www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo - Simfonija AFC Deluxe

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 8:25 pm    Naslov sporočila:  Popravilo - Simfonija AFC Deluxe Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Prosil bi za pomoč pri popravilu starejšega radijskega sprejemnika Ei Niš - Simfonija AFC Deluxe. Radijski sprejemnik je na elektronke. Težava, katere ne uspem odpraviti je bobneč zvok iz zvočnika med predvajanjem. Ta zvok je vedno prisoten med predvajanjem in je še najbolj podoben zvoku, ki ga dobimo, če na avdio opremi nastavimo ojačanje nizkih tonov na maksimum (to pomeni prekomerno ojačani nizki toni ampak brez bruma iz napajanja ter z normalno čistim področjem srednjih in visokih tonov). Pri tem se vidi membrano zvočnika kako skače ven kot pri sub wooferju - v ritmu glasbe. Vse skupaj je še najbolj očitno, kadar je na elektronki katera prikazuje nivo signala - EM84 polna skala (to pomeni, da sveti zeleno čez celotno območje. Selektivnost sprejemnika je drugače odlična. Do sedaj sem poizkusil sledeče (brez uspeha) :

- Zamenjal sem elektrolitske kondenzatorje, kateri so označeni z rdečim na shemi
- Zamenjal sem zvočnik
- S kontakt sprayem sem očistil vse preklopnike (za preklop med valovnimi dolžinami, ter tudi preklopnik za "ton kontrolo")
- S kontakt sprayem sem očistil potenciometer za glasnost (sedaj deluje popolnoma neslišno)

Sedaj mi že zmanjkuje idej, kaj bi lahko še pogledal, zamenjal, ... Prosim za pomoč.



Simfonija.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  118.41 KB
 Pogledana:  9 krat

Simfonija.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yu2myg
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Avg 2010 13:49
Prispevkov: 113
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gardinovci-Vojvodina-KN05BE

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 10:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dali si probao dovesti nf signal na gramofonski ulaz? šta se tada dešava.Dali si probao da menjaš izlaznu cev EL84 i EABC80.Moraš lokalizovati kvar iz kog stepena dolazi-Izlazni ili pretpojačivač ili nešto treće.
_________________
tube technique is the law
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 01, 2014 8:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za nasvet. Zaenkrat sem poizkusil zamenjati elektronki EL84 in EABC80 - rezultat je popolnoma enak kot prej. Zgleda, da je težava nekje drugje.

LP Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mec
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Feb 2014 22:13
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.11
Kraj: lesce

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 05, 2014 3:43 pm    Naslov sporočila:  ecc85 Odgovori s citatom

probaj zamenjat ecc85
lp, mec

_________________
mec
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mec
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Feb 2014 22:13
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.11
Kraj: lesce

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 21, 2014 7:11 pm    Naslov sporočila:  Re: ecc85 Odgovori s citatom

mec je napisal/a:
probaj zamenjat ecc85
lp, mec


jaz sem danes zamenjal ecc85 ,
ter vse elektrolite , sedaj igra zelo lepo,čisto ,in je stabilen na postaji

preveri pri eabc80 2 pin kondenzator c51 5micro elektrolit
zamenjal sem tudi nekaj folijskih kondenzatorjev
elemente sem kupil v ic-ljubljana

lp, mec

_________________
mec
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
yu2myg
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Avg 2010 13:49
Prispevkov: 113
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gardinovci-Vojvodina-KN05BE

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 22, 2014 6:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bravo uspeo si da osposobiš svoj radio koji sada svira jasno i glasno na zadovoljstvo svih nas.
_________________
tube technique is the law
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
BirdyMe
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 09 Mar 2017 13:11
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 3:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali morda kdo ve kje bi se dobila nova glava za gramofon na radiju Simfonija rg de luxe? Ali pa če obstaja kakšna druga glava, ki bi bila kompatibilna z tem gramofonom?

Lp Klemen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group