www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Razsmernik Interdiskont WP-12-1000 skurjen SMD upor

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lucky77
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Avg 2013 21:49
Prispevkov: 56
Aktiv.: 0.44
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 28, 2017 9:00 pm    Naslov sporočila:  Razsmernik Interdiskont WP-12-1000 skurjen SMD upor Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
v popravilo sem dobil omenjeni razsmernik. Vanj je skozi luknjo ventilatorja prišla pikapolonica. Tokrat ni prinesla sreče, ampak je revica naletela na 230 V. Scvrlo jo je, spustila je sokove in sklepam, da so le-ti s pomočjo dodatne vlage požrli eno tanko vez na tiskanem vezju.
Ko sem pokrpal požrto vez, sem šele potem opazil, da je prekurilo upor R97, sklepam da v vezju regulacije.
Mi lahko kdo pomaga? V mislih imam vrednost in toleranco upora, morebitni možni zapleti ipd.
Lep pozdrav vsem!



IMG_1681.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.79 MB
 Pogledana:  48 krat

IMG_1681.JPG



IMG_1684.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.53 MB
 Pogledana:  64 krat

IMG_1684.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 28, 2017 9:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mora imeti pa pikapoka močne sokove, da prežro vezje... Razz
Kakorkoli, je ta tanka zakrpana linija kje blizu R97, ki je po vsej verjetnosti del LM358 OP AMP-a?
Poglej, če se kje nahaja delček tega upora, mogoče je celo v enem kosu, morebiti sestaviš puzzle, saj na uporu jaz vidim prvo in zadnjo št. 1, vmes je mogoče 50, torej 1501?
V kakšnem stanju je razsmernik, ko ga vklopiš ? Sveti kaka ledica, se vent vrti, je kaj živega...? Opiši.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucky77
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Avg 2013 21:49
Prispevkov: 56
Aktiv.: 0.44
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2017 7:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na žalost je razsmernik nekdo že odprl pred mano. Verjetno pa tudi jaz ne bi opazil kakega odluščenega koščka SMD upora. Mislim pa, da je upor skurilo brez da bi se od njega kaj odluščilo.

Ko razsmernik priklopim na 12 V zaznam polnilni tok kondenzatorjev in ko vključim stikalo se nič ne zgodi - ne prižge se nobena ledica, tudi oscilator se ne zažene. Močnostne varovalke so OK. Močnostni polprevodniki so OK.

Ker sklepam, da je skurjen upor v regulacijskem delu, lahko da regulacija ne pusti, da bi razsmernik začel vsaj pulzirati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucky77
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Avg 2013 21:49
Prispevkov: 56
Aktiv.: 0.44
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2017 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi ventilator se ne zavrti - skratka hladno mrtev razsmernik. Na netu sem že iskal shemo, seveda brez uspeha.
Povezava (mini povezavica), ki jo je požrlo, je preko skoznikov povezana še na zgornjo stran TIV. Grem se zakopat v raziskovanje. Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucky77
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Avg 2013 21:49
Prispevkov: 56
Aktiv.: 0.44
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2017 7:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Požrta vezica zares na eni strani pelje na skurjen upor, na drugi strani pa na 3. nogico TL494C. Okoli tega čipa in okoli 358 sem meril vse upore in polprevodnike, pa je vse videti nekako v mejah normale.
Vrednost upora lahko samo ugibam. Lahko je še celo 1501, samo kaj ko si ne upam takega uporabit, da ne bi regulacija ponorela in da mi še kaj prleti v glavo.

Nekako sem upal, da ima mogoče kdo enak (podoben) razsmernik ali mogoče shemo ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2017 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

U6 (opto-coupler) je PC817 ?
Daj še točne oznake ali kar ostro sliko ostalih čipov (eden skrajno desno pod rdečim kablom, zraven neznanega U2, dva čipa pa nad opto-couplerjem) in oznako 4-ih močnostnih tranz. spodaj na robu plate na hladilcu).
Morebiti se na osnovi tega najde ekvivalenta shema.
Po vsej verjetnosti se opto ne odpre/zapre (odvisno od logike) in zato ne štarta glavni čip. Ker op-amp 358 nima nekega pogoja (skurjen upor itd.) zato preko izhoda ne proži optocouplerja naprej. V tem stilu.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3151
Aktiv.: 14.22
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2017 12:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

R97 je na primarni strani optospojnika, torej izhodni strani razsmernika. DC/DC pretvornik bi po mojem mnenju moral delati tudi brez tega upora.

Napako za začetek išči na vhodni strani. Za začetek poglej ali pride napajanje na 494 (ali kaj podobnega).

Glede R97 si lahko v skrajnem primeru narišeš tisti del sheme, da boš vedel, čemu služi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group