www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kje smo služili vojsko?
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 22, 2017 6:59 pm    Naslov sporočila:  Kje smo služili vojsko? Odgovori s citatom

jest sem tud vezist.... 104 četa ; radio-relejni vod ... Vrhnika 92-93 : poveljujoča Marič/Jugovec

res sem užival, ...sam sem pa čisto premalo zgovoren da bi postal kakšen radioamater

zdaj vidim da imajo tudi enoto za elektronsko bojevanje ,mmmm

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 23, 2017 7:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
jest sem tud vezist.... 104 četa ; radio-relejni vod ... Vrhnika 92-93 : poveljujoča Marič/Jugovec

res sem užival, sam sem pa čisto premalo zgovoren da bi postal kakšen radioamater ...


Pozdravljen,

1. Potem zagotovo poznaš ta forum http://www.radista.info/contact/forum/index.php

2. Za radioamaterja ni nujno biti zgovoren. Pravzaprav radioamaterji danes vedno manj govorimo in vedno več komuniciramo prek radijskih valov na digitalne načine prek vmesnikov računalniškega tipa (zaslon, tipkovnica,...). Torej le pogumno Smile!

LP, Sandi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ferdo
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:10
Prispevkov: 340
Aktiv.: 1.53
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 25, 2017 3:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
jest sem tud vezist.... 104 četa ; radio-relejni vod ... Vrhnika 92-93 : poveljujoča Marič/Jugovec

res sem užival, ...sam sem pa čisto premalo zgovoren da bi postal kakšen radioamater

zdaj vidim da imajo tudi enoto za elektronsko bojevanje ,mmmm


Torej sva bila v generaciji in celo v isti enoti in oddelku...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 26, 2017 9:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res ?

a potem se spomniš tole ....

https://www.youtube.com/watch?v=qM5W7Xn7FiA

Bergleza se pa nisem rešil še do danes je ''ADMIN'' na Kolektorju v Idriji

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 26, 2017 11:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja kasarna http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t47-va-inzinjerija-karlovac-mekusje pa vec ne obstaja.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.10
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2017 7:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

12. Gardni bataljon - častna četa LJ Moste-Polje 98 leta....
_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2017 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ŠRO Šentvid, skupaj s predsednikom države
_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dripac
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Maj 2016 20:44
Prispevkov: 41
Aktiv.: 0.43
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2017 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MBZO, Novo mesto, l.1995
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2017 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Postojna pešadija 1.izviđački vod - kurs za desetarja jul' 83
Prekomanda - graničar karavla Dane Šumenjak - Radenci

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2017 6:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sarajevo - Lukavica, kasarna 'Slobodan Princip Seljo' vezist ... že kar nekaj let je od takrat Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 310
Aktiv.: 2.61
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2017 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sombor aug.85 plavac
prekomanda: aerodrom Pulj, osvetljevalec na pisti MIG-om pri pristajanju.
Zadnja generacija 15 mescov služenja, za mano so prihajali samo še enoletniki (godišnjaki).

_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2017 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sombor oktober 1980 plavac, vezist
prekomanda: otok Vis, radar na vrhu otoka (hrib Hum, 587m )

Hrib Hum sem ponovno obiskal leta 2014, po 33 letih - prav milo se mi je storilo, ko sem obiskal na pol zasute jarke, katere sem kopal leta 81.

LP



IMG_1062.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  642.74 KB
 Pogledana:  17 krat

IMG_1062.JPG



_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.66
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2017 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sombor 4.2.1985
potem prekomanda Divulje-Split ter Split-Visoko
"Plavac - vezist"

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dream
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Jan 2007 17:55
Prispevkov: 240
Aktiv.: 1.15
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2017 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri meni pa je bilo takole...

11.novembra 1978 sem prišel v Sento. Najprej smo imeli dobra dva meseca pešadijsko "obuko", potem pa še približno toliko "obuko" za mehanika na nišanskem radarju 3MK7 ( Angleške proizvodnje med leti 1950 in 1960). Tu sem torej bil 4 mesece in 20 dni. Med tem časom je umrl Edvard Kardelj. 1.aprila 1979 sem šel v prekomando v Banja Luko v delavnico srednjega remonta ( Kozara), kjer se je v 4. odeljenju servisiralo vse vrste različnih radarjev. Med njimi se spomnim Ruskega P -15M (osmatrački) , Francoskega Olifant (pešadijski ), in seveda zanimivi hmm, jugoslovanski prav tako pešadijski radar, proizvodnje Rudi Čajavec iz Banja Luke. V tem času smo hodili tudi na "teren". V Sarajevu smo bili dvakrat po en mesec , v Tuzli en mesec in v Mostarju 14 dni kjer smo izvajali srednji remont na radarjih. V Sarajevu smo bili v Lukavici, kasarna Slobodan Princip - Seljo.
Ekipa na terenu je bila sestavljena iz kapetana, dveh poručnikov, dveh zastavnikov, enega starejšega vodnika, enega vodnika in seveda dveh vojakov.
Bilo je kar zanimivo in pestro...ja, spomini...veliko jih je...

V Senti je bil komandir naše četrte čete takrat še kapetan, edini "plavac" v kasarni Siniša Veličković ( sedaj predsednik esperanto društva v Senti).V Senti sem se veliko družil z Gold Hrvojem (http://www.fpz.unizg.hr/hgold/ ) s katerim sva bila skupaj tudi v šolski klopi pri "nastavah" ....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2017 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Smile , Sombor 1984 april. Četa veze PRSNZ, če kdo to razvozla. Bilo je kakor si si naredil, naj omenim, da sem bil v času obuke 22x v mestu. Potem pot v neznno Titograd - Golubovci, tam se pa spominjam, da me je včasih kar spomin zapuščal, haha. Je bilo kar divje glede na Sombor.
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group