Aktiv.: 0.97

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da vsi inkjet printerji delujejo po istem kopitu.
Tisto skico sem vzel iz *Service manual * Razlage ki jo jaz iščem pa tam ne dobiš ker je za serviserja samoumevno da pozna kako tiskalniki delujejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 12:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V servisnem navodilu za tvoj tiskalnik (Epson Stylus Color 580) piše vse, le prebrati boš moral sam. In seveda tudi razumeti.
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 7:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

spart je napisal/a:
Mislim da vsi inkjet printerji delujejo po istem kopitu.
Tisto skico sem vzel iz *Service manual * Razlage ki jo jaz iščem pa tam ne dobiš ker je za serviserja samoumevno da pozna kako tiskalniki delujejo.
In samoumevno je, da tudi popravlja tisti, ki ve kako delujejo.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group