www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Daljinsko upravljanje avtomobilčka

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Igor01
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2004 12:09
Prispevkov: 581
Aktiv.: 2.62
Kraj: KK

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 28, 2017 11:08 am    Naslov sporočila:  Daljinsko upravljanje avtomobilčka Odgovori s citatom

Živjo,

na mizi se je znašel avtomobilček v merilu 1:10, za katerega ni originalnega oddajnika.
Zadeva je delovala na 40MHz (40,685). Priloženi oddajnik ni od tega avtomobilčka, a deluje na enaki frekvenci.

Težava je v tem, da komande ne delujejo pravilno. Komandi za naprej in nazaj poženeta kolesa vedno naprej, a samo za kratek čas (nekaj sekund).
Komanda za levo ni odzivna, za desno pa obrne volan za trenutek v levo in požene kolesa za nekaj sekund naprej.

Igrača (Nikko, RDC-10531) ima le sentimentalno vrednost, a bi jo želel spraviti v delujoče stanje.

Ker sem energetik mi elektronika v tem segmentu povzroča težave, zato prosim za pomoč.

Torej - naj zavržem, kupim nov komplet sprejemnik/oddajnik, kje, koliko sploh stane primerna zadeva ?

Splet ponuja vse, a le če veš kaj iskati ...

LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 28, 2017 11:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nebi bilo slabo poslikat interier tega avtomobilčka. Tako bi se vsaj približno vedelo kako je stvar sestavljena.

Nap. na svojem modelu sem moral pobrati praktično vso elektroniko ostal je samo motor, še servo sem moral zamenjati. Pri tvojem zna biti več uspeha, da potrebuješ polek komande dobiti zraven samo še sprejemnik. V sami komandi, če je zelo osnovna, boš verjetno moral preciniti žičke na plošči, katere gredo do potenciametrov.

Zelo priporočljivo, bi bilo dobiti stari oddajnik in sprejemnik od nove komande. Notri so kristali in če jih prejšnji lastnik ni ustrezno zamenjal imaš tu probleme.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor01
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2004 12:09
Prispevkov: 581
Aktiv.: 2.62
Kraj: KK

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 28, 2017 8:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ena od ugotovitev je, da deluje sprejemnik na 40,685 MHz, oddajnik pa na 40,680 MHz.

Ali je to dovolj za opisano neskladje ?

Sicer pa prilagam slike obeh strani sprejemnika in oddajnika.

Ne najdem kvarca na sprejemniku.

LP

Sprejemnik:


Oddajnik:
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 28, 2017 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Klik
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 01, 2017 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A nebi tule na pomoč prišel kakšen RTL-SDR sprejemnik?

Moral bi nekje dobiti originalni oddajnik za to napravo, mar da si ga samo sposodiš in posnameš kakšen signal oddajajo posamezne komande. Nato pa bi verjetno lahko izdelal svojega s primernim mikrokrmilnikom. Predvidevam, da gre za RF modulacijo pod imenom ASK-OOK - v tem primeru oddajnik samo vklapljaš in izklapljaš z določenimi presledki na tej frekvenci.

Jaz sem v svoji službi tako posnel signal našega brezžičnega zvonca ter ga uspel zduplicirati s svojim oddajnikom na 433MHz. Potem sem pa samo počakal, da je bil moj šef edini v pisarni in zvonec zazvonil z oddaljenim dostopom preko mojega računalnika v pisarni. Pa se je šef moral parkrat sprehoditi do vrat.

_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2017 7:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker ti elektronika povzroča probleme bo najlažja varianta tista moja varianta zgoraj. Ven sem pometal vse razen motorja in zamenjal za opremo, ki se uporablja v modelarstvu. Zadeva še bolje deluje kot original edino pogruntati moram kako odstraniti "luft" med servo ročico in ostalim mehanizmom smeri.

Torej ti potrebuješ potem od modelarskih stvari komando s sprejemnikom, servo in regulator za krtačne motorje z BECom kateri napaja sprejemnik. Igrača je s tem kompletom shujšala za kakšno deko ali dve, tudi manj členov bateri oz. akumulatorja potrebuješ. Mašinca se lepo pelje tudi v klanec počasi ali pa hitro, kar ji je prej predstavljalo precejšnje probleme.

Te igrače imajo privzeto zelo slab izkoristek.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor01
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2004 12:09
Prispevkov: 581
Aktiv.: 2.62
Kraj: KK

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2017 10:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@kobranka

kakšen strošek je to in kakšen link do trgovine s to opremo ?

lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.35
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2017 11:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda imam tudi jaz podobne težave kot avtor teme. Skratka imam formulo v podobnem formatu (1:10), ki pa nima daljinca in nima akumulatorja. Spomnim se, da ima primarno priloženo nekakšno Ni-Mh, ali pa celo nekakšno "acid" baterijo, ki je ni več na vidiku.

Sedaj tudi jaz iščem nekakšno zamenjavo tako za baterijo kot za daljinec.
Kje te stvari nabavljate? Namontiram in zvežem lahko sam. Bo pa še zanimivost za mojega sinkota, ki bo lahko poleg mene vihtel svoj izvijač in pa za kable vlekel za sabo multimeter po dvorišču. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 15, 2017 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa mislim, da se ne splača investirat v novo opremo za te igrače. bolj smotrno bi bilo vprašat preko oglasnika, če komu doma odveč leži, kaj primernega.

Regulatorji za krtačne motorje so postali bolj redkost, se jih pa še dobi.

Recimo, če se registriarš na modelarski forum pregledaš, če kaj imajo ali pa Bolha ali pa povpraševanje lahko oddaš tudi na modelarji.net. Aja od tujih je zadnje čase Banggood še bolj popularen od DXa in od Hobbykinga, drugače pa Aliexpress pa Ebay bi znala imeti kaj ustreznega.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group