www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izolacijski papir/materijal v transformatorjih

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
borzon
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Sep 2015 23:14
Prispevkov: 150
Aktiv.: 1.44
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 14, 2017 3:53 pm    Naslov sporočila:  Izolacijski papir/materijal v transformatorjih Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Zanima me kako se tocno klice izolacijski papir, s pomocjo katerega se izvaja izolacijo med primarnim in sekundarnim delom navitja v transformatorju. Vem da je ta papir prepojen z nekaksnim lakom in da ima zato posledicno zelo visoko prebojno trdnost.

Ima mogoce kdo informacije, kje bi bilo mogoce kupiti ta papir?
Ce se informacija o prodajalcu tega papirja smatra kot oglasevanje, potem vas naprosam da mi le to posredujete na ZS.

Hvala in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 14, 2017 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole megleno se spomnim, da smo včasih temu rekli nomex papir, ker je take izolacije delal (in jih še) Dupont pod imenom nomex. Google mi je vrnil tegale, da prodaja to kar rabiš.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MAX.M
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Jun 2011 23:42
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.20
Kraj: styria

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 14, 2017 6:28 pm    Naslov sporočila:  izolacijski papir Odgovori s citatom

Temu papirju smo ali pa še zmeraj rečemo "prešpan". K sreči ga imam še nekaj malega za domačo uporabo. Ko sem pa pred kakšnim letom rabil malo več, sem se oglasil pri kolegu elektromehaniku. Dal mi je naslov : Mipex Logatec. Tam dobiš vse kar želiš okoli tega. Bili so zelo prijazni.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group