www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Drobilnik organskih odpadkov, različne izvedbe delovanja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2010 8:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za opis.

Se pravi v primeru, ko se melje sveže zelenje, je treba vmes dodajati tudi suhe veje, da te postrgajo z valja (zobnika) mehke rastlinske dele in se naprava tako sproti čisti, kar prihrani veliko dela in nepotreben zastoj, če se stroj zamaši.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jospeti
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 12:14
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.77
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2010 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:

Azrael
Se pravi v primeru, ko se melje sveže zelenje, je treba vmes dodajati tudi
suhe veje, da te postrgajo z valja (zobnika) mehke rastlinske dele in se naprava tako sproti čisti, kar prihrani veliko dela in nepotreben zastoj, če se stroj zamaši.


Jaz sem imel samo sveže veje in sem debele obrezal, ostal je debela palica in kup tankih vej z listjem. Potem pa sem dal v drobilnik par tankih vej zz listjem in eno debelo in tako do konca.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2010 11:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem, sem mslil, da je podobno kot je sedaj, ko ne gre brez močnejših vej.

Te veje niso toliko za mletje, čeprav jih nož tudi gloda, ampak zato, da porinem do noža drobiž, ki se nabira nad nožem in bi brez tega bilo potrebno stalno ustavljati in pobrati drobiž ven.

Posledica prevelikega prostora nad nožem, ki ima za nameček še nekaj robov, kamor se drobiž zlahka zatika in kmalu naredi zamašek, če se ga pusti pri miru.

Ta težava je drugače meni tudi najbolj moteča stvar pri sedanjem drobilcu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 15, 2017 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

(jun. '17)
Je kaj novega na področju drobilnikov vej, ali še vedno velja da je bolje kupiti tistega na valj-zobnik kot tistega na disk-nože ?

Parcela s hišo vred je dobrih 400 kvadratov, torej drevja ni toliko da bi rabil neko profi zadevo, nočem pa kupiti nekaj kar bo za "spomenik" v garaži. Cena: ne bi čez 299€.

Problem vseh ponudnikov je, da nimajo jasno napisano ali gre za disk-nože ali za valj-zobnik, oziroma vsaj jaz iz njihovih opisov tega ne razberem:

1. Mimovrste;
2. Ideo;
3. Merkur;
4. Ceneje;
5. Bolha.

Kakšne osebne izkušnje ?
___________

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 5:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam valj-zobnik iz ho*erja in z njim nisem zadovoljen ,ker mi zagozdi veje . Tako da imam sedaj doma spomenik ,ki bi se ga rad rešil, ali pa uporabil motor za druge namene.
Če bi kupoval še enkrat bi kupil disk-nož. Za take manjše parcele .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
darkob
Član
Član



Pridružen-a: Pon 27 Mar 2017 20:33
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 9:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam (zdaj že) starejši AL-KO 2500R (rotirajoči disk z noži) in sem z njim zelo zadovoljen. Parcela je cca 800 kvadratov, vej pa občasno precej. Ampak drobilnik vse požre. Ja, so občasno zastoji, ampak gre. Po koncu dela ga je itak potrebno sprazniti od ostankov, ki so po kakšnih vogalih. V vseh letih sem le enkrat obrnil nože, zdaj bi jih bilo potrebno počasi že nabrusiti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 06, 2017 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kupil Gardol GLH-E 2845 B . Danes je bil v uporabi kakšno uro in nekih večjih pomanjkljivosti ni opaziti, glede manjših pa:
- v trgovini ne najdeš ene cele škatle; vse so v slabem stanju tako da zadevo potem doma odpiraš s slabim občutkom da bo kaj polomljeno, a na srečo ni bilo nič;
- ohišje ni močno; bognedaj da ta stroj vlečeš po kakšnih stopnicah;
- od motorja kar lepo toplo piha;
- sveže veje večinoma ne razseka, ampak samo naseka; mogoče moram bolj pritegniti protinož, a če ga preveč, bo rezilo udarjalo obenj;
- nima zavore da bi se motor ustavil takoj ko pritisneš tipko "stop"; saj roko spraviti do rezila ni enostavno, a če se ti le nekako posreči...

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group