www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Android pametni telefoni nižjega cenovnega ranga
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 2:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Primitivno se obnašajo tisti, ki govorijo, da nimajo ničesar za skrivat. Mnogo večji problem so taki ljudje, kot pa tisti, ki dejanako zbirajo te podatke.

Če pa že govorimo o tem kdo zbira ali ne, jaz imam večje zaupanje v firme, ki imajo predstavništva tudi pri nas, v zahodnem svetu, kot če so samo na vzhodu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 3:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, ampak če kupiš npr. INOX rezilo, se rešiš vseh težav z rjo.

Odkar mi je nož padel v travo in tam ležal celo noč, je bil zjutraj rjav, kupujem INOX rezila.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 5:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Primitivno se obnašajo tisti, ki govorijo, da nimajo ničesar za skrivat. Mnogo večji problem so taki ljudje, kot pa tisti, ki dejanako zbirajo te podatke.

Če pa že govorimo o tem kdo zbira ali ne, jaz imam večje zaupanje v firme, ki imajo predstavništva tudi pri nas, v zahodnem svetu, kot če so samo na vzhodu.
Še enkrat..., povej kdo na zahodu tega ne počne!

Pametni televizorji z vgrajenimi mikrofoni sledijo zvokom v dnevni sobi in pošiljajo podatke na obdelavo na strežnike. Facebook, google, ..., Apple, Samsung, Lenovo, vsi delajo enako.
Pogledaš en izdelek, ni pomembno kje in kaj, in potem ga imaš ves čas na oglasnih pasicah.
Če ti ne morejo slediti direktno, te definirajo preko resolucije ekrana, diska, procesorja, operacijskega sistema in še česa.
Imaš plačilne kartice? Imaš kartice zvestobe? NLB ima tvoj profil, itd.

Korporacije s svojim socialnim inženiringom in obstoječim znanjem in tehnologijo vedo več o tebi kot si ti sploh lahko predstavljaš da je o človeku možno vedeti.

Nisi toliko pameten da se jim boš skril. Lahko pa ne uporabljaš telefonov, tablic, računalnikov, kartic zvestobe in plačuješ z gotovino.

Dokler to ne bo prepovedano z zakoni, oz. da je to v imenu kovanja dobička dovoljeno, je upiranje temu brezpredmetno.

Čisto druga tema je pogovarjanje in filozofiranje o temu, kaj je smiselno, sprejemanje zaključkov, itd.

Še enkrat, eno je zavedanje o tem, drugo je sprejemljivost tega, tretje je kaj lahko glede tega narediš.

1. eni se tega ne zavedajo, drugim poleg tega še dol visi glede tega
2. enim je to sprejemljivo, drugim nam to ni sprejemljivo
3. če misliš da lahko kaj spremeniš, kar začni, veliko nas je ki te bomo podprli in ti sledili...

Pa sploh ne govorimo o državnih kitajskih in ameriških obveščevalnih službah ki filtrirajo celoten internetni promet, imajo vgrajena stranska vrata v enkripcije in routerje, in imajo viruse in vohunske programe ki te luknje izkoriščajo. Ki postavljajo navidezne tore in bazne postaje,..., in vse ostalo.

Jaz verjamem da moja domišljija in domišljija filmskih ustvarjakcev ni tako bujna kot je realnost
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 6:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo smo sicer zašli iz teme, vendar ker je že bilo omenjeno, vprašam.
Ali se podobne špijonaže v realnosti (v teoriji vem, da se lahko) dogajajo tudi na telefonih/tablicah z Windows OS?
Že nekaj časa imam kitajsko tablico z dvojnim OS. Windows in Android. Večinoma sem bil do nedavnega na Windowsih, pred kratkim sem se pa odločil, da poskusim aktivno uporabljati tudi Androide. Na splošno sem kar razočaran nad količino oglaševanja. Inštalacija enega malware skenerja je pokazala, da je na tablici inštaliranega mnogo spyware-a, nekaj celo takega, za katerega bi moral tablico rootat, če ga hočem odstraniti. Od takrat sem sicer inštaliral nekaj programčkov, ampak sem nekje bral, da kitajske tablice prispejo s predinštaliranimi tovrstnimi aplikacijami. Pred časom sem že imel Android tablico (2.4) in so bile reklame tudi prisotne, samo nikakor ne tako vsiljive, kot so postale zdaj. Pred časom so se prikazovale reklame v obliki pasic ali vmesnih screenov znotraj aplikacij, ki si jih uporabjal, zdaj pa vse nekaj povprek skače in prekinja druge aplikacije, da ti na enkrat posveti v glavo ena reklama, za katero sploh ne veš katera aplikacija jo je sprožila. Poleg tega gledam, kakšne pravice dodeljujem aplikacijam ob inštalaciji. Nekatere aplikacije zahtevajo dostop do mikrofona, kamere, telefonskega imenika, mape s slikami, itd., pa sploh tega za svoje delovanje ne potrebujejo! Ti Androidi so postali eno navadno spamersko in špijunsko sranje.
Vaše mnenje?

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 12:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matjazkariz je napisal/a:
...Ti Androidi so postali eno navadno spamersko in špijunsko sranje.
Vaše mnenje?

Tako kot za vsako stvar je tudi pri izbiri aplikacij potrebno uporabiti razsodnost in zdravo kmečko logiko in ne potrjevati takih za katere vnaprej veš čemu so namenjene.
Sicer pa v tej temi govorimo o telefonih, mar ne?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 9:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz telefon uporabljam kot tablico se pravi brez SIM katice, potreben račun za delovanje pa uporabim po potrebi in je samostojen na njem pa je vglavnem samo spam.
Za s seboj, da sem dosegljiv uporabljam nek starejši telefon toliko, da se pošlje kakšen SMS ali pa naredi klic tako, da si NSA bore malo upa pomagat s tem.

Če je možno se telefon povozi s Cyanogenmod, tako naj bi bil nekoliko očiščen navlake kakršne že pač je in tudi rootan..
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2017 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moje mnenje je, da kaj plačaš to dobiš. Se pa najde kakšna izjema, odvisno od sreče. Videl sem telefon Meizu -ni niti vreden omembe, stari Huaweji tudi ne, novi niso slabi. Imam tablico t-pad, ki sem jo spremenil v vremensko postajo in visi na steni, ker za kaj drugega sploh ni uporabna. lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2017 1:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj nam pa ne pokažeš kakega "izdelka", mene recimo zanima ta vremenska postaja s tablico, ker mi par tablic leži naokoli.
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2017 12:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali so uporabne vsaj toliko kot LG E440? Za današnje razmere deluje zadovoljivo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
OrangeMint
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 16 Feb 2017 13:41
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2017 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ima kdo izkušnje s tem telefonom? Se mi zdi privlačna ponudba, vseeno pa ne bi radi 100 evrov stran vrgu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2017 3:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem pred kratkim nabavil Xiaomi redmi 4 pro. Dobil sem ga za slabih 200€ (vključno s poštnino in ostalimi stroški). Zaenkrat sem brez pripomb. Dela.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2017 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se je pa nekdo oranžen prijavil in malček reklamira oranžno barvo. Cool
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kocbek95
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 29 Maj 2017 11:52
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2017 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za 300€ se dobi soliden Huawei Nexus 6P, ki je še vedno primerljiv z vsemi trenutnimi flagshipi...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group